X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jak skutecznie dbać o zęby?

Ostatnia aktualizacja: 17.05.2019 17:39
- Należy czyścić zęby dwa razy dziennie. To wystarczy, ale: rano, gdy nie mamy czasu, do pielęgnacji jamy ustnej używamy szczoteczki do zębów, a wieczorem powinniśmy dokładnie czyścić przestrzenie międzyzębowe i płukać jamę ustną specjalnym płynem - mówiła prof. Barbara Górska, prezes Polskiego Towarzystwa Priodontologicznego.
Audio
  • Jak skutecznie dbać o higienę jamy ustnej? (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- Musimy sobie zdawać sprawę, że jama ustna jest istotną częścią organizmu, a sczelina dziąsłowa, czyli rowek pomiędzy zębem a dziąsłem to są otwarte wrota do ustroju, niczym otwarta żyła - tłumaczył dr hab. Jan Kowalski z Zakładu Chorób Błony Śluzowej i Przyzębia Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. - Jeśli mamy do czynienia z chorobą, ta szczelina się pogłębia i tworzy kieszonkę dziąsłową - mówił ekspert. Zaś jak tłumaczyła dr n.med. Beata Golan, dyrektor ds. medycznych Instytutu Blend-a-Med Oral B, pasty do zębów dostępne na rynku różnią się od siebie składem i należy wybrać tę odpowiednią dla naszych problemów. - Jest wiele składników czynnych w paście. Możemy wybrać tę skuteczną na nadwrażliwość bólową zębiny, albo tę dla osób ze stanem zapalnym dziąseł, czy chorobami przyzębia - w tym przypadku z pomocą idą pasty z czynnikami antybakteryjnymi. Mogą być też pasty zawierające specyficzne substancje hamujące rozwój kamienia nazębnego, czy pasty wybielające, zawierające polifosforany - tłumaczyła ekspertka. 

Czyszczenie zębów/fot. Patryk Kuniszewicz/Czórka Czyszczenie zębów/fot. Patryk Kuniszewicz/Czórka

Europejski Dzień zdrowych dziąseł obchodzony był 12 maja. Jak dbać o zęby, by nie doszło do zakażenia i choroby? Jak wybrać pastę odpowiednią dla nas i jakich szczoteczek należy używać? Co oznacza krwawienie z dziąseł i kiedy jest najbardziej groźne? Na jakie choroby jamy ustnej jesteśmy narażeni na co dzień najbardziej? O tym w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Zaklinacze czasu

Prowadzą: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 17.05.2019

Godzina emisji: 12.40

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Światowy Dzień Drzemki w Pracy. Dlaczego warto się przespać?

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 13:54
Obchodzony jest 12 marca. Być może spowodowane jest to kończącą się zimą i nadchodzącą jednocześnie wiosną. Szara aura za oknem nie zawsze zachęca do maksymalnej wydajności i często jesteśmy po prostu senni.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chrapiesz incydentalnie czy regularnie?

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2019 14:30
15 marca - w Dzień Walki z Chrapaniem - podpowiadamy, jak radzić sobie z tą przykrą (zwłaszcza dla otoczenia) dolegliwością.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wady zgryzu. Jak je rozpoznać i leczyć?

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 16:06
Podobno mamy 11 sekund, żeby zrobić pierwsze wrażenie, a jednym z decydujących czynników, który wpływa na ocenę naszej osoby jest uśmiech. W tej odsłonie "Dajesz radę" rozmawialiśmy o tym, w jaki spsób zadbać o zdrowy i piękny uśmiech.
rozwiń zwiń