Katar 2022. Przed meczem Francja - Anglia

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2022 17:04
"Alez les Bleus!" to zawołanie francuskich kibiców sportowych podczas trwania rozgrywek mundialowych. Czy takie hasła skandowane przez kibiców pomogą reprezentacji Francji utrzymać tytuł mistrza sprzed czterech lat?
Erik Folly i John Beauchamp
Erik Folly i John Beauchamp Foto: Czwórka

Wielkimi krokami zbliża się wielki finał futbolowych mistrzostw w Katarze. Tuż przed meczem - w którym powalczą reprezentacje Anglii i Francji - o miejsce w półfinale mundialu, w Czwórce pojawili się dwaj kibice piłkarscy Erik Folly, Francuz mieszkającym od kilku lat w Polsce, i John Beauchamp, który mimo francusko brzmiącego nazwiska, jest Anglikiem z krwi i kości. - Skład angielski może być równie bardzo niebezpieczny, jak francuski - podkreślali goście Adrianny Janiszewskiej.

Jak opowiadali, choć sport budzi ogromne emocje, z drugiej strony łączy i jednoczy kibiców. - Siedzimy tu przy jednym stole i nie próbujemy się wzajemnie "pozabijać" - żartowali kibice w studiu Czwórki. Jak podkreślali, w Wielkiej Brytanii jest ogromna futbolowa pasja. - Francja ma niezwykle silną reprezentację w futbolu, ale Anglia też. Ostatecznie warto pamiętać, że piłka nożna to tylko gra - podkreślali. 

Polskie Radio - oficjalny nadawca radiowy Mistrzostw Świata Katar 2022 - zaprasza na transmisje i relacje z mundialu. W Katarze są nasi sprawozdawcy Tomasz Kowalczyk i Filip Jastrzębski.

>>> Zobacz nasz serwis specjalny na mundial - Katar 2022

Posłuchaj
12:17 angielski_PR4_AAC 2022_12_10-13-13-34.mp3 Erik Folly i John Beauchamp o meczu między Anglii z Francją (In english, please/Czwórka) 

XXII Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej odbywają się w Katarze już od 20 listopada i potrwają do 18 grudnia? Reprezentacja Polski odpadła w 1/8 finału z broniącą tytułu Francją. Wcześniej zremisowaliśmy bezbramkowo grając z Meksykiem, pokonaliśmy także Arabię Saudyjską 2:0, ale przegraliśmy z Argentyną 0:2. Jest to ostatni mundial, w którym wystąpią 32 drużyny. Na kolejnym turnieju w 2026 roku o Puchar Świata FIFA, zagra 48 reprezentacji narodowych. 

Ćwierćfinały odbywają się do 10 grudnia, półfinały zostaną rozegrane 13 i 14 grudnia, mecz o trzecie miejsce 17 grudnia, a mistrz globu będzie znany dzień później.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ MUNDIAL w KATARZE 2022 <<<

***

Tytuł audycji: In english, please

Prowadził: Adrianna Janiszewska

Gość: Erik Folly, John Beauchamp

Data emisji: 10.12.2021

Godzina emisji: 12.05

kd

Czytaj także

MŚ Katar 2022. Nowoczesne technologie w pracy sędziów piłkarskich

Ostatnia aktualizacja: 09.11.2022 10:01
Kibice piłkarscy całego świata odliczają dni do rozpoczęcia mundialu w Katarze. Zanim poniosą nas sportowe emocje, sprawdzamy w Czwórce, jak praca sędziów jest wspomagana przez nowe technologie.
rozwiń zwiń