"Tekken 7" - powraca stara gwardia!

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 12:34
Na tegorocznym turnieju Tekken World Finals w Amsterdamie każdy zadawał sobie jedno pytanie: co specjalnego przygotowało dla nas Bandai Namco? 
Gracze, Tekken 7
Gracze, "Tekken 7"Foto: Leonel Calara/Shutterstock.com

Strefa gamingu - Polska Liga Wirtualnych Klubów 1200.jpg
Polska Liga Wirtualnych Klubów od kuchni

Czy Katsuhiro Harada znany z tego, że lubi droczyć się ze społecznością Tekkena uchyli rąbka tajemnicy i przedstawi nowe postaci, a także zdradzi na co możemy liczyć w przyszłym roku? Dosłownie w ciągu kilku minut Harada stał się bohaterem wszystkich fanów swojej produkcji odkrywając wszystkie karty.

Wrzawa na sali była ogromna, a pozytywnym okrzykom nie było końca. Katsuhiro Harada, ku zaskoczeniu wszystkim, przygotował trzy trailery pokazując nam wszystkie postacie, które zostaną dodane do gry w sezonie drugim oraz FENOMENALNY trailer Negana z serialu The Walking Dead. Fani otrzymali te postacie, których najbardziej im brakowało i o które prosili od dnia premiery, natomiast Negan jako postać gościnna, świetnie wkomponował się w uniwersum, podobnie jak jego poprzednicy czyli Noctis, Geese oraz Akuma.

Zaslepki_czworka_GAMING_F.jpg
ZOBACZ WIĘCEJ "Strefa gamingu" >>>

Przyjrzyjmy się sylwetkom zapowiedzianych postaci.

CRAIG MARDUK - ten ogromny zapaśnik walczący w stylu Vale Tudo po raz pierwszy pojawił się w czwartej części Tekkena jako główny przeciwnik Kinga, z którym nieustannie toczył pojedynek o miano najlepszego zapaśnika. W wyniku bójki w barze zamordowany zostaje nauczyciel Kinga - Armor King. Marduk za morderstwo trafia do więzienia na 10 lat. Dwa lata później ktoś jednak wpłaca wysoką kaucję i miesza w wymiarze sprawiedliwości, dzięki czemu skazaniec może opuścić cele i stanąć do walki o miano Króla Żelaznej Pięści. Postać Marduka pojawia się we wszystkich kolejny częściach poza siódemką, do której zostanie dodany dopiero teraz. Co ciekawe, w szóstej części dochodzi do incydentu, w którym Marduk rozpoznaje, że sprawca jest bardzo podobny do zabitego przez niego Armor Kinga. Tym samym śmierć Armor Kinga staje się zagadką, natomiast między Mardukiem i odwiecznym wrogiem Kingiem, nawiązuje się przyjaźń.

ARMOR KING - znany od pierwszej części. Był rywalem Kinga do momentu, kiedy w trzeciej części King I zginął z rąk demona o nazwie Ogre. Armor wiele słyszał o młodym adepcie wrestlingu, który po swoim świętej pamięci ojcu wychowywał się w domu dziecka. Postanowił odnaleźć chłopaka i pomóc mu w dojściu na szczyt. Tożsamość Armor Kinga w szóstej części od początku stanowi zagadkę, biorąc pod uwagę przestępstwo jakiego dopuścił się Marduk wiele lat temu. King wraz z Mardukiem naciskają tajemniczą postać, aby pokazała swoją twarz zgodnie z podejrzeniami, że jest to ktoś, kto podszywa się pod dawnego zapaśnika. Tajemniczy, nowy Armor King informuje, że jest bratem zamordowanego przed laty Armor Kinga i oznajmia, że nigdy nie wybaczy Mardukowi popełnionego czynu. Obecność jego oraz Marduka pozwoli nam stoczyć w siódmej części kolejne legendarne pojedynki między wspomnianymi bohaterami.

JULIA CHANG - znana od trzeciej części piękna Indianka, adoptowana córka Michelle Chang. Studentka archeologii, która w swoich badaniach skupia się na terenie swojego plemienia w Arizonie. W ostatniej części Julia po zakończeniu swoich badań na terenie Japonii decyduje się powrócić w rodzinne strony, aby odnowić zaburzony ekosystem okolicznych lasów. Na swojej drodze spotyka tajemniczą starszą kobietę, która oznajmia, że potrafi komunikować się z duchami i spojrzeć w przyszłość. Kobieta przewiduje, że konflikt między Jinem i Kazuyą może doprowadzić do końca świata. Mimo sceptycznego nastawiania do tej opowieści z czasem Julia dowiaduje się o konflikcie między Mishima Zaibatsu oraz G - Corporation. Aby nie dopuścić do tragicznych wydarzeń decyduje się na udział w kolejnej części turnieju Żelaznej Pięści.

NEGAN - największe zaskoczenie dla fanów, a zarazem największa niespodzianka, którą przygotowało Bandai Namco. Negan to główny antagonista popularnego serialu The Walking Dead. Silny, sprytny, bezwzględny i pozbawiony jakichkolwiek skrupułów szaleniec dołącza do grona gościnnych postaci Tekkena. Cały czas towarzyszy mu jego ukochana Lucy - kij bejsbolowy owinięty drutem kolczastym stanowiący główną broń Amerykanina. W swoim obozie prowadzi brutalne i stanowcze rządy. Mimo, że sam prowadzi bogate życie seksualne, gardzi gwałtem oraz molestowaniem kobiet, samemu wymierzając sprawiedliwość. Uważa się za Boga i architekta powstającego po apokalipsie świata. Za każdym jego uśmiechem kryje się coś niepokojącego, a on sam niejednokrotnie w ten sposób lubi drwić ze swoich ofiar. Trudno nie zgodzić się z opinią, że brutalność Negana znacznie bardziej pasowałaby do Mortal Kombat, ale nie mamy wiele powodów do narzekania. Tekken mimo swojej ugrzecznionej formuły doskonale przeniósł postać do swojego świata, a my dostajemy także dodatkową arenę do walki - obóz Negana.

Czekamy z niecierpliwością na aktualizację, która pojawi się równocześnie na wszystkich platformach!

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Battlefield V - okiem "Śledzia" przed premierą

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 14:52
Kiedy w internecie pojawił się pierwszy trailer nowego Battlefielda, społeczność graczy zareagowała bardzo negatywnie. Grze, która została osadzona w realiach drugiej wojny światowej, zarzucano cukierkowość, poprawność polityczną oraz ogólny spadek jakości w porównaniu do Battlefielda 1.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Militarny e-sport. "Battlefield V" i inne tytuły

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2018 12:06
W tym wydaniu audycji wraz z gościem Andrzejem 'Śledziu' Śledziem omawiamy najpopularniejsze gry militarne w Polsce - na scenie e-sportowej oraz poza nią.
rozwiń zwiń