X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Lednica 2000 pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham" w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 12:10
Na Polach Lednickich, u źródeł chrzcielnych Polski, odbyło się XXIII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem "Wiesz, że Cię kocham". Jak co roku na tym wyjątkowym spotkaniu młodzieży obecne były Polskie Radio i radiowa Czwórka.
Audio
 • Julia Chałasiak, rzecznik prasowy Lednicy 2000 o tym, co będzie się działo na lednickich polach (W dobrych zawodach/Czwórka)
 • Lednica 2000 - zapraszamy na niezwykłe wydarzenia (Nocne cz@ty/Czwórka)
 • Jak dojechać na Pola Lednickie? (Wiadomości Czwórki)
 • Arcybiskup Wojciech Polak o słowach Jana Pawła II i nawiązaniu dialogu z młodymi od pierwszej pielgrzymki do Polski (Wiadomości Czwórki)
 • Jakie podarunki otrzymają uczestnicy tegorocznego Spotkania Młodych Lednica 2000? (Wiadomości Czwórki)
 • Lednica 2000 - co dzieje się na tegorocznym Spotkaniu Młodych? (Czwórka na Lednicy)
 • Siewcy Lednicy: zależy nam, żeby Kościół był piękny (Wiadomości Czwórki)
 • Lednica 2000 – finał XXIII Spotkania Młodych (Wiadomości Czwórki)
 • Lednica 2000 – relacja Przemysława Goławskiego (Wiadomości Czwórki)
 • Jak wygląda życie młodych pielgrzymów na „Lednicy”? (Wiadomości Czwórki)
 • Co robią tancerze na Polach Lednickich? (Wiadomości Czwórki)
Lednica 2000
Lednica 2000Foto: Czwórka/Przemysław Goławski

- Przez całe spotkanie opowiadamy o dwóch sakramentach, w których Chrystus mówi do każdego z nas: "Kocham Cię!" - mówi o. Wojciech Prus, duszpasterz ruchu lednickiego.

W wydarzeniu wzięli udział goście z Panamy, a całość nawiązywała do Światowych Dni Młodzieży, które odbyły się w tym egzotycznym kraju. Uczestnicy "Lednicy" m.in. uczyli się nowych latynoamerykańskich śpiewów i tańców.

Hasło: "Wiesz, że Cię kocham"

Ojciec Jan W. Góra OP, założyciel i pierwszy duszpasterz Wspólnoty LEDNICA 2000 powtarzał często za św. Janem Pawłem II: "Człowiek jest mocny wtedy, kiedy wie, że jest kochany".

W dobrych zawodach: Czego oczekiwać po tegorocznej Lednicy i jakich atrakcji na samym spotkaniu możemy się spodziewać? >>>

Ta myśl jest streszczeniem rozmowy świętego papieża z młodzieżą zgromadzoną przed krakowskim pałacem arcybiskupów w 1987 roku. Ojciec Święty Jan Paweł II tak wołał wtedy do młodych: "Musicie być mocniejsi niż warunki, w których przyszło Wam żyć". Wskazywał na Eucharystię jako siłę przebicia. Na ten sakrament, który dodawał siły wielu pokoleniom - również w jego młodzieńczych latach, w okresie drugiej wojny światowej.

"Przesłanie św. Jana Pawła II sprawiło, że chcemy, by tegoroczna Lednica była zachwytem nad skarbami, które ofiarowuje nam Kościół - nad spowiedzią i Eucharystią. Są to dwa sakramenty, w których Chrystus do każdego z nas mówi: "Kocham Cię!". Będziemy zatem starali się odkryć, że z sakramentów Spowiedzi i Eucharystii płynie dla nas siła do przezwyciężania trudności, z którymi musimy się mierzyć w codziennym życiu" - podkreślają organizatorzy.

Lednica odbywa się od 1997 r. Spotkanie gromadzi od kilkudziesięciu do ponad 150 tys. uczestników. Punktem kulminacyjnym i zwieńczeniem każdego spotkania jest przejście uczestników przez Bramę Rybę w symbolicznym geście wyboru Chrystusa. W ubiegłorocznej Lednicy wzięło udział 85 tys. pielgrzymów.

***

Przemysław Goławski/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Lednica 2017 - relacje w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 13:44
"Idź i kochaj", pod takim hasłem 3 czerwca odbyło się coroczne spotkanie młodych na Polach Lednickich. Pielgrzymi z całej Polski i ze świata spotkali się już po raz 21.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lednica 2000 pod hasłem "Jestem". Relacje w Czwórce - tak było w 2018

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2018 15:24
XXII Spotkanie Młodych Lednica 2018 odbyło się 2 czerwca. Zapraszamy do słuchania relacji z imprezy i audycji zapowiadających to wydarzenie.
rozwiń zwiń