Up To Date 2023. Dziś wieczorem Czwórka nadaje z festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2023 05:50
Nowa data, nowe miejsce. ale idea ciągle ta sama - dać ludziom szansę odkryć nowe brzmienia. Już dziś w Białymstoku startuje Up To Date Festival, a my zapraszamy do naszego plenerowego studia. 
Up To Date Festival
Up To Date FestivalFoto: mat. promocyjne

- W tym roku nasz festiwal obchodzi czternastkę, więc jest takim nastoletnim dzieckiem, przy którym trzeba się sporo "nauwijać", ale które daje mnóstwo radości - opowiadał w Czwórce "Dtekk". - Wykonaliśmy rachunek sumienia i doszliśmy do wniosku, że w dużej mierze UPTF stał się organizmem, który twardo stąpa po ziemi. Czujemy też, że nadszedł czas powrotu do korzeni, do założeń, które mieliśmy, kiedy odpalaliśmy tę imprezę, dlatego liczymy, że tegoroczna odsłona przyniesie dużo nowych emocji.

Na dwóch festiwalowych scenach zaprezentują się artyści ze scen techno, basowej czy muzyki eksperymentalnej oraz kultury tanecznej. - Odsłona pierwszej części tegorocznego line-upu była najbardziej entuzjastycznie przyjętym ogłoszeniem w historii festiwalu - opowiadał w Czwórce dyrektor artystyczny imprezy. - A to oznacza, że wszystkie nasze zabiegi trafiły na dobry grunt i docieramy do tych ludzi, do których chcemy. Charakter muzyczny festiwalu nie zmienił się aż tak bardzo. To nie rewolucja, tylko ewolucja naszych dotychczasowych działań. I konsekwencja pewnych wyborów, która zaowocowała wzrostem zainteresowania festiwalem. W drugiej części poznaliśmy kolejnych artystów, którzy dopełnią festiwalowy skład. Wśród nich znaleźli się m.in.: Teki Latex, upsammy i Azu Tiwaline.

POZDRO UTDF! | Up To Date Festival

W tym roku Up To Date Festival odbywa się w dniach 23-24 czerwca, w sekretnej lokacji w Białymstoku. Czwórka jest patronem tego wydarzenia i zaprasza na festiwalowe audycje. 

W piątek (23.06) o godz. 22.00 rozpocznie się audycja "Czwórka na Up To Date", którą poprowadzi Kamil Jasieński. Penerowe studio odwiedzą artyści występujący pierwszego dnia imprezy.  Yac, czyli Piotr Krupiński, polski producent znany z duetu Normal Bias. Błażej Maliowski i RTMTS opowiedzą o swoim premierowym występie w ramach projektu Keen Distress. Twórcy eksperymentalnego projektu Dynasonic. W audycji pojawi się także Dtekk – dyrektor artystyczny festiwalu i porozmawiamy z uczestnikami imprezy.


Up To Date 2021 Up To Date 2021

W sobotę (24.06) o godz. 18.00 podczas specjalnego wydania "Strefy Dyskomfortu" z festiwalu Up To Date, posłuchamy najbardziej odważnych i eksperymentalnych brzmień, które oferuje tegoroczna odsłona. Porozmawiamy z organizatorami wydarzenia i występującymi tam artystami, z którymi podsumujemy pierwszy dzień imprezy. Audycję poprowadzi Kuba Piątkowski

Up To Date Festival 2023 Up To Date Festival 2023

Sprawdź też:

kul


Czytaj także

Up To Date 2022. Czwarta Scena Czwórki od kulis

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2022 07:00
Już po raz piąty Czwórka zagra na Up To Date Festival w Białymstoku. - Muzyczny kierunek naszej sceny ustaliliśmy na samym początku. Prezentujemy ciekawy polski rap, nie zamykamy się na soul i jazz, w programie mamy elektroniczne live acty i didżejów z wyborną selekcją - opowiada Piotrek Truszkowski, dziennikarz i opiekun Czwartej Sceny Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Up To Date 2023. "Zaskoczymy nawet tych, którzy na techno zjedli zęby"

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2023 11:30
Czternasta odsłona festiwalu przyniesie wiele zmian - od nowej daty i nadal sekretnej lokalizacji, po program muzyczny zdecydowanie bardziej zakorzeniony w muzyce elektronicznej. - Z roku na rok zmniejsza się liczba kompromisów, na które idziemy, a zainteresowanie festiwalem rośnie. Co bardzo nas cieszy - mówi Jędrzej Dondziło, dyrektor artystyczny Up To Date w Białymstoku.
rozwiń zwiń