Nowe Technologie

ASUS Zenbook Prime UX31A

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 00:00
Sercem tego ultrabooka jest procesor Intel Core i7 trzeciej generacji (platforma Ivy Bridge). Dysk SSD SATA 6 Gb/s, który jest nawet do czterech razy szybszy od klasycznych dysków twardych, znacząco skraca czas ładowania aplikacji. Porty USB 3.0 przesyłają dane do dziesięciu razy szybciej niż USB 2.0, a moduł Bluetooth 4.0 oferuje najnowszą wersję standardu łączności bezprzewodowej. Dwuzakresowy moduł Wi-Fi 2,4/5 GHz, zapożyczony z najlepszej technologii routerów ASUS, gwarantuje szybką łączność z siecią.
ASUS Zenbook Prime UX31A
ASUS Zenbook Prime UX31A

 

Zenbook Prime potrafi wznowić pracę w ciągu 2 sekund. Może także pozostawać w stanie czuwania przez dwa tygodnie, chroniony mechanizmem automatycznego sporządzania kopii zapasowej plików, co zapobiega utracie danych. Akumulator działa o 25% dłużej niż w innych notebookach. Użytkownik może korzystać z jednego dwóch trybów pracy, które można błyskawicznie zmieniać - tryb wydajności w aplikacjach o dużych wymaganiach oraz tryb oszczędności baterii podczas codziennych, typowych zadań. UX31A został wyposażony również w funkcję rozpoznawania twarzy, która jest doskonałym zabezpieczeniem minimalizującym ryzyko niepowołanego użycia ultrabooka.

 


  • ASUS UX31A został wyposażony z panel IPS full HD 1080p. Ekran został wykonany z przeciwodblaskowych materiałów zmniejszających refleksy i zapobiegających pozostawianiu odcisków palców.

  • Technologia IPS pozwala na komfortowe korzystanie z matrycy ultrabooka nawet pod kątem 178° - nic nie stoi na przeszkodzie, aby wspólnie z znajomymi cieszyć się z piłkarskich emocji oglądając je na ekranie Zenbooka.

  • Podświetlana klawiatura pozwala na wygodna pracę w podróży. Uzupełnieniem doskonałej jakości matrycy Zenbooka Prime jest wyjątkowa technologia audio ASUS SonicMaster, opracowana wraz z Bang & Olufsen ICEpower.

 

 Czytaj także

Tablet i laptop w jednym

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2012 20:00
Cechy obu tych urządzeń łączy ultrabook czyli komputer przenośny najnowszej generacji. O szczegółach można było się dowiedzieć z audycji "Czwarty wymiar".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultrabook DELL XPS 13: bardzo lekki i bardzo drogi

Ostatnia aktualizacja: 13.03.2012 23:00
Dell XPS 13 - długo wyczekiwany i nagradzany ultrabook, doceniany za wyjątkowe wykonanie, przemyślany projekt i solidność - jest już dostępny w sprzedaży w Polsce. Przedstawiciel Dell w segmencie ultrabooków cieszył się z dużym zainteresowaniem już od momentu zaprezentowania go na targach Consumer Electronic Show w Las Vegas - głównie dzięki wydajności, długiemu czasowi pracy na baterii oraz technologiom Intel Rapid Start oraz Smart Connect Technology.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Coraz cieńsze, markowe i szybkie - takie komputery się sprzedają

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2012 16:33
W ubiegłym roku Polacy kupili ponad 3 miliony komputerów. Rośnie popyt na urządzenia mobilne. Szczególnie na ultrabooki.
rozwiń zwiń