Czy konsole nowej generacji dotrą do klientów na czas?

Ostatnia aktualizacja: 18.11.2020 11:20
Zapewne wielu z Was z niecierpliwością czeka na swój egzemplarz konsoli nowej generacji. Podczas rozmowy w  Strefie Gamingu, Bartek "Bart" Jakubczyk opowiedział nam o problemach z dostępnością PlayStation 5. Okazuje się, że zwolennicy konsoli Microsoftu również nie mają powodów do zadowolenia.
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Anton27/shutterstock.com

Sprawdź
esport konsola 1200.jpg
Kiedy kupić nowy sprzęt do grania?

Tim Stuart w trakcie konferencji Jefferies Interactive Entertainment poinformował oczekujących graczy o problemach z dostępnością nowego XBoxa. - Sądzę, że problemy z dostępnością naszych konsol wydłużą się poza sezon świąteczny i będą trwały przez pierwszy kwartał 2021 roku - mówił.

Do trwającej pandemii koronawirusa i spowodowanych przez nią trudności z  produkcją nowych konsol, dołączył jeszcze jeden problem. Z jednej strony jest to bez wątpienia powód do zadowolenia dla producentów, z drugiej - powód niezadowolenia dla graczy. Zainteresowanie konsolą Microsoftu jest tak ogromne, że nie wszyscy otrzymają swój egzemplarz na czas. 

Posłuchaj
shutterstock gaming gracz2 1200.jpg
Guma do żucia i skarpetki. Ile można zarobić na e-graczach?

- Nasze linie montażowe pracują z pełną wydajnością. Spodziewamy się, że dopiero na początku drugiego kwartału przyszłego roku będziemy w stanie dostarczyć tyle konsol, że pokryjemy pełne zapotrzebowanie. Produkcja konsol będzie przez ten czas pracować z taką samą wydajnością jak w okresie przedświątecznym - zapowiedział Stuart.

Pierwszy kwartał 2021 roku to bez wątpienia termin, który może nieco uspokoić wszystkich zniecierpliwionych. 

Sytuacja inaczej prezentuje się w Polsce. Okazuje się, że wystarczy dobrze poszukać i zakup konsoli Microsoftu jest możliwy nawet w dwóch edycjach. Jak dobrze wiemy, gracze stanowią niezwykłą społeczność, która potrafi się zjednoczyć w potrzebie. Gamerzy, którym udało się zamówić swój egzemplarz, chętnie udzielają rad swoim znajomym z całego świata, jak zdobyć sprzęt nowej generacji. 

Łukasz "JeffreJ" Chmiel/kul

 

Czytaj także

"Vampire: The Masquerade". Zanurz się w świat wampirzej maskarady

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2020 13:11
Wraz ze zmieniającymi się trendami wampiry zaczęły odchodzić w zapomnienie. Tymczasem na rynku pojawiły się "Vampire: The Masquerade - Coteries of New York​" i "Shadows of New York", dobrze przyjęte przez fanów. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Baldur's Gate 3". Co się zmieni w nowej części?

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2020 14:30
"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę." - te słowa wypowiadane przez Piotra Fronczewskiego w roli lektora doskonale są znane są wszystkim miłośnikom gry "Baldur's Gate". W formie wczesnego dostępu po kilkunastu latach przerwy kultowa marka powraca w nowej odsłonie.
rozwiń zwiń