Gorzkie świętowanie. Boże Narodzenie z duetem Coals

Ostatnia aktualizacja: 26.12.2021 10:00
Filmy, muzyka i gry komputerowe - z tym kojarzy im się  Boże Narodzenie. Nie ulegają magii świąt, bo wolą celebrować każdy dzień w roku. Jak zatem spędzają ten czas? O tym opowiedzieli nam Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski z duetu Coals.
Duet Coals
Duet CoalsFoto: mat. prasowe/PIAS Poland

Nie wszyscy kochają Kevina

- Święta spędzam w domu rodzinnym pod Gliwicami, z babcią, rodzicami i bratem - mówi Kacha Kowalczyk. - U mnie jest podobnie: w rodzinnym gronie i w rodzinnym mieście, w Lędzinach - dodaje Łukasz Rozmysłowski. - Boże Narodzenie głównie kojarzy nam się z oglądaniem telewizji. Przy czym Kacha już nie może patrzeć na "Kevina w domu", a ja wręcz przeciwnie. Widziałem ten film 500 razy i chętnie do niego wracam, bo daje mi poczucie bezpieczeństwa.

Wakacyjny hit w świątecznym klimacie

Wśród ulubionych utworów, które gościom Czwórki kojarzą się z Bożym Narodzeniem, jest m.in. piosenka Dua Lipy "Un Dia". - Data wydania tego numeru wskazuje, że miał to być wakacyjny hit, ale usłyszałam tę piosenkę tuż przed świętami w 2020 roku i tylko jej słuchałam aż do sylwestra - wspomina Kacha Kowalczyk. - Bardzo mi się podoba jej leniwy, reggaetonowy klimat i ciekawy teledysk, w którym wystąpiła Úrsula Corberó z serialu "Dom z papieru".

Coals z nową EP-ką

Kacha Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski - jako duet Coals - mają na koncie dwa albumy i dwie EP-ki. Nagrywając je, współpracowali z takimi artystami, jak m.in.: schafter, Piernikowski, Felicita i Hatti Vatti. W marcu 2020 roku ukazała się najnowsza płyta zespołu zatytułowana "Docusoap", która zebrała entuzjastyczne recenzje krytyki. Z każdą nową publikacją goście Czwórki konsekwentnie budują swoją pozycję i przełamują nowe brzmieniowe granice. W 2021 roku Coalsi opublikowali kolejne numery zapowiadające ich nową EP-kę i znów zabrali słuchaczy w marzycielską podróż do świata popu opartego na melodyjnym bicie. Duet ma także na koncie liczne występy na najważniejszych polskich festiwalach, m.in. na Open'er Festival, OFF Festival czy Soundrive, oraz zagranicznych, takich jak: Pohoda (Słowacja), Primavera Sound (Hiszpania), Tune In-Tel Aviv (Izrael), Positivus Festival (Łotwa) czy Iceland Airwaves (Islandia).

Posłuchaj
61:38 2021_12_24 20_00_23_PR4_x.Swiateczna_Czworka.mp3 Jak brzmią święta u duetu Coals? (Świąteczna Czwórka/Czwórka)

Sprawdź także:

***

Tytuł audycji: Świąteczna Czwórka

Prowadzi: Gosia Jakubowska

Goście: Kacha Kowalczyk, Łukasz Rozmysłowski

Data emisji: 24.12.2021

Godzina emisji: 20.05

kul

Czytaj także

Baasch i dobrze nakręcone "Miasto". Opowieść o Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 28.05.2021 11:00
Wydana w ubiegłym roku płyta "Noc" - pierwszy w dorobku Baascha koncept album, w całości napisany w nocy, - jest wnikliwą obserwacją sytuacji społecznych, które dzieją się po zmroku. - 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kasia Lins: zdecydowanie wolę grać przy świetle nocnym

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2021 12:53
Lato 2021 roku przynosi nadzieję na koncertowy czas. W trasę rusza też Kasia Lins, która utwory z płyty "Moja wina" zagra w błękitno-biało-złotej odsłonie. 
rozwiń zwiń