X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Nowe Technologie

Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 00:00
Canon uruchamia nową platformę do zarządzania zdjęciami o roboczej nazwie Project 1709. Nowa usługa w chmurze, która gromadzi w jednym miejscu całą kolekcję fotografii użytkownika, ułatwia przechowywanie i pobieranie obrazów bez względu na to, gdzie zostały zapisane.
Wszystkie zdjęcia w jednym miejscu
Foto: Glow Images/East News

 

„Project 1709 to unikatowe rozwiązanie, które ułatwia zarządzanie kolekcjami zdjęć przechowywanymi na różnych platformach, czy to na dysku twardym, czy w sieci społecznościowej, czy też w chmurze. Zaprojektowane pod kątem wymagań współczesnych fotografów, nowa usługa zapewnia dostęp do całych kolekcji zdjęć, w dowolnym miejscu i o każdej porze. Cieszymy się na współpracę z fotografami podczas fazy beta i zamierzamy rozwijać platformę w nadchodzących miesiącach i latach” — powiedział Rainer Fuehres, szef działu Consumer Imaging w Canon Europe

 

Platforma „w chmurze” została zaprojektowana jako centralne miejsce do organizowania i przeglądania wszystkich kolekcji obrazów cyfrowych. W przeciwieństwie do innych usług integruje ona niezależne kolekcje — bez względu na to, jak zostały utworzone i gdzie są przechowywane — w jedno  środowisko, które zapewnia dostęp do wszystkich zdjęć.

 

Platformę stworzono zgodnie z pięcioma podstawowymi zasadami

 


  • Przechowuj. Teraz wszystkie zdjęcia można przechowywać na jednej platformie. Obrazy można wysyłać z dowolnego urządzenia za pomocą dedykowanego programu albo bezpośrednio ze strony internetowej. Jeśli ten sam obraz jest przechowywany w wielu lokalizacjach, zaawansowana technologia dopasowywania identyfikuje duplikaty i pozwala użytkownikom usunąć je z biblioteki.

  • Znajduj. Intuicyjna funkcja wyszukiwania umożliwia szybkie filtrowanie zdjęć w celu zlokalizowania żądanego obrazu. Interfejs zapewnia dostęp do tagów dodanych przez użytkownika, a także danych EXIF, informacji o urządzeniu, dat i geotagów, co pozwala łatwo odnaleźć fotografie bez względu na sposób wyszukiwania. Wyszukiwanie zaawansowane oferuje oś czasu, doskonały sposób na przykład na udokumentowanie dojrzewania dziecka z biegiem lat.

  • Rób postępy. Oprócz biblioteki zdjęć wyświetlany jest również zwięzły przegląd danych EXIF – w tym model aparatu, czas ekspozycji, przesłona i czułość ISO – co pomaga zrozumieć ustawienia aparatu w ulubionych fotografiach. Za pomocą zaawansowanej technologii indeksowania można zbudować bibliotekę zdjęć z szerokim zbiorem danych kontekstowych, które pozwalają na tematyczny podział obrazów, zorganizowanie kolekcji i łatwe wyszukiwanie specjalnych zdjęć.

  • Ciesz się zdjęciami. Platforma pozwala wykorzystać pełen potencjał fotografii cyfrowej oraz łatwo udostępniać ulubione obrazy. Integracja z portalem Facebook umożliwia publikowanie zdjęć, pobieranie i zapisywanie komentarzy oraz zarządzanie zdjęciami z Facebooka jako jedną z części kolekcji. Zarówno fotografia, jak i interakcje społecznościowe są łatwo dostępne z poziomu jednego interfejsu.

  • Uzyskuj dostęp. Platforma zapewnia natychmiastowy dostęp do dowolnego zdjęcia z wykorzystaniem przeglądarki internetowej. Dzięki temu użytkownicy zawsze mają pod ręką zdjęcia, które chcieliby pokazać rodzinie i przyjaciołom.

 

Usługa zaprojektowana z myślą o użytkownikach

 

Wersja beta usługi Project 1709 będzie dostępna w języku angielskim i niemieckim. Podczas fazy beta użytkownicy będą mogli zapisywać i pobierać zdjęcia oraz używać intuicyjnych funkcji tagowania i wyszukiwania do zarządzania kolekcjami obrazów. Już dostępna jest również integracja z portalem Facebook, a dodatkowe usługi firm trzecich będą dodawane w miarę rozwoju programu beta. Canon poprosi też uczestników o podzielenie się uwagami, opiniami oraz pomysłami na nowe funkcje.

 

Usługa Project 1709 ma zostać uruchomiona publicznie w 2013 r., kiedy Canon ujawni tożsamość platformy i dodatkowe funkcje. Wersja publiczna będzie również obejmować rozszerzone funkcje wyszukiwania i tagowania oraz integrację z szerszą gamą zewnętrznych usług, m.in. z platformami przechowywania i udostępniania treści. Konsumenci zainteresowani programem beta mogą zarejestrować się pod adresem www.Project1709.com

 

Project 1709 – kluczowe funkcje

 


  • Przechowywanie zdjęć z całego życia

  • Znajdowanie dowolnego obrazu, kiedy jest potrzebny

  • Dostęp do wszystkich fotografii w dowolnym miejscu i o każdej porze

  • Możliwość wykorzystania pełnego potencjału fotografii cyfrowej

  • Rozwijanie umiejętności w celu robienia jak najlepszych zdjęć

Czytaj także

Canon w chmurze - Therefore Online

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2012 00:00
Nowa usługa oferuje elastyczny model biznesowy, w którym klienci płacą miesięczny abonament, nie ponosząc żadnych znaczących kosztów inwestycyjnych związanych z rozwojem czy rozbudową systemu IT. Przyczynia się to do zmniejszenia wydatków na środki trwałe (CAPEX) oraz w czytelny sposób określa całkowity koszt posiadania systemów (TCO). Jedynym wymogiem jest zainstalowane oprogramowanie i dostęp do Internetu.
rozwiń zwiń