Mateusz "Hax" Ogonowski: e-sport to przyszłość

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 13:00
- Bycie komentatorem e-sportowym daje szansę na godne życie - przyznaje Mateusz "Hax" Ogonowski. - W Polsce caster z niskiej półki zarabia średnio 3 tysiące złotych. Ci najlepsi, najbardziej rozpoznawalni mogą liczyć nawet na 10 tysięcy złotych... za dzień pracy.   
Audio
  • Mateusz "Hax" Ogonowski o przyszłości e-sportu, polskich casterach i największej komentatorskiej wpadce (Strefa Gamingu/Czwórka)
Łukasz JeffreJ Chmiel i Mateusz Hax Ogonowski
Łukasz "JeffreJ" Chmiel i Mateusz "Hax" OgonowskiFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Kiedyś komentowałem rozgrywki dla jednej ze stacji telewizyjnych. Robiłem to z domu. Dość nieudolnie, bo nie było mnie słychać. Kiedy pokłóciłem się już z całą ekipą realizatorską, okazało się, że nie włączyłem mikrofonu Mateusz "Hax" Ogonowski

Co zatem trzeba zrobić, by znaleźć się w gronie najlepszych? - Robić zasięgi - wyjaśnia gość Czwórki. - Możesz być najlepszym komentatorem w Polsce, jeśli chodzi o wysławiane się i przekazywanie emocji, ale bez zasięgów nic nie zdziałasz. Im większy ruch w społecznościówkach wygenerujesz dla swojego pracodawcy, tym więcej pieniędzy otrzymasz - zaznacza i zdradza, jak pracuje nad swoim warsztatem i jakie błędy najczęściej popełniają polscy casterzy.

Mateusz "Hax" Ogonowski komentuje również informacje dotyczące tego, co dzieje się w zespole Virtus.pro, ocenia kondycję polskiej sceny "Counter-Strike'a" i  wyjaśnia, dlaczego e-sport jest dobrą inwestycją na przyszłość.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Gość: Mateusz "Hax" Ogonowski (komentator e-sportowy)

Data emisji: 7.10.2018

Godzina emisji: 12.18

kul/ac


Czytaj także

E-sport na igrzyskach? Dlaczego nie, skoro liczy się rywalizacja

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2018 10:30
Igrzyska olimpijskie kojarzą się z atletami osiągającymi nadludzkie rezultaty w fizycznych wyzwaniach. Już niedługo do umięśnionych sportowców mogą dołączyć osoby siedzące w wygodnych fotelach i grające w gry.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czwórka zaprasza do gry w nowej audycji "Strefa gamingu"

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 14:11
W niedzielę, 7 października, w Czwórce zadebiutuje nowa audycja "Strefa gamingu" poświęcona grom komputerowym.
rozwiń zwiń