"Wieczór Rezydentów". Playlista dla kibiców

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2022 17:00
W najbliższej odsłonie audycji Kacper Ponichtera przyjrzy się muzyce z perspektywy murawy i oczekiwań sportowych. To wszystko z okazji rozpoczęcia Mistrzostw Świata w Katarze. 
Kacper Ponichtera
Kacper PonichteraFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

Po czterech latach oczekiwania wszyscy fani futbolu na najwyższym poziomie cieszą się na 22. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej. Mimo że termin imprezy jest nietypowy (będą to pierwsze mistrzostwa rozegrane jesienią), to gorących sportowych emocji nie zabraknie. Wszyscy słuchacze, którzy zainstalowali darmową aplikację "Czwórka" na mobilnych urządzeniach z systemem iOS lub Android mogą wziąć udział w zabawie. "Gra w karne" oferuje jednoosobową rozgrywkę w stylu retro. Cel jest prosty: strzelić jak najwięcej goli. Każda bramka sprawia, że poziom trudności wzrasta. Gameplay i oprawa graficzna "Gry w karne" nawiązują do nieśmiertelnych arcade'owych automatów. Z pewnością przypadnie to do gustu zarówno maniakom futbolu jak i miłośnikom 8-bitowych gier - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>

O fanów muzyki i sportu zatroszczy się Kacper Ponichtera, który w „Wieczorze Rezydentów” także zajmie się największym świętem piłkarskim i jednym z największych sportowych wydarzeń na świecie. Zmaganiom na boisku będzie towarzyszyć muzyka taneczna z egzotycznych państw uczestniczących w wydarzeniu od argentyńskiego disco po duński minimal. Na plejliście m.in. dr. Jekyll, Anthony Danish oraz katalog ZYX Music - niemieckiej wytwórnia płytowej założonej przez Bernharda Mikulskiego w 1971 roku. Oficyna była jedną z najpopularniejszych wytwórni płytowych lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Wytwórnia specjalizuje się w muzyce disco, dance, house oraz jazz. 

***

Na "Wieczór Rezydentów" - w poniedziałek (21.11), o godz. 19.05 - zaprasza Kacper Ponichtera.

kul


Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka elektroniczna
Czytaj także

Skalpel: nie ogranicza nas technologia, liczy się tylko wyobraźnia

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2022 16:10
- Z jednej strony odwołujemy się do muzyki, na której wychowaliśmy się, z drugiej - wykraczamy poza ramy tego, co robiliśmy do tej pory. I tak właśnie brzmi nasza nowa płyta "Origins" - opowiadają Marcin Cichy i Igor Pudło ze Skalpela.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kamp! 10 lat później. Jak wspominają debiutancką płytę?

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 18:20
- Wiedzieliśmy, że nie chcemy korzystać z doświadczeń żadnych polskich artystów, byliśmy pewni tego, co i w jaki sposób zrobimy, choć nie brakowało osób, które radziły nam coś zupełnie innego. Czas pokazał, że mieliśmy rację, dlatego, gdybyśmy dziś mieli nagrywać nasz debiutancki krążek, nic byśmy w nim nie zmienili - opowiada zespół Kamp! w dziesiątą rocznicę płytowego debiutu.
rozwiń zwiń