Katarzyna Zielińska: wszystko musi mieć swój czas

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2019 11:00
W Teatrze Roma w styczniu odbyła się premiera tytułu "Nowy Jork. Prohibicja". - To jest bardzo duże wyzwanie. To spektakl, który chyba najwięcej mnie kosztuje. Wychodzę zmęczona, ale szczęśliwa - mówi aktorka i producentka spektaklu. 
Audio
  • Katarzyna Zielińska opowiada o swoim życiu aktorskim i producenckim (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Katarzyna Zielińska i Michał Misiorek
Katarzyna Zielińska i Michał MisiorekFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

Katarzynę Zielińską znamy z licznych ról filmowych, serialowych i teatralnych. Od siedmiu lat stawia też kroki w produkcji. - To moje początki, ale myślę, że bardzo dobre. Takie płodne jeśli chodzi o te siedem lat - mówi gość Michała Misiorka. - To takie spełnienie moich marzeń -  dodaje. 

Aktorka przybliża pracę producentów teatralnych. Pokazuje ich role od pierwszej myśli w głowie, przez zebranie zespołu, sponsorów, do ostatniej recenzji, wypuszczenia ostatniego gościa z widowni. 

Najtrudniejszy czas produkcji spektaklu to ten od pomysłu do premiery Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska rolę producentki pierwszy raz przyjęła przy spektaklu "Berlin. Czwarta rano". Zamarzyła, że wystawi to przedstawienie w Teatrze Roma, zaczaruje dyrektora teatru, pokaże, że śpiewa i tańczy. - Dziś mam za sobą 3 wyprodukowane spektakle. Po każdej premierze mówię: nigdy więcej. Po czym na bankiecie z zespołem zastanawiamy się co dalej zrobić - zdradza aktorka. 

W teatrze Katarzyna Zielińska pokazuje swoją inną twarz. Po co to robi? Dlaczego nauczyła się grać na ukulele? Jakie ma rady dla młodych aktorów? Jakie miejsce w jej życiu zajmują teatr, serial i film? Czy jest jeszcze coś, na co czeka? O tym m.in. opowiadała w "Nieprzeciętnych rozmowach". 

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Katarzyna Zielińska (aktorka)

Data emisji: 3.03.2019

Godz. emisji: 9.30

pj

Czytaj także

Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 10:41
W piątek do kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Kasię Warnke zobaczymy w nim w roli Anki. Aktorka zdradza, że sama obraz zobaczy dopiero podczas premiery.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Agata Buzek: w moim zawodzie lubię ryzyko

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2019 11:30
- Aktorstwo pozwala poznać wiele różnych dziedziń i aktywności. Kiedy ma się nóż na gardle i za chwilę zaczynają się zdjęcia, można nawet nauczyć się grać płynnie Schuberta na fortepianie - opowiada Agata Buzek.
rozwiń zwiń