Marta Zalewska ceni "nieprzeciętnych niechcący"

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 13:29
- Nieprzeciętnych ludzi jest sporo, tylko trzeba szerzej otworzyć oczy - mówi Marta Zalewska, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" oraz członkini kapituły jury plebiscytu "Nieprzeciętni 2019". - Ten plebiscyt jest wspaniały, bo nie ma w nim ograniczeń, każdy może być indywidualistą na dowolnym polu - dodaje. 
Audio
  • Marta Zalewska opowiada o nieprzeciętnych i plebiscycie "Nieprzecietni 2019" (Stacja Kultura/Czwórka)
Marta Zalewska
Marta ZalewskaFoto: Bartosz Koziczyński/Czwórka

nieprzecietni_1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE Serwis specjalny "Nieprzeciętni 2019"

"Nieprzeciętni 2019" to kolejna odsłona plebiscytu Czwórki, skierowanego do młodych ludzi, którzy na co dzień podejmują różne nietypowe działania, mają nietypowe zainteresowania, tworzą nieprzeciętne rzeczy, przez co można ich określić mianem nieprzeciętnych. Marta Zalewska znalazła się w gronie jurorów plebiscytu i będzie współdecydowała o wyborze "Nieprzeciętnego 2019".

- Najczęściej zwracam uwagę na ludzi, którzy w swoim środowisku czymś się wyróżniają i jest to niewymuszone - mówi artystka. - Podoba mi się, gdy ktoś się nie stara być indywidualistą, a tak bardzo nim jest, jest tak magnetyzujący, tak bardzo przyciąga sobą. To jest bardzo prawdziwe - dodaje. 

Jurorka zwraca uwagę, że w dzisiejszym świecie każdy stara się zabłysnąć, być innym od reszty, mieć osiągnięcia. - Moja uwagę przykuwają ludzie nieprzeciętni nieomal niechcący i to jest dla nich zupełnie naturalne - podkreśla. 

ZOBACZ TAKŻE Orina Krajewska: nieprzeciętni to ludzie idący własnymi ścieżkami >>>

W rozmowie z Damianem Sikorskim Marta Zalewska zdradza swoje kryteria, którymi będzie się kierowała wybierając swojego faworyta. W załączonym materiale opowiada też o nieprzeciętnych ze swego najbliższego otoczenia. 

HannaDolegowska 1200.jpg
"Nieprzeciętni 2019". Szukamy wyjątkowych ludzi

***

Kandydatów, w tym także siebie, można zgłaszać do 28 kwietnia. Wystarczy wysłać drogą mailową krótki opis osoby, którą chcemy zgłosić, na adres nieprzecietni@polskieradio.pl. Już 20 maja jury, w którego składzie zasiadają m.in. Andrzej Bargiel, skialpinista, wokalistka Mela Koteluk, blogerka kulinarna Daria Ładocha, czy ubiegłoroczny laureat Michał Brańka, a także Marta Zalewska - multiinstrumentalistka, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" w CzwórceGłosować będzie można do 9 czerwca na stronie Czwórki.

Szczegółowe informacje o plebiscycie "Nieprzeciętni 2019" oraz regulamin znajdują się na stronie nieprzecietni.polskieradio.pl.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotowałDamian Sikorski

Gość: Marta Zalewska (multiinstrumentalistka, zwyciężczyni konkursu "Wydaj płytę z Będzie głośno", członkini kapituły jury plebiscytu "Nieprzeciętni 2019")

Data emisji: 3.04.2018

Godzina emisji: 10.39

pj/kd

Czytaj także

Marta Zalewska: szukałam instrumentów, które można podłączyć do prądu

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 19:06
- Edukację muzyczną zaczynałam od skrzypiec klasycznych. To zarazem wdzięczny i niewdzięczny instrument i choć brzmi pięknie, dość szybko zboczyłam w kierunku innych dźwięków - opowiadała Marta Zalewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs "Będzie Głośno!". "Zwyciężył dynamizm i siła muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 14:40
Finał drugiej już odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" za nami. Zwyciężyła Marta Zalewska, o której jurorzy mówią "Hendrix w spódnicy". Na koncert wokalistki zapraszamy już w grudniu!
rozwiń zwiń