Nieprzeciętni 2020. Instagramowe porady przyszłej lekarki

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2020 14:00
Studentka ostatniego roku kierunku lekarskiego, przewodnicząca English Division Dermatology Scientific Circle, organizatorka Studenckiej Konferencji Dermatologiczno-Urologicznej "Shameless Gdańsk" oraz autorka publikacji naukowych - Magdalena Antoszewska jest jedną z dziesięciu finalistów tegorocznej odsłony plebiscytu Nieprzeciętni.
Audio
  • Magdalena Antoszewska - sylwetka finalistki plebiscytu Nieprzeciętni 2020 (Stacja Nauka/Czwórka)
Magdalena Antoszewska
Magdalena Antoszewska Foto: Karolina Gmurczyk

Życie studenckie na Instagramie


Przemek Bojanowski 663.jpg
Nieprzeciętni 2020 - spotkanie z finalistą Przemkiem Bojanowskim

- Dużo działam, a zdobytym doświadczeniem dzielę się z licealistami i studentami. Robię to m.in. dlatego, że wiem, jakie to potrzebne. Bo kiedy sama zaczynałam studia wsparcie i wskazówki były mi bardzo potrzebne - opowiada gość Czwórki. - Organizuję spotkania i warsztaty, i promuję aktywności studenckie na swoim profilu na Instagramie. 

Magda pokazuje, jak efektywnie wykorzystywać czas na studiach, łącząc zdobywanie wiedzy, działalność naukową i rozwijanie hobby. Co więcej - jest autorką pierwszego w Polsce studenckiego planera medycznego, który ułatwia planowanie dnia i organizację nauki. - Studia to naprawdę fantastyczny czas, który daje nam różne możliwości. Powinniśmy z nich korzystać, bo potem mogą się już nie pojawić - tłumaczy.

"Shameless Gdańsk" - kolejna odsłona w listopadzie

Przeczytaj
nieprzeciętni majcherek góźdź.jpg
Nieprzeciętni 2020. Finaliści: Hanna Góźdź i Ewa Majcherek

Poza działalnością studencką finalistka Nieprzeciętnych 2020 angażuje się także w akcje społeczne popularyzujące m.in. dawstwo szpiku i organów. Natomiast jako organizatorka Studenckiej Konferencji Dermatologiczno-Urologicznej "Shameless Gdańsk" przybliża tematykę chorób przenoszonych drogą płciową, nowotworów prostaty i jąder, a także interdyscyplinarnej współpracy między urologami, a dermatologami. - Przed nami druga odsłona konferencji, tym razem odbędzie się ona w listopadzie i w wersji online. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dowiedzieć się czegoś więcej o tym, jak dbać o swoje zdrowie i jak przełamywać wstyd w mówieniu o niektórych dolegliwościach - zachęca rozmówczyni Patryka Kuniszewicza.  

Przyszła lekarka maluje modę

Magda Antoszewska lubi także rysować ilustracje modowe, tworzyć oryginalne zaproszenia ślubne oraz uczyć się duńskiego, do czego zainspirowały ją wakacyjne praktyki studenckie w Aarhus University Hospital. 

Głosowanie w plebiscycie Nieprzeciętni 2020 potrwa do 14 czerwca, a zwycięzcę poznamy podczas gali, która odbędzie się 25 czerwca - SZCZEGÓŁY >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz 

Gość: Magdalena Antoszewska (finalistka plebiscytu Nieprzeciętni 2020)

Data emisji: 03.06.2020

Godz.: 12.40

Materiały sponsora/mat. pras. Materiały sponsora/mat. pras.

kul/kd/pj

Czytaj także

Komputer z ludzkich komórek wykryje chorobę?

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 16:27
Naukowcy ze Szwajcarii zaprojektowali i zbudowali najbardziej złożony do tej pory system obliczeniowy - z biologicznych komórek. Funkcjonuje on na podobnej zasadzie, jak elektroniczne procesory.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zęby mądrości. Skąd wzięła się zła sława ósemek?

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2020 14:00
Wbrew nazwie - zamiast z życiowym doświadczeniem - kojarzą się gównie z bólem. - Są ludzie, którzy nie mają z nimi najmniejszego problemu, ale niektórym zęby mądrości mogą dać "prawdziwy wycisk" - mówi lekarz dentysta Patrycja Ostapiuk-Dąbrowska.
rozwiń zwiń