Klasyka powraca. Są zapowiedzi "Monkey Island"

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2022 17:20
"Monkey Island" to bez wątpienia jedna z najważniejszych gier w historii całego gamingu. Niezwykły klimat, ciekawe zagadki i imponująca stylistyka. Gracze długo spekulowali czy marka powróci, no i się doczekali.
Gamingzdj. ilustracyjne
Gaming/zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Parilov

Sporo się działo w ostatnim czasie na Twitterze Rona Gilberta. To właśnie on w swoim stylu drażnił się z graczami. Co ciekawe pierwszy wpis na ten temat pojawił się aż osiem lat temu. Finalnie gra została potwierdzona i wywołała prawdziwą euforię wśród graczy, którzy na niej się wychowali.

ZOBACZ WIĘCEJ "Strefa Gamingu" <<<

"Monkey Island" to gra z tego gatunku, który najlepsze czasy ma dawno za sobą. Przygodówka point-and-click wywołała ogromne zadowolenie wśród doświadczonych graczy. Dziś żyjemy w czasach wszelkich ułatwień w grach, map, radarów i ogromnej ilości znaczników gdzie należy się udać. Gracze z dawnych lat śmieją się nawet, że współczesne gry przechodzą się same i w sumie coś w tym jest. Kiedyś trzeba było kombinować samemu. Rozwiązanie zagadek i ukończenie takiej produkcji było nie lada wyzwaniem, zwłaszcza bez powszechnego dostępu do internetu. Co najwyżej, jak mieliśmy szczęście, solucja trafiła się w wydawanych magazynach o grach.

Tym razem za grę odpowiadają aż trzy studia deweloperskie: Devolver Digital, Lucasfilm Games oraz Terrible Toybox. Nazwy mówią same za siebie i zapowiada się to niezwykle obiecująco, uwzględniając doświadczenie wymienionej ekipy. Co prawda twórcy trzymają na razie wszelkie, dodatkowe informacje w tajemnicy, ale oświadczono, że prace nad nowym "Monkey Island" trwają już dwa lata.

Premiera zaplanowana jest na 2022 rok. Czekamy!

Posłuchaj:

 Łukasz "JeffreJ" Chmiel

Czytaj także

Koniec wsparcia dla 3DS oraz Wii U

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 15:54
Nintendo Switch to bez wątpienia niezwykła konsola. Japoński gigant, który zerwał ze swoją dotychczasową polityką, pozwolił innym producentom na portowanie swoich tytułów na Switcha, dzięki czemu wszelkie odsłony "Mario" lub "Zeldy" nie są już jedynym wyborem dla graczy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Amiga Rulez!". Historia komputera, który mógł podbić świat

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2022 16:37
- Gdyby historia potoczyła się tylko trochę inaczej, dziś w polskich domach królowałby system Amiga OS - mówił w rozmowie z Czwórką Robert Łapiński z magazynu "Pixel", wydawca książki "Amiga Rulez!".
rozwiń zwiń