Remaster i remake. Kultowe tytuły w nowych wersjach

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2019 14:00
Czy wydawanie takich wersji gier jest zabiegiem, który ma na celu łatwy zarobek dla twórców, czy rzeczywiście jest to ukłon w kierunku fanów?
Audio
  • "Ogrzewane kotlety" czy nowa jakość? O remasterach i remake'ach gier komputerowych (Strefa gamingu/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Roman Kosolapov/Shutterstock.com

Czytaj także
esport konsola 1200.jpg
2020 rok będzie lepszy, ale 2019 ma swoje gamingowe hity

- Siła napędową takich działań jest według mnie nostalgia. Gracze tęsknią za tytułami przeznaczonymi na stare konsole i chcieliby w nie pograć korzystając z nowych rozwiązań technologicznych - uważa Krzysztof 'NRGeek' Micielski.

Dlatego też coraz więcej deweloperów decyduje się na odświeżanie swoich kultowych tytułów. Otrzymujemy zarówno wersje zremasterowane i odświeżone graficzne, oraz całkowicie na nowo opowiedziane, znane już historie z dodatkiem sprawdzonych, współczesnych rozwiązań.

Które remaki są najciekawsze, a które najpopularniejsze? Jak wypadają zremasterowane bijatyki? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa gamingu

Prowadzi: Łukasz "Jeffrej" Chmiel

Goście: Krzysztof 'NRGeek' Micielski, Bartek 'Bart' Jakubczyk

Data emisji: 29.12.2019

Godzina emisji: 12.08

kul


Czytaj także

PUBG - wzrost popularności ze skandalem w tle

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 11:32
Wydaje się, że Playerunknown’s Battlegrounds najlepszy czas ma już za sobą. Na tle miażdżącej przewagi konkurencji w postaci Fortnite’a od Epic Games, zwolennicy bardziej realistycznej rozgrywki w produkcji PUBG Corporation powoli zaczęli porzucać tytuł. Na pewno nie pomogła też premiera Ring of Elysium na serwerach europejskich oraz fala banów dla oszustów, którymi okazali się także profesjonalni gracze.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zmiany w Tekken 7 - nowe możliwości dla graczy?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2019 16:00
​Zbliża się kolejna odsłona Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, będą strefy gier i turnieje w kultowe "bijatyki". Przed nami rywalizacja między innymi w Mortal Kombat 11 oraz Tekkena 7. Co się zmieni w tym roku?
rozwiń zwiń