GrubSon przesłuchuje Corso. Teoria "potwornego szczęścia"

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2021 17:40
Połączyły ich rozmowy do białego świtu, "Gatunek L", "GrubSon - na szczycie", a ostatnio "Serca twego chłód". Kim jest Przemek Corso - człowiek, który inspiruje GrubSona?
Grubson w Czwórce
Grubson w CzwórceFoto: Czwórka

Od zawsze pisanie było dla mnie formą autoterapii, nawet wtedy, kiedy tworzyłem młodzieżowe przygodówki Przemek Corso

Corso jest pisarzem, świetnym mówcą, felietonistą, autorem tekstów piosenek i bajek dla dzieci i miłośnikiem gier oraz filmów. - Nie ukrywam, że dużo rzeczy, które robię w tej chwili zawdzięczam tobie, Jareckiemu i BRK - śmieje się rozmówca GrubSona. - Debiut scenariuszowo-reżyserski zaliczyłem przy okazji numeru chłopaków "Remiza Funk", w którym też wystąpiłeś. 

Posłuchaj
39:21 CZWÓRKA Tlusty czwartek - przemek corso 18.03.2021.mp3 Przemek Corso - kim jest człowiek, którego twórczość inspiruje GrubSona? (Tłusty Czwartek/Czwórka) 

Od początku wiedziałem, że książka Corso to będzie hit. Kompletnie mnie ta historia pochłonęłą. Wszedłem do studia i zacząłem eksperymentować z tekstem i dźwiękami GrubSon

Najnowszy singiel GrubSona "Serca twego chłód" powstał pod wpływem książki Przemka Corso. Utwór dotyka m.in. tematów uzależnienia, pokus, a co najważniejsze miłości i namiętności, i człowieczeństwa, bo czy nie łatwiej byłoby po prostu żyć bez serca. - Mój bohater, Kuba, siedział w mojej głowie od dawna. Podobnie jak i teoria "potwornego szczęścia" - wspomina pisarz. - Pierwszy raz opisałem ją jako 17-latek, ale musiałem dorosnąć, żeby udźwignąć tę historię. 

Posłuchaj także:

Książka, tak samo jak teledysk, opowiada o seryjnym mordercy, traktując to wszystko jednak tylko jako platformę do poruszenia znacznie ważniejszych i bardziej osobistych tematów. - Książka zainspirowała muzykę, muzyka stała się motorem do nakręcania bardzo filmowego i narracyjnie spójnego obrazka, zupełnie jakbyśmy kręcili film fabularny - opowiada artysta i przyznaje, że z pisarzem łączy go także miłość do kina. - Moja ścisła czołówka to "Powrót do przyszłości", w kolekcji mam kilka wydań kolekcjonerskich na DVD, najnowsze ściągnąłem ze Stanów Zjednoczonych, bo do płyty dołączony był podświetlony DeLorean - opowiada Corso. - Kocham filmy, oglądam je nałogowo, tropię w nich schematy, a to pomaga mi lepiej pisać - dodaje.

GRUBSON - SERCA TWEGO CHŁÓD (Official video) / GRUBSON // Official


Utwór "Serca twego chłód" pochodzi z wydanego w listopadzie 2020 roku nakładem Mystic Production albumu "AKUSTYCZ(NIE)ZUPEŁNIE" - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>

***  

Tytuł audycji: TŁUSTY CZWARTEK

Prowadzi: GrubSon (Tomasz Iwańca)

Gość: Przemek Corso (pisarz, lektor, świetny mówca) 

Data emisji: 18.03.2021

Godzina emisji: 22.00

kul


Czytaj także

"Brzydki, Zły i Szczery". O.S.T.R. wydał autobiografię

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2019 15:58
15 maja ukazała się pierwsza, oficjalna autobiografia rapera O.S.T.R. pod tytułem "Brzydki, zły i szczery". O tym, jakie historie opisuje, rozmawialiśmy w studiu Czwórki. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

"To nie jest hip-hop. Rozmowy II". Rozmów z hip-hopowcami ciąg dalszy

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2019 13:37
Najwięcej emocji w drugiej części rozmów z raperami budzi ta z Taco Hemingwayem, który zwykle nie udziela wywiadów. Jacek Baliński i Bartek Strowski podkreślają jednak, że każdego z artystów w tych książkach stawiają na równi.
rozwiń zwiń