Czerwiec 1989 i muzyczna scena czasów odnowy

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2019 13:22
1989 rok zapisał się w polskiej historii jako pierwszy po II wojnie światowej, w którym doszło do wolnych wyborów. Budującej się demokracji towarzyszyła muzyka inspirowana wolnością.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Andriy Solovyov/Shutterstock.com

Już 4 czerwca zapraszamy na pierwszą odsłonę audycji "1989 Underground z rubieży", w której razem z prowadzącym wyruszymy w muzyczną podróż w czasie. 

Spojrzymy na wydarzenia z czerwca 1989 roku z perspektywy muzycznego undergroundu. Koncerty, pikniki przedwyborcze i spojrzenie podziemnej sceny muzycznej na czerwcowe wybory - opowiemy o wydarzeniach, które inspirowały i połączyły muzyków tamtego pokolenia. Porozmawiamy z Arkiem Marczyńskim, promotorem, właścicielem wytwórni Antena Krzyku i Sebastianem "Hipkiem" Stępniem, ówczesnym wokalistą grupy Bush Doctor, formacji, która zagrała koncert w MDK Zgorzelec w czerwcu 1989 roku.

***

Na audycję z cyklu "1989 Underground z rubieży" we wtorek (4.06) od godz. 19.05 zaprasza Mirosław „Maken” Dzięciołowski.


ac

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA 1989

Czytaj także

List Otwarty: "Hologramy" to wypadkowa naszych doświadczeń

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2019 22:01
Od początku założeniem grupy było przełamywanie barier gatunkowych w muzyce i do dziś muzycy Listu Otwartego konsekwentnie tej dewizy się trzymają. - To praca kolektywna, każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do brzmienia tego albumu - mówią w Czwórce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Gładysz, Transgresja: muzyka jest dla nas wyzwoleniem

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2019 12:50
O debiutanckim albumie "Brak Równowagi", który jest połączeniem rocka, metalu i elektroniki, wewnętrznym dziecku każdego z nas, o gubieniu i odnajdowaniu siebie, porzucaniu życiowych schematów i walce o samego siebie - rozmawialiśmy z wokalistą grupy Transgresja, Pawłem Gładyszem.
rozwiń zwiń