Turcja - kraj wielu kolorów i smaków

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 22:23
Ceniący tradycję, rodzinny, pachnący przyprawami i mieniący się wyrazistymi barwami kraj. Taka jest Turcja, którą możemy oglądać w katalogach turystycznych i spotach reklamowych tego kraju. O tym, jak wygląda Turcja widziana oczami przewodniczki, która postanowiła tam zamieszkać opowie Agata Bromberek.
Wirujący derwisze (tur. Mevlevilik)  to zakon muzułmański powstały w XIII wieku w Turcji
Wirujący derwisze (tur. Mevlevilik) to zakon muzułmański powstały w XIII wieku w Turcji Foto: ihsan Gercelman / Shutterstock.com

Posłuchaj
10:27 _PR4_AAC 2020_06_24-16-08-40.mp3 Dlaczego warto odwiedzić Turcję? (Czat Czwórki)

 

Zaczęło się od pracy dorywczej za granicą

Miała 25 lat, rok wcześniej została magistrem kulturoznawstwa, i jak to z humanistami bywa – nie potrafiła nigdzie zagrzać miejsca. Potrzebowała odmiany… Przypadkiem trafiła się oferta wyjazdu do pracy do Turcji. O kraju wiedziała, że jest ojczyzną kebabów i śniadych wąsatych mężczyzn o nikczemnym wzroście. Czy zmieniła zdanie po tym, jak ten kraj stał się jej drugim domem?

whatsapp aplikacje telegram smartfon.jpg
Czy da się przebić bańki informacyjne, w których żyjemy?

Miłość do kultury, podróży i... przyszłego męża


***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Agata Bromberek (przewodniczka turystyczna)

Data emisji: 24.06.2020

Godz. emisji: 16.07

ac

Czytaj także

Życie w ciągłym biegu? W psim zaprzęgu

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2020 18:00
Justyna Gettel prowadzi Shelter Sled Dog Racing Team, w którym biegają psy po przejściach. Startuje z nimi w zawodach i udowadnia, że rasowy rodowód nie ma większego znaczenia w wyścigu do mety.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Woman shaming. Dlaczego kobiety krytykują kobiety?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2020 18:56
Woman shaming to zjawisko polegające na nieustannym ocenianiu kobiet – ich wyglądu, zachowania, sposobu wychowywania. Bywa wyrażana wprost, bywa mniej lub bardziej zawoalowana.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ruch na receptę? Jakim chorobom sprzyja siedzący tryb życia?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2020 18:49
Od kilku lat u podstaw piramidy żywienia jest aktywność fizyczna. Jak podkreślają specjaliści - ruch powinien być dla nas codziennym nawykiem. Dzięki niemu można nie tylko utrzymać prawidłową masę ciała i zachować sprawność, ale też zmniejszyć ryzyko wystąpienia wielu chorób, w tym nowotworowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy da się przebić bańki informacyjne, w których żyjemy?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2020 20:00
Nawet algorytmy mediów społecznościowych pokazują nam te artykuły i komunikaty, z którymi się zgadzamy. Obracamy się wśród ludzi o podobnych poglądach. Jak wyjść z bańki informacyjnej i czy rzeczywiście chcemy to zrobić?
rozwiń zwiń