Nowe Technologie

Co decyduje o zakupie drukarki

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 00:00
Lexmark przeprowadził badanie wśród 534 pracowników biurowych w dziewięciu europejskich krajach. Tematyką badania był poziom zrozumienia oraz sposoby wykorzystywania zarówno atramentowych jak i laserowych technologii druku.
Technologie druku
Technologie drukuFoto: Glow Images/East News

 

Według badań Lexmarka, postęp technologiczny sprawia, że drukarki atramentowe trafiają do świata biznesu. Ponad połowa ankietowanych (59 procent) nie zgodziła się ze stwierdzeniem, że drukarki atramentowe są bardziej odpowiednie do zastosowań domowych, a laserowe do zastosowań biznesowych.

 


  • 45 procent ankietowanych uważa, że technologia w jakiej drukujemy nie ma znaczenia. Bez względu, czy informacje są przekazywane na papier dzięki atramentowi czy tonerowi,  ankietowani większą wagę przywiązywali do cech i funkcjonalności drukarek, oraz tego czy sprzęt spełnia kluczowe wymagania.

 


  • Przedkładając potrzeby nad technologię, istnieje jednak silne przekonanie o różnicach pomiędzy możliwościami drukarek atramentowych i laserowych. Ankietowani uważają drukarki laserowe za lepsze jeśli chodzi o jakość tekstu (65 procent), solidność (64 procent) i przyjazność środowisku (41 procent).  Drukarki atramentowe natomiast mają lepszą reputację dotyczącą jakości druku fotograficznego (47 procent).

 

Badanie dotyczące drukowania w środowisku biznesowym połączone jest z wprowadzeniem serii atramentowych urządzeń wielofunkcyjnych Office Edge. Urządzenia te łączą zalety drukarek atramentowych (wysoka jakość kolorowych wydruków oraz  niski koszt zakupu) z atrybutami drukarek laserowych (niezawodność oraz kompatybilność ze sprzętem zainstalowanym w dużej firmie). W rezultacie Office Edge łączy najlepsze rozwiązania znane z obu światów w jedną linię produktową, łatwo integrującą się z istniejącą flotą. Office Egde mogą być monitorowane i administrowane w środowisku usług zarządzania drukiem (MPS – manager print services).Zobacz więcej na temat: drukarki firma

Czytaj także

Nowe lasery Canon

Ostatnia aktualizacja: 24.03.2012 23:00
Canon wprowadza nowe modele drukarek laserowych.i-SENSYS LBP6680x i i-SENSYS LBP6670dn, integrują się z systemem druku dowolnej organizacji, wspomagając zarządzanie procesami produkcji dokumentów. Dzięki kompatybilności z uniFLOW, pierwszym na rynku rozwiązaniem łączącym platformy druku i skanowania, nowe modele pozwalają organizacjom jeszcze efektywniej zarządzać wykonywanymi czynnościami. Z kolei koszty druku mogą w łatwy sposób być kontrolowane i zarządzane za pomocą funkcji takich jak np. monitorowanie liczby wydruków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Najlepszy zestaw do produkcji druku w kolorze

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2012 23:00
Jak wynika z badań rynku przeprowadzonych przez szwajcarską firmę infoSource - jednego z czołowych dostawców danych o wielkości rynku automatyki biurowej w Europie - Bizhub PRESS C8000 Konica Minolta był najpopularniejszym urządzeniem produkcyjnym do druku kolorowego w Europie w 2011.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Epson WorkForce Pro WP4095DN i WP4595DNF

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 23:00
Seria kolorowych drukarek atramentowych WorkForce Pro firmy Epson została wzbogacona o nowe modele: WP-4095 DN i WP-4595 DNF. Drukarki te zaprojektowano z myślą o grupach roboczych w firmach, jak również o małych i średnich przedsiębiorstwach, które chcą zmniejszyć koszty druku i zużycie energii, zyskując wysokiej jakości wydruki oraz trwałość.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Systemy druku HP nagrodzone przez konsumentów

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2012 00:00
Nie tylko enterprise oraz MSP sa zadowolone z drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych HP. Tym razem sektor konsumencki przyznał urządzeniom drukującym HP tytuł Dobry Produkt 2011. Wyróżnienie zostało przyznane w oparciu o wyniki Ogólnopolskich Badań Postaw i Preferencji Konsumentów, które przeprowadzono na próbie 1000 osób metodą wspomaganego komputerowo wywiadu telefonicznego (CATI).
rozwiń zwiń