Nowe Technologie

Rusza polska edycja spotkań IBM SmartCamp

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 20:02
IBM rozpoczął rejestrację do polskiej edycji spotkań „IBM SmartCamp”, będącej częścią międzynarodowego programu IBM Global Entrepreneur. W jego ramach firma zapewnia pomoc przedsiębiorcom wchodzącym na rynek, oferując wsparcie w obszarach rozwoju produktów, doradztwa technicznego i biznesowego oraz promocji.
Rusza polska edycja spotkań IBM SmartCamp
Polska edycja „IBM SmartCamp” odbędzie się w Warszawie 1 października 2013 roku. Wydarzenie będzie okazją dla założycieli firm dopiero wchodzących na rynek do wymiany doświadczeń z przedstawicielami branży, rozmów z ekspertami IBM, mentorami biznesowymi, prawnikami oraz inwestorami z funduszów Venture Capital. Podczas spotkania zaprezentowane zostaną również najlepsze spośród firm zgłoszonych do programu. Program wpisuje się w ideę budowania „Mądrzejszego Świata” IBM polegającą na wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa publicznego, transportu czy funkcjonowania administracji.
Do udziału w nim mogą aplikować wszystkie przedsiębiorstwa, które pozostają własnością prywatną, istnieją na rynku nie dłużej niż pięć lat i dostarczają produkty oraz usługi oparte na nowych technologiach – zwłaszcza te, które wpisują się w ideę „Mądrzejszego Świata”.
  • Spotkania „SmartCamp” to część programu IBM Global Entrepreneur, w ramach którego stawiające na rynku pierwsze kroki przedsiębiorstwa mogą stać się partnerami biznesowymi i mogą korzystać z rozwiązań IBM. Wszyscy uczestnicy otrzymują bezpłatny dostęp do oprogramowania analitycznego, w tym między innymi programów Lotus, Rational, Tivoli czy WebSphere oraz możliwość korzystania z platformy chmurowej IBM SmartCloud Enterprise. Przedsiębiorcom zostanie również przydzielony dedykowany zespół ekspertów, który będzie służył pomocą i nadzorował rozwój projektu biznesowego. Uczestnicy mogą liczyć także na wsparcie w prowadzeniu działań promocyjnych.
Jak pokazują badania, małe i średnie firmy są motorem napędowym wzrostu ekonomicznego, odpowiadają za prawie 65 proc. globalnego PKB i stanowią ponad 90 procent wszystkich przedsiębiorstw na całym świecie. Dostrzegając ich potencjał IBM zdecydował się na uruchomienie inicjatywy IBM Global Entrepreneur Program (GEP). Od jego rozpoczęcia w 2010 roku IBM przyczynił się do dynamicznego rozwoju ponad 500 przedsiębiorstw z sektorów energetycznego, opieki zdrowotnej oraz transportu.



autor: Cezary Tchorek-Helm

Czytaj także

Kto jest najbardziej zainteresowany sondażami satysfakcji klienta

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2013 11:00
Interactive Intelligence zauważa, że firmy są coraz bardziej zainteresowane prowadzeniem ankiet satysfakcji klienta w celu podnoszenia jakości obsługi.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Recepta na udany biznes? Po pierwsze: nie poddawaj się

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2013 07:00
Okazuje się, że coraz mniej młodych ludzi w Polsce chce zakładać własne firmy. - Nie uczy się studentów jak tak naprawdę prowadzić biznes - mówi dziennikarz ekonomiczny Tomasz Jaroszek. - Często też po pierwszej porażce po prostu się poddajemy, a trzeba próbować dalej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy portal dla MŚP

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2013 12:40
Najnowszy projekt serwisu benchmark.pl – vortal BIZNES.benchmark.pl – skierowany jest głównie do sektora MŚP. Korzyścią ma być informacja o najnowocześniejszych rozwiązaniach IT oraz doradztwo w zakresie wykorzystania narzędzi informatycznych w firmie oraz optymalizacji i dostosowania sprzętu do swoich potrzeb i oczekiwań.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy biznes potrzebuje nowoczesnych technologii?

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2013 08:32
Szczęście, kapitał, odpowiednie miejsce i czas, właściwi ludzie, otoczenie, pomysł to tylko kilka z wielu składowych funkcjonowania firm. Często decydujące o powodzeniu i konkurencyjności danego przedsięwzięcia. Czy firma potrzebuje również technologii?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy potrzebny jest Rzecznik Praw Przedsiębiorców?

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 16:30
W najbliższy piątek, posłowie zajmą się dwoma projektami przepisów, które mają powołać Rzecznika Praw Przedsiębiorcy. Tymczasem sami zainteresowani twierdzą, że to absurd.
rozwiń zwiń