X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Prognoza (nie)bezpieczeństwa Trend Micro 2013

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2012 18:48
Według raportu opublikowanego przez Trend Micro Incorporated niebezpieczeństwa zagrażające platformie Android, modelowi cloud computing i urządzeniom związanym z cyfrowym stylem życia sprawią, że walka z cyberprzestępcami w roku 2013 stanie się bardziej skomplikowana niż kiedykolwiek wcześniej.
Prognoza (nie)bezpieczeństwa Trend Micro 2013
Foto: Glow Images/East News

 

W opracowanym przez analityków Trend Micro raporcie pt. „Zagrożenia wymierzone w biznes, cyfrowy styl życia i środowisko cloud computing” wymienia się 10 najważniejszych zagrożeń czyhających na przedsiębiorstwa i indywidualnych konsumentów w przyszłym roku. Dokument jest dostępny do pobrania ze strony.

Wybrane prognozy

  • Najpoważniejszymi zagrożeniami roku 2013 mogą okazać się złośliwe lub nie do końca bezpieczne aplikacje dla systemu Android. Eksperci Trend przewidują, że w przyszłym roku ich liczba osiągnie granicę 1 miliona, w porównaniu z 350 tys. pod koniec roku 2012.
  • Liczebność złośliwego oprogramowania atakującego tradycyjne komputery PC może się zmniejszyć, lecz przyrost robaków atakujących Androida zrekompensuje ten trend z nawiązką.
  • Pojawienie się kolejnych typów gadżetów związanych z cyfrowym stylem życia oznacza, że zagrożenia pojawią się w nowych, nieoczekiwanych miejscach/urządzeniach, takich, jak np. telewizory i sprzęt AGD.
  • Afryka jest na prostej drodze do stania się azylem dla cyberprzestępców uciekających przed prawem.
  • Powolne tempo wdrażania systemu Windows 8 przez przedsiębiorstwa oznacza, że to użytkownicy indywidualni będą głównymi beneficjentami nowych, rozbudowanych zabezpieczeń.
  • Cyberprzestępcy będą brać na celownik dostawców usług w chmurze, a kradzieże w dalszym ciągu będą poważnym zagrożeniem w roku 2013, po części dlatego, że istniejące zabezpieczenia nie chronią danych w chmurze tak skutecznie, jak tych przechowywanych w sposób tradycyjny.
  • Konsumenci coraz częściej będą korzystać z kilku platform i urządzeń, przez co zabezpieczenie ich wszystkich stanie się trudnym wyzwaniem.
  • Cyberataki motywowane politycznie będą wiązać się z coraz większymi stratami. Konwencjonalne złośliwe oprogramowanie będzie ewoluować stopniowo, dojdzie do niewielu nowych typów ataków, lub nie będzie ich wcale. Natomiast prowadzone ataki będą bardziej skomplikowane i trudniejsze do wykrycia.
  • Działania mające na celu globalne zapobieganie cyberprzestępstwom nabierają tempa, ale na efekty będziemy musieli poczekać jeszcze dwa lub trzy lata.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Chmura z problemami bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2012 00:00
Badanie przeprowadzone przez Trend Micro wykazały, że odsetek przedsiębiorstw zgłaszających naruszenie zabezpieczeń lub inne problemy z bezpieczeństwem usług w chmurze wzrósł z 43 procent w 2011 roku do 46 procent w roku 2012.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Trend Micro Deep Security 9

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 00:00
Rozwiązanie Deep Security 9 zostało zaprojektowane tak, by zmaksymalizować zysk z inwestycji w wirtualizację i technologię cloud computing dla dużych i małych przedsiębiorstw oraz dla usługodawców oferujących klientom infrastrukturę jako usługę (infrastructure-as-a-service, IaaS).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura trend globalny

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2012 06:57
Według raportu firmy Capgemini „Business Cloud: The State of Play Shifts Rapidly: Fresh Insights into Cloud Adoption Trends” rynku chmury nie można jeszcze określić jako w pełni dojrzałego, jednak 81 procent organizacji w pewnym zakresie używa już technologii w chmurze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chmura staje się globalnie dominującym trendem

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2012 18:35
Najnowsze badanie przeprowadzone przez Capgemini pokazuje, że odpowiedzialność za inicjatywy związane z wykorzystaniem rozwiązań opartych na chmurze obliczeniowej przenosi się z IT do biznesu. Raport pokazuje również ostrożność we wdrażaniu przez przedsiębiorstwa tego podejścia ze względu na jego złożoność i niepewność.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pułapki na cyberprzestępców

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2012 00:00
Zespół CERT Polska przygotował zestawienie pułapek na cyberprzestępców pod kątem ich użyteczności dla pracy zespołów reagowania na zagrożenia sieciowe.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cloud Computing realną alternatywą

Ostatnia aktualizacja: 23.12.2012 12:23
Rynek Cloud Computing w Polsce jest jeszcze wciąż daleki od dojrzałości, ale ostatnie 18 miesięcy pokazało, że dojrzewa on znacznie szybciej niż zakładano. Po okresie, w którym cloud computing pozostawał nowością, do której podchodzono z dystansem, cloud computing stał się realną alternatywą dla użytkowników stojących przed koniecznością wyboru najdogodniejszego modelu zakupu rozwiązań IT.
rozwiń zwiń