"Overwatch 2". Blizzard traci reżysera gry

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2021 09:33
Chociaż "Overwatch" nie zyskał w Polsce dużej popularności, to wciąż zagrywa się w niego oddana grupa fanów. Bajkowy hero shooter wraz z powstaniem Overwatch League miał zrewolucjonizować e-sport na niespotykaną dotąd skalę. Przynajmniej tak zapewniano nas przed premierą.
Overwatch
OverwatchFoto: flowgraph/Shutterstock.com
gra komputerowa gracz shutter 1200 Gorodenkoff
Zawód "nolife". Kiedy gaming staje się sposobem na życie?

Od premiery "Overwatcha" minęło pięć lat. Z perspektywy rynku gier komputerowych jest to dużo czasu. Z grami jest trochę podobnie jak z kupowaniem nowego samochodu w salonie: wystarczy, że nasza wymarzona fura opuści garaż dealera i jej wartość już zaczyna spadać. "Overwatch" to jednak gra e-sportowa i będzie nieustannie rozwijana do dnia premiery kontynuacji, która od dwóch lat znajduje się w produkcji. Dla porównania "League of Legends" ma dwanaście lat, a wciąż pozostaje najpopularniejszą grą e-sportową na całym świecie.

Czytaj także:

W Blizzardzie od wielu lat dzieje się źle. Najpierw rozczarowanie przeżyli wszyscy, którzy oczekiwali na "Diablo 3". Po "Heroes of The Storm" - który swoją drogą miał być pogromcą "LoL’a" - zostały niemalże zgliszcza, odkąd wycofano się z e-sportowego wsparcia tytułu. Liga Overwatcha również okazała się w pewnym stopniu niewypałem za sprawą horrendalnych stawek, jakie musiały płacić zespoły za udział w rozgrywkach. Teraz zespół opuszcza jedna z najważniejszych osób.

Po dziewiętnastu latach z Blizzardem żegna się Jeff Kaplan, reżyser i główny projektant "Overwatcha". Decyzja została ogłoszona na oficjalnej stronie gry oraz za pośrednictwem Twittera. Jeff w swoim stylu podziękował firmie za wspólnie spędzone blisko dwie dekady, ale nie podał powodu swojej decyzji. Zastąpić go ma Aaron Keller.

Jeff słynął przede wszystkim z niezwykle ciepłego sposobu wypowiedzi oraz bardzo dobrego kontaktu ze społecznością. Nie pozostawał obojętny na prośby graczy, dbał o pozytywną atmosferę w zespole oraz dodawał swoje pomysły do gry. Czasem szalone i niezrozumiałe, ale zawsze cieszące się dużym zainteresowaniem.

Na pocieszenie pozostaje informacja, że proces produkcji "Overwatch 2" jest niezagrożony.

Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Sony pokazało pada do PlayStation 5

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 18:06
Koniec spekulacji odnośnie kontrolera do PlayStation 5. Sony niespodziewanie ujawniło swojego najnowszego pada. Mimo że pozostał on z dotychczasowym rozłożeniem klawiszy, jego wizerunek zmienił się na bardziej nowoczesny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Role play game - za co kochamy gry RPG?

Ostatnia aktualizacja: 13.04.2020 07:40
Kreacja bohatera od podstaw, rozwój jego umiejętności oraz eksploracja przygotowanego świata, a także walka z hordami przeciwników, rozmowy z napotkanymi osobami, setki misji i pobocznych zadań, złożona i fascynująca fabuła - to właśnie esencja gier RPG. 
rozwiń zwiń