Sony pokazało pada do PlayStation 5

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2020 18:06
Koniec spekulacji odnośnie kontrolera do PlayStation 5. Sony niespodziewanie ujawniło swojego najnowszego pada. Mimo że pozostał on z dotychczasowym rozłożeniem klawiszy, jego wizerunek zmienił się na bardziej nowoczesny.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/charnsitr

Pożegnajmy nazwę DualShock, powitajmy DualSense. Taką nazwę nosić będzie najnowszy pad stworzony przez Sony. Kontroler, podobnie jak jego poprzednicy ostatnich generacji, będzie bezprzewodowy oraz będzie posiadał wbudowany mikrofon do komunikacji z innymi graczami. Każdy, kto obsługuje pada, ceni sobie jego wagę, responsywność oraz ułożenie w dłoni. Sony zapewnia, że nie ma powodu do obaw, jeżeli chodzi o zmianę kształtu. Informuje, że udało się zachować wszystkie cechy, za które gracze od lat lubili DualShocki.

Istotną zmianą jest wyposażenie urządzenia w tzw. technologię haptyczną. Wykorzystuje ona mechaniczną komunikację z użytkownikiem za sprawą zmysłu dotyku. Wszystko za sprawą zmieniających się sił, wibracji i ruchów. Ma to zrewolucjonizować doznania i zapewnić epickie przeżycia podczas grania.

Mimo trwającej pandemii koronawirusa Sony zapewnia, że tegoroczna premiera konsoli nie jest zagrożona. Wciąż nieznana pozostaje jednak data pojawienia się sprzętu na rynku. Brak konkretnego terminu może wynikać z problemów technicznych, związanych z aktualnym przegrzewaniem się urządzenia. Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na Twitterze przez dziennikarzy serwisu Windows Central, Sony może zostać zmuszone do przeprojektowania obudowy konsoli.

 

Łukasz “JeffreJ” Chmiel

 

 

 

 

Czytaj także

"Esport Od Kuchni". Z czym się je wirtualny świat?

Ostatnia aktualizacja: 05.05.2019 12:05
"Esport Od Kuchni" to nazwa nowego programu, który stworzył m.in. Mateusz "HaX" Ogonowski, by o e-sporcie rozmawiać... w kuchni.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy gry wyścigowe są niszowe? Motosport przed ekranem

Ostatnia aktualizacja: 26.01.2020 14:34
Gry wyścigowe w e-sporcie mają się bardzo dobrze, a polscy zawodnicy prezentują w nich bardzo wysoki poziom. Jeździ w nich Robert Kubica, a niektórzy zawodnicy e-spotowi trafiają na tory w realu. 
rozwiń zwiń