Inwestorzy uderzają Blizzard. Bobby Kotick pod ostrzałem

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2022 11:40
Nie od dziś wiadomo, że Blizzard, który dawniej kochali gracze - już nie istnieje. Zmieniająca się polityka firmy oraz liczne konflikty doprowadziły do strajku pracowników, pozwów sądowych, a na światło dzienne wyszły wewnętrzne problemy "Zamieci", przez co finalnie została ona wykupiona przez Microsoft, który zapowiada czystki.
Gamingzdj. ilustr.
Gaming/zdj. ilustr. Foto: Shutterstock.com

Bobby Kotick, człowiek-legenda w branży gamingu. Biznesmen oraz prezes zarządu Blizzarda, który piastuje swoje stanowisko od 1991 roku. Nikomu innemu do tej pory nie udało się utrzymać przez tyle lat na tronie. Jest to z pewnością postać kontrowersyjna wywołująca ekstremalne emocje wśród graczy: w jednym z dawnych wywiadów Kotick przyznał, że nie chce być utożsamiany ze społecznością graczy, ponieważ uważa się za biznesmena, a jeśli chodzi o gry, to obcuje z nimi... okazjonalnie.

Teraz do gry o zmianę osoby na stanowisku CEO Blizzarda włączyli się także inwestorzy. SOC Investment Group wystosowało otwarty list do pozostałych akcjonariuszy,  w którym namawia ich, aby w najbliższych wyborach na prezesa zarządu nie oddawali swoich głosów na Bobby’ego Koticka. Zgodnie z informacjami opublikowanymi przez serwis GamesIndustry.biz, mimo wcześniejszych zapewnień aktualnego prezesa, nie podjęto żadnych działań w celu poprawienia atmosfery w firmie, ani nie wyciągnięto żadnych konsekwencji po zarzutach o ataki na tle seksualnym, czy ogólnie rozumianej dyskryminacji. Sam Kotick zaprzecza większości oskarżeń, które zostały wymierzone w jego osobę, ale wygląda na to, że zbierają się nad nim czarne chmury.

Zobacz także:

Coroczne zebranie akcjonariuszy odbędzie się 21 czerwca i to właśnie wtedy mają zapaść kluczowe decyzje dotyczące ponownej reelekcji zarządu.

STREFA GAMINGU: e-sport w Czwórce >>>

Łukasz "JeffreJ" Chmiel 

 

Czytaj także

"Prince of Persia: The Sands of Time" - remake. Problemów ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2022 19:11
Zapewne wielu z Was tęskni za przygodami Księcia. Kultowa trylogia, która została zapoczątkowana w 2003 roku, do dzisiaj ma oddaną rzeszę fanów. Nic dziwnego, że kiedy zapowiedziano remake, wszyscy zainteresowani oniemieli z zachwytu.
rozwiń zwiń