Japoński świat w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2022 11:35
Zaprosimy na spotkanie z Japonką Mihoe Sano, która opowie o swoim życiu w Europie, a takżę o tym co kocha w Polsce. Odwiedzimy też Ostróda Reggae Festival.
Japońskie kimono od lat fascynuje światowych projektantów mody.
Japońskie kimono od lat fascynuje światowych projektantów mody. Foto: shuterstock/MISTER DIN

Mihoe Sano to miłośniczka naszego kraju, pochodząca z Japonii. Na swoim blogu "Japonka w Polsce" opowiada o swoim życiu w Europie, o tym co kocha w Polsce, ale także o różnicach kulturowych. W sobotę zabierze nas w podróż do swojego rodzinnego kraju kwitnącego wiśnią, ale też podzieli się historią przeprowadzki do Polski i tym jak znalazła tu swój drugi dom.

W drugiej części programu zaprosimy słuchaczy na pyry po poznańsku i wybierzemy się na festiwal w Ostródzie, by porozmawiać z artystami z Jamajki.

Festiwal rozpoczął się 7 lipca i potrwa cztery dni, a otworzył go koncert w Amfiteatrze. Głównymi gwiazdami będą: syn Boba Marleya, Julian Marley, ze swoją grupą The Uprising, czy jamajski weteran roots reggae Max Romeo, występujący w Ostródzie z córką Xanną. Pojawi się także Lila Ike z Karaibów. Sensacyjnie zapowiada się też symbioza wibracji Kuby i Jamajki - zespół Havana Meets Kingston. Odbędzie się także tradycyjnie konkurs Czwórka Reggae Contest, a nasza ekipa jest już na miejscu, skąd będzie relacjonować wydarzenie. 

W weekend także będziemy Wam towarzyszyć prosto z Ostródy przed południem w audycji "Sobotologia" (godz. 09.05), a w programie Nie na-żarty (godz. 17.05) zajrzymy do festiwalowej kuchni. W niedzielę na festiwal zajrzymy m.in. w audycji "Tędy po trendy" (godz. 10.05), a w poniedziałek podsumujemy ostródzkie wydarzenia z samego rana

Ostróda Reggae Festival odbywa się pod patronatem Czwórki <<<

***

Na audycję prowadzoną w języku angielskim "In English, Please" zapraszamy w sobotę (09.07) po godz. 12.05. Program poprowadzi Adrianna Janiszewska. 

kd

Czytaj także

"Najgorsze wakacje ever". Co przeżył Adi Kowalski w Turcji?

Ostatnia aktualizacja: 06.07.2022 16:50
Wakacje rozpoczęte, a wraz z nimi mamy wiele planów i oczekiwań. Każdy na nie czeka i chce, żeby wakacyjny wyjazd był udany i niezapomniany. Niestety czasami w konfrontacji z rzeczywistością różnie to wygląda. "Najgorsze wakacje ever" mogą się zdarzyć każdemu. Sprawdzamy, które ze swoich letnich wojaży najgorzej wspomina Adi Kowalski, wokalista i aktor.
rozwiń zwiń