X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio
Section05
administracja

Jak zarządzane są instytucje kultury w Polsce?

- Ustawa o działalności kulturalnej i ustawa o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej określa, że organizator zatrudniając dyrektora, właściwie w statucie reguluje strukturę organizacyjną. W przypadku instytucji muzycznych czym innym jest dyrektor naczelny, czym innym artystyczny, a czym innym szef orkiestry - mówił w Dwójce Maxymilian Bylicki, szef Instytutu Muzyki i Tańca w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Jacek Hawryluk prawo administracja

Cięcia w administracji rządowej. Komentarze

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział zmniejszenie liczby wiceministrów. Na konferencji prasowej szef rządu powiedział, że ma też być mniej członków gabinetów politycznych ministrów i zlikwidowane będą nagrody. O planach uszczuplenia administracji rządowej premiera Morawieckiego mówili w Polskim Radiu 24 Karol Gac z portalu "DoRzeczy.pl" i dr Andrzej Anusz, politolog. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Mateusz Morawiecki administracja rzadowa administracja