X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Katarzyna Warnke: Vega to Bareja naszych czasów

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2019 10:41
W piątek do kin wejdzie najnowszy film Patryka Vegi "Kobiety mafii 2". Kasię Warnke zobaczymy w nim w roli Anki. Aktorka zdradza, że sama obraz zobaczy dopiero podczas premiery.
Audio
  • Katarzyna Warnke opowiada o swoich aktorskich kreacjach (Nieprzeciętne rozmowy/Czwórka)
Katarzyna Warnke
Katarzyna WarnkeFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

- Patryk chyba lubi wywoływać we mnie duże emocje, bo nigdy mi nie pokazuje filmów - mówi gość Michała Misiorka. - Dla mnie samo wypuszczenie trailera jest wyzwaniem emocjonalnym. W pierwszym momencie bardzo źle reaguję na siebie, tak jest zawsze. To jest taki stres przed oceną, może przygotowuję się na najgorsze - dodaje. 

Katarzyna Warnke Jestem na etapie świadomego aktorstwa. Mam nadzieję, że całe życie będę się dalej rozwijała

Postać Anki, w którą wciela się Katarzyna Warnke w "Kobietach mafii 2", to postać farsowa, która w pierwszej części filmu ociera się o wielki dramat. - W "dwójce" tego dramatu będzie mniej. Ona będzie bardziej komediowa - zdradza aktorka. - Ale to trudny gatunek, ryzykowny, ona balansuje na granicy dobrego smaku i jakiejś wiarygodności - dodaje. 

_Aleksandra Hamkało 1200.jpg
Aleksandra Hamkało: w głębi duszy jestem aktorką dramatyczną

Katarzynie Warnke przy pracy nie wystarcza analiza własnej postaci. W swoim zawodzie bierze pod uwagę całość dzieła, w którym gra, kontekst, w którym bierze udział. - Dziś wiem, co robię, co proponuję reżyserowi i działam bardzo świadomie - przyznaje w rozmowie z Michałem Misiorkiem. 

Jak postrzega filmy Patryka Vegi? Czy popkultura, komedia i komercja są dziś potrzebne? Jak pogodziła pracę przy filmie "Kobiety mafii 2" z grą w serialu "Chyłka"? Jakim wyzwaniem były dla niej role Anki i Andżeliki? Czemu dziś wybrała film, zamiast teatru? O tym m.in. w "Nieprzeciętnych rozmowach". 

***

Tytuł audycji: Nieprzeciętne rozmowy

Prowadzi: Michał Misiorek

Gość: Katarzyna Warnke (aktorka)

Data emisji: 17.02.2019

Godz. emisji: 9.30

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marieta Żukowska: aktorstwo pozwala mi przekraczać granice

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2018 12:50
- Paradoksalnie to właśnie te zmiany, które wydają nam się trudne, prowadzą do czegoś wspaniałego. Najcięższe doświadczenia sprawiają, że jesteśmy w stanie cieszyć się z małych rzeczy - mówiła aktorka Marieta Żukowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Olga Borys: pionierów poznaje się po strzałach w plecach

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 13:05
- Byłam na tyle bezczelna, że na egzaminy do szkoły aktorskiej przygotowałam tylko cztery teksty. Przychodzili z własnymi nutami, a ja z ludową piosenką, którą przed chwilą sobie przypomniałam - wspominała aktorka Olga Borys. 
rozwiń zwiń