Nowy sezon League of Legends - zapowiadamy, co będzie się działo

Ostatnia aktualizacja: 08.01.2020 12:50
To, że League of Legends jest absolutnym monopolistą gatunku MOBA, wiemy nie od dziś. Oczywiście nikt nie podważa prestiżu i puli nagród podczas DOTA International, ale to właśnie dzieło Riot Games, które teoretycznie nie było pierwsze na rynku, potrafiło rozkochać w sobie miliony graczy na całym świecie. Bądźcie gotowi Przywoływacze! Przed nami sezon dziesiąty.
Gracz w  League of Legends
Gracz w "League of Legends" Foto: Shutterstock/Djordje Novakov

shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
2020 dla graczy. Jaki będzie?

Ubiegły rok był dla twórców LoL’a niezwykle udany. Rekordowa oglądalność Mistrzostw Świata, zapowiedź nowych gier z uniwersum oraz wzrost liczby graczy - to tylko kilka istotnych faktów. Gra cały czas jest balansowana i udoskonalana, a profesjonalni gracze wciąż prześcigają się w zróżnicowanych kompozycjach drużyny oraz buildach bohaterów. Co zatem czeka nas w sezonie dziesiątym? Przede wszystkim delikatny reset zmagań rankingowych. Nie ma jednak powodu do obaw. Tymczasowa utrata aktualnej pozycji przez gracza nie będzie drastyczna, a punkty zostaną naliczone w nowych meczach kwalifikacyjnych. Dodatkowo w nasze ręce oddany zostanie nowy bohater, Sett.

Gracze już teraz przewidują, że Sett będzie potężny. Nic w tym dziwnego, gdyż to typowy zabieg marketingowy Riot Games znany nam od lat. Kiedy pojawia się nowy bohater, wypada on znacznie lepiej na tle pozostałych, aby następnie zostać odpowiednio zbalansowanym. Dodajmy do tego nowe skórki dla bohaterów, zmiany w poszczególnych umiejętnościach wybranych jednostek i już możemy zabierać się do lektury listy zmian.

Nowy sezon rozpoczniemy 10 stycznia. Jesteście gotowi?

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Gry, w które gramy od lat

Ostatnia aktualizacja: 28.07.2019 13:54
Chyba każdy gracz ma swoją ulubioną grę, niektórzy chętnie sięgają po nowości, inni od lat wierni są "swojemu" tytułowi. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Remaster i remake. Kultowe tytuły w nowych wersjach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:00
Czy wydawanie takich wersji gier jest zabiegiem, który ma na celu łatwy zarobek dla twórców, czy rzeczywiście jest to ukłon w kierunku fanów?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakimi grami powitamy początek Nowego Roku?

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2020 16:00
Przed nami kolejny rok ciekawych premier i zmagań e-sportowych. Udało Wam się już stanąć na nogi po Sylwestrze i zastanawiacie się co robić w ciągu najbliższych dni? Świetnie się składa, ponieważ mam dla Was najciekawsze premiery stycznia.
rozwiń zwiń