"Wieczór Rezydentów". Zaprasza Kuba Piątkowski

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2022 16:20
W muzyce szuka tego, co dziwne i zaskakujące. Eksperymentalne i nieoczywiste. Najbliższą odsłonę czwartkowej audycji poprowadzi Kuba Piątkowski.
Michał Daniluk, Adam Smolarek, Kuba Piątkowski - gospodarze czwartkowej odsłony Wieczoru Rezydentów.
Michał Daniluk, Adam Smolarek, Kuba Piątkowski - gospodarze czwartkowej odsłony "Wieczoru Rezydentów".Foto: mat. promocyjne

- Ciągnie mnie do wszystkiego, co eksperymentalne i awangardowe. Zwłaszcza jeśli jest okraszone ładną melodią czy chwytliwym refrenem. Ciągle wyszukuję rzeczy, które poszerzą moje muzyczne horyzonty, a efektami tych poszukiwań chętnie podzielę się z Wami - deklaruje dziennikarz Czwórki. W najbliższej odsłonie usłyszymy m.in. Daniela Avery'ego, Cat Le Bon oraz Aldousa Hardinga.

Czwartkowe "Wieczory Rezydentów" prowadzą także Michał Daniluk i Adam Smolarek.

- Zachwycam się twórczością ambitnych i zdolnych artystów. Zarówno tych, których dobrze znam i kojarzę, jak i tych usłyszanych po raz pierwszy. Uwielbiam w muzyce to, że zawsze mnie zaskoczy czymś nieoczywistym - przyznaje Michał Daniluk. - Noworomantyczne brzmienie, nową falę, post punk i shoegaze lubię najbardziej. Nie wyklucza to nieco mniejszych, ale też mocnych sympatii w innych rejonach muzycznego świata.

Adam Smolarek jest fanem polskiej muzyki niezależnej. - Interesuje mnie to, co dzieje się na koncertach granych dla dwudziestu osób, co muzycy nagrywają sami w swoich domach i to, o czym mówi się w sieci i na mieście - mówi dziennikarz i prowadzący audycję "Pasjonauci". - Jeśli szukacie nieoczywistego, tętniącego życiem podziemnego muzycznego świata - to na pewno coś dla Was - zaprasza.

***

Na kolejną odsłonę czwartkowego "Wieczoru Rezydentów" zapraszamy w czwartek (08.12) o godz. 19.05. Audycję poprowadzi Kuba Piątkowski.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka Alternatywa
Czytaj także

Dawid Karpiuk. Z Dziwną Wiosną i obok niej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 06:50
- Od dawna chciałem zrobić coś obok Dziwnej Wiosny. Nie po to, żeby uciekać od zespołu, ale żeby poszukać czegoś poza rock and rollem - tak o solowym singlu mówi Dawid Karpiuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Zalewska: mam tyle pomysłów, że mogłabym nagrywać płytę co miesiąc

Ostatnia aktualizacja: 21.08.2022 11:00
Cztery lata temu Marta Zalewska zwyciężyła w konkursie Czwórki i wydała debiutancką płytę. Dziś na koncie ma dwa krążki, występy na wielu festiwalowych scenach, a w planach kolejny album. - Gdyby było to możliwe, mogłabym nagrywać nawet 10 płyt rocznie - śmieje się artystka.
rozwiń zwiń