Nowe Technologie

Nowa aplikacja mobilna we FreecoNet

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 16:26
W odpowiedzi na zapotrzebowanie mobilnego dostępu do telekomunikacji VoIP, FreecoNet oferuje swoim użytkownikom darmowe narzędzie, umożliwiające korzystanie z telefonii VoIP przez smartfona. Wystarczy jedynie pobrać aplikację mobilną Cloud Softphone, by móc taniej dzwonić z telefonu komórkowego bez względu na to, czy użytkownik znajduje się w Polsce czy za granicą.
Softphone
Softphone

We współpracy z firmą Acrobits, dla użytkowników FreecoNet i Tlenofon udostępniona została aplikacja Cloud Softphone, umożliwiająca korzystanie z telefonii VoIP przez smartfona. Narzędzie to przeznaczone jest dla systemów Android oraz iOS i oferuje wiele przydatnych funkcjonalności. 

„Cloud Softphone to aplikacja przeznaczona głównie do obsługi połączeń telefonicznych, jednak nie tylko. Korzystając z niej można między innymi nagrywać rozmowy, dodawać kontakty, czy też mieć wgląd w historię wykonanych i odebranych połączeń. To naprawdę wygodne i w pełni funkcjonalne narzędzie.” – powiedział Paweł Gruszecki, Business Line Manager FreecoNet, Aiton Caldwell SA.

VoIP w telefonie komórkowym powoli zaczyna być standardem, a numer stacjonarny oferowany przez operatorów telefonii internetowej to rozwiązanie sprawdzające się w wielu sytuacjach. Pozwala sporo zaoszczędzić, gdyż za każdym razem, gdy użytkownik znajdzie się w zasięgu sieci Wi-Fi, może dzwonić przez FreecoNet za darmo lub za grosze z telefonu komórkowego. Jest to także ciekawa oferta dla osób wyjeżdżających za granicę: stypendium Erasmus, wakacyjna praca za granicą, zagraniczne wycieczki itp. Wystarczy założyć konto we FreecoNet i pobrać aplikację na telefon komórkowy, by być w stałym kontakcie z rodziną i znajomymi z Polski. Warto pamiętać, by używając FreecoNet za granicą, korzystać z dostępu do sieci Wi-Fi.

  • Aplikacja dostępna jest dla systemu Android w Google Play oraz iOS w App Store.autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Mobilność w dużej firmie to iOS

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2013 16:52
Wg raportu Citrix Enterprise Mobility Cloud, mimo szybkiego wzrostu liczby urządzeń z systemem Google Android w Europie, Apple iOS nadal ma dominującą pozycję na światowym rynku mobilnym. iOS jest również preferowaną platformą m.in. w takich branżach jak handel detaliczny czy gastronomia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

VoIP w Policji

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2013 03:58
NextiraOne poinformowała o podpisaniu umowy z Komendą Wojewódzką Policji w Rzeszowie na budowę systemu łączności telefonicznej IP i informacji multimedialnej, który obejmie 24 jednostki Policji na terenie województwa podkarpackiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Aplikacja na smartfony z portretami przestępców

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2013 17:06
Policjanci liczą, że dzięki opublikowanej aplikacji, częściej będą otrzymywać zgłoszenia od obywateli.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Android jak Windows?

Ostatnia aktualizacja: 27.05.2013 11:00
Ekosystem złośliwego oprogramowania na Androida zaczyna przypominać ten, który otacza Windows, z wyspecjalizowanymi dostawcami świadczącymi usługi na rzecz grup przestępczych.
rozwiń zwiń