X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czwórka idzie na studia. Wrocław szaleje naukowo

Ostatnia aktualizacja: 14.10.2019 14:53
Czwórka gości we Wrocławiu na Dniach Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej. Liczne koła naukowe mają się czym pochwalić. 
Audio
  • Dni Aktywności Studenckiej we Wrocławiu - poznaj osiągnięcia licznych kół naukowych (Stacja Nauka/Czwórka)
Dni Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej
Dni Aktywności Studenckiej Politechniki WrocławskiejFoto: Czwórka/Mateusz Kulik

Dni Aktywności Studenckiej Politechniki Wrocławskiej to największa tego typu impreza, w ramach której mamy okazję przyjrzeć się kreatywnym projektom i działalnościom, w które na co dzień angażują się studenci uczelni.

Wśród 60 stoisk oglądać można prezentacje zwycięskich prac konkursowych, niecodziennych osiągnięć naukowych, sukcesów sportowych i artystycznych studentów Politechniki Wrocławskiej.

Ekipa Czwórki we Wrocławiu Ekipa Czwórki we Wrocławiu fot. Mateusz Kulik/Czwórka

Anna Szewczyk z koła naukowego CodersCrew zaprasza do dołączenia do ich ekipy. - Koło zajmuje się branżą IT, mamy różne działy, web development czy UX design - mówi przedstawicielka studentów. - Organizujemy też CodersCamp, a dzięki współpracy z kołami naukowymi w całej Polsce, aktualna edycja Campu rozszerzyła się i jest organizowana w 7 miastach. Dziewczyn na tych zajęciach jest niemal tyle samo co chłopaków - podkreśliła w rozmowie z Patrykiem Kuniszewiczem. - Na CodersCamp może się zgłosić każdy, nie trzeba mieć nić wspólnego z branżą IT - dodaje. 

Wśród licznych stanowisk na Dniach Aktywności Studenckiej przyciągają dwa motocykle. Jak się okazuje to nie są zwykłe maszyny znane z polskich szos. - To są elektryczne motocykle. Przez 7 lat zbudowaliśmy 7 prototypów motocykli elektrycznych Z tym z zeszłego roku byliśmy na zawodach w Hiszpanii gdzie zajęliśmy 2 miejsce. Naszym planem na przyszły rok jest przerobienie motocykla sportowego na elektryczny - mówi Jurek Ciesiołkiewicz z koła naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych. 

Mateusz Walczak z koła naukowego SolveWro opowiada o sukcesach i osiągnięciach swojego zespołu. Aleksandra Maziarz z koła automatyki i robotyki "Robocik", dzieli się sukcesami autonomicznych pojazdów podwodnych, których autorami są koledzy z jej koła. Jak studenci Politechniki Wrocławskiej podbijają świat? Jak łączą się z biznesem? O tym m.in. w rozmowach ze "Stacji Nauka". 

Czwórka była we Wrocławiu także muzycznie. Wszyscy chętni mogli uczestniczyć w naszym silent disco, a muzykę w słuchawkach serwował DJ Bert. Posłuchaj jego muzycznej selekcji>>>

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 14.10.2018

Godzina emisji: 12.14

pj/kul


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Erasmus w Salonikach - życie w ojczyźnie Aleksandra Wielkiego

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 16:28
- Studia w tym kraju są dla osób otwartych i bardzo pozytywnie nastawionych do życia iludzi. Bo tamtejsi mieszkańcy są bardzo wyluzowani i pozytywni - opowiadała Danuta Kosińska, studentka teologii na Uniwersytecie Arystotelesa w Salonikach. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy studia są nam jeszcze potrzebne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 22:04
45% współczesnych polskich 30-34-latków to osoby z wyższym wykształceniem. Niegdyś ukończenie studiów wyższych było czymś prestiżowym. Dziś zdobywanie stopni naukowych powszednieje. Czy studia są nam jeszcze potrzebne?
rozwiń zwiń