SnowFest 2022: Relacja z pierwszego dnia festiwalu

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2022 09:36
W Szczyrku rozpoczął się SnowFest Festiwal. Pierwszego dnia na scenie pojawili się m.in. Miętha, Łona i Webber, PRO8L3M oraz Spisek Jednego. 
SnowFest 2022 - Miętha
SnowFest 2022 - MięthaFoto: Łukasz Nowak

Muzyka, która zimą porwie ludzi do tańca

Po raz kolejny Czwórka połączyła siły ze Snowfest Festiwal. Główny trzon imprezy to występy największych gwiazd muzyki elektronicznej. W tym roku Szczyrku zagrają m.in. Chase & Status czy 2manydjs, bassowi królowie jak Metrik, Culture Shock oraz największy polski towar eksportowy w muzyce elektronicznej - Catz`n Dogz. - Na taką odsłonę SnowFestu - z udziałem publiczności i zagranicznych gwiazd - musieliśmy czekać dwa lata. Ale to, co na pewno się nie zmieniło, to fantastyczni ludzie, którzy znów przyjechali do Szczyrku - opowiada Igor Fleiszer, organizator festiwalu. - Ustawiając line-up SnowFestu sugeruję się energią artystów i muzyki, którą tworzą. To musi być coś, co zimą porwie ludzi do tańca. Stąd też dużo drum’n’bassu, electro i hip-hopu.  

W kurtkach na mrozie i w śniegu

Jako pierwszy na dużej scenie wystąpił duet Miętha. Producent AWGS oraz raper i wokalista Skip to bez wątpienia jedni z najciekawszych, najzdolniejszych i najbardziej wszechstronnych twórców na krajowej scenie hip-hop. - Rozmrażaliśmy publikę. Pierwszy raz graliśmy w kurtkach i w śniegu, i to było genialne doświadczenie. Potem poszliśmy na koncert Łony i Webbera, a teraz czekamy na PRO8L3M - opowiadają muzycy. Miętha to duet dobrze znany słuchaczom Czwórki. W styczniu artyści dołączyli do GrubSona i audycji "Tłusty Czwartek". - Dla ludzi, którzy tak jak my kolekcjonują muzykę, program w radiu to spełnienie marzeń. Znamy dobrze swoje upodobania, ale potrafimy się zaskoczyć. Mamy też nadzieję, że słuchaczy również.  

Spisek Jednego. Podwójne uderzenie

W piątek mistrzem ceremonii SnowFestu był Spisek Jednego, który zagrał aż dwa sety. - To budowa klamrowa, o której uczyłem się na języku polskim - śmieje się artysta. - Przygotowałem dwie różne opowieści - intro i outro. Drugi raz gram po Świętym Bassie, więc to będzie duże wyzwanie.

Posłuchaj
54:34 2022_03_04 22_04_49_PR4_Czworka_na_SnowFest.mp3 SnowFest 2022 - relacja z pierwszego dnia festiwalu (Czwórka na SnowFest)

SnowFest 2022: PRO8L3M SnowFest 2022: PRO8L3M

W sobotę po godz. 22.00 Norbert Borzym podsumuje dotychczasowe wydarzenia w Szczyrku wraz z artystami występującymi w trakcie tej odsłony Snowfestu - niektórzy z nich debiutują na tej imprezie, niektórzy zaliczani są do tzw. "stałych punktów programu" - obydwie perspektywy poznamy w specjalnym wydaniu "Kluboteki" z terenu festiwalu. 

***

Tytuł audycji: "Czwórka na SnowFest"

Prowadzi: Kamil Jasieński

Goście: Igor Fleiszer (organizator imprezy), duet Miętha, Spisek Jednego

Data emisji: 04.03.2022

Godzina emisji: 22.05

kul


Czytaj także

Up To Date Festival 2021. Electro, punk i ogień

Ostatnia aktualizacja: 05.09.2021 12:00
- W numerze "Te tereny" Belmondo, czyli jeden z naszych ludzi na Czwartej Scenie Czwórki, mówi o miejscu, z którego pochodzi. Ja pochodzę z Białegostoku i na Up To Date jestem już jedenasty raz, czyli opuściłem tylko jedną odsłonę - opowiada dziennikarz Czwórki Kamil Jasieński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Brzmienia memowe. Roland Cristal w secie didżejskim dla Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2022 16:00
- We Francji jest całkiem sporo artystów, którzy tworzą muzykę podobną do mojej. Wykorzystujemy kulturę internetu i brzmienia memowe - opowiada francuski didżej i producent Roland Cristal. Artysta specjalnie dla słuchaczy Czwórki przygotował wyjątkowy set.
rozwiń zwiń