Czwórka idzie na studia. Wrocław szaleje naukowo

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:53
Czwórka gości we Wrocławiu na Dniach Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Liczne koła naukowe mają się czym pochwalić. 
Audio
  • Dni Aktywności Studenckiej we Wrocławiu - poznaj osiągnięcia licznych kół naukowych (Stacja Nauka/Czwórka)
Dni Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej
Dni Aktywności Studenckiej Politechniki WrocławskiejFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Dni Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej to największa tego typu impreza, w ramach której mamy okazję przyjrzeć się kreatywnym projektom i działalnościom, w które na co dzień angażują się studenci uczelni.

Wśród 60 stoisk oglądać można prezentacje zwycięskich prac konkursowych, niecodziennych osiągnięć naukowych, sukcesów sportowych i artystycznych studentów Politechniki Wrocławskiej.

Ekipa Czwórki we Wrocławiu Ekipa Czwórki we Wrocławiu fot. Mateusz Kulik/Czwórka

Anna Szewczyk z koła naukowego CodersCrew zaprasza do dołączenia do ich ekipy. - Koło zajmuje się branżą IT, mamy różne działy, web development czy UX design - mówi przedstawicielka studentów. - Organizujemy też CodersCamp, a dzięki współpracy z kołami naukowymi w całej Polsce, aktualna edycja Campu rozszerzyła się i jest organizowana w 7 miastach. Dziewczyn na tych zajęciach jest niemal tyle samo co chłopaków - podkreśliła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem. - Na CodersCamp może się zgłosić każdy, nie trzeba mieć nić wspólnego z branżą IT - dodaje. 

Wśród licznych stanowisk na Dniach Aktywności Studenckiej przyciągają dwa motocykle. Jak się okazuje to nie są zwykłe maszyny znane z polskich szos. - To są elektryczne motocykle. Przez 7 lat zbudowaliśmy 7 prototypów motocykli elektrycznych Z tym z zeszłego roku byliśmy na zawodach w Hiszpanii gdzie zajęliśmy 2 miejsce. Naszym planem na przyszły rok jest przerobienie motocykla sportowego na elektryczny - mówi Jurek Ciesiołkiewicz z koła naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. 

Mateusz Walczak z koła naukowego SolveWro opowiada o sukcesach i osiągnięciach swojego zespołu. Aleksandra Maziarz z koła automatyki i robotyki "Robocik", dzieli się sukcesami autonomicznych pojazdów podwodnych, których autorami są koledzy z jej koła. Jak studenci Politechniki Wrocławskiej podbijają świat? Jak łączą się z biznesem? O tym m.in. w rozmowach ze "Stacji Nauka". 

Czwórka była we Wrocławiu także muzycznie. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w naszym silent disco, a muzykę w słuchawkach serwował DJ Bert. Posłuchaj jego muzycznej selekcji>>>

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 14.10.2018

Godzina emisji: 12.14

pj/kul


Czytaj także

Erasmus w Salonikach - życie w ojczyźnie Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:28
- Studia w tym kraju są dla osób otwartych i bardzo pozytywnie nastawionych do życia iludzi. Bo tamtejsi mieszkańcy są bardzo wyluzowani i pozytywni - opowiadała Danuta Kosińska, studentka teologii na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy studia są nam jeszcze potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:04
45% współczesnych polskich 30-34-latków to osoby z wyższym wykształceniem. Niegdyś ukończenie studiów wyższych było czymś prestiżowym. Dziś zdobywanie stopni naukowych powszednieje. Czy studia są nam jeszcze potrzebne?
rozwiń zwiń