Światowe Dni Młodzieży 2019. "Są tu wszystkie kultury świata"

Ostatnia aktualizacja: 27.01.2019 10:00
W audycji "W dobrych zawodach" zaprosiliśmy Was na relację prosto z Panamy, ze Światowych Dni Młodzieży. O tym, co dzieje się podczas tego wyjątkowego święta opowiadał nasz dziennikarz Przemysław Goławski.
Audio
  • Relacja Przemysława Goławskiego ze Światowych Dni Młodzieży 2019 w Panamie (W dobrych zawodach/Czwórka)
Światowe Dni Młodzieży 2019 w Panamie
Światowe Dni Młodzieży 2019 w PanamieFoto: Przemysław Goławski/Czwórka

- W Panamie są wszystkie kultury świata - mówił Przemysław Goławski. - Na ulicach widać emocje, radość, słychać śpiew. Tutaj nie ma pojęcia dnia i nocy, młodzi sprawili, że Panama żyje non-stop. To bardzo piękny obraz młodości, energii i siły, która jest obecna także w Kościele.

ZOBACZ WIĘCEJ Kierunek: Panama >>>

Przemysław Goławski rozmawia z obecnymi w Panamie podczas ŚDM młodymi Polakami, którzy tłumaczą m.in. czemu zdecydowali się wziąć udział w tym wyjątkowym wydarzeniu. - Liczę na to, że po spotkaniu z papieżem coś w końcu ruszy się w moim życiu. Fajnie zobaczyć też inny świat i poczuć ten klimat - przekonywał student psychologii Tomasz Łagodziński. - Dla mnie ten wyjazd jest czymś zupełnie nowym, nigdy nie spodziewałam się, że coś takiego mi się przytrafi. To na pewno coś zmieni w moim życiu - mówiła zaś studentka położnictwa Weronika Nasiłowska.

Zapraszamy także do wysłuchania nagrania całej audycji "W dobrych zawodach", w której mnóstwo panamskiej muzyki. Sprawdziliśmy także, co przy okazji wydarzeń panamskich odbywało się m.in. w Krakowie, Ełku i Bielsku-Białej. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Kierunek: Panama

Prowadzi: Agnieszka Kozłowska-Łysko

Data emisji: 26.01.2018

Godzina emisji: 7.08

kd

Czytaj także

Kierunek: Panama. "Styczeń to idealny czas na Światowe Dni Młodzieży"

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2018 10:00
Razem z Czwórką wyruszamy w podróż do serca obu Ameryk. Naszym celem będzie Panama, czyli kraj, w którym już w 2019 roku spotkają się wierni z całego świata podczas Światowych Dni Młodzieży. Zapraszamy na pierwszą odsłonę w cyklu "Kierunek: Panama". 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Co różni je od tych polskich?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2018 13:25
Co łączy, a co różni obchody, organizowane w Krakowie w 2016 roku i te przyszłoroczne, w Panamie? O różnicach i podobieństwach, organizowanych przez te miasta mówił w rozmowie z Czwórką ks. Emil Parafiniuk.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kierunek: Panama. Artystyczny wymiar Spotkań Młodych

Ostatnia aktualizacja: 29.12.2018 09:00
Światowe Dni Młodzieży w Panamie, czyli globalne spotkanie młodych wierzących pod przewodnictwem papieża Franciszka to także okazja, by poznać kulturę, sztukę i tradycję wielu rejonów świata.
rozwiń zwiń