O szeroko pojętym stanie literatury w Polsce rozmawiają Wojciech Szot, Karolina Barbich i Sylwia Chutnik Co zmieniło się na rynku wydawniczym po aferze związanej z Chłopkami Joanny Kuciel–Frydryszak? Ile zarabiają autorzy? Jaki jest obecny poziom czytelnictwa w Polsce i gdzie szukać inspiracji do sięgania po interesujące tytuły? Zobacz więcej na temat: Karolina Korwin-Piotrowska
O szeroko pojętym stanie literatury w Polsce rozmawiają Wojciech Szot, Karolina Barbich i Sylwia Chutnik Co zmieniło się na rynku wydawniczym po aferze związanej z Chłopkami Joanny Kuciel–Frydryszak? Ile zarabiają autorzy? Jaki jest obecny poziom czytelnictwa w Polsce i gdzie szukać inspiracji do sięgania po interesujące tytuły? Zobacz więcej na temat:
Literatura w piosence. Prezentują Marcin Kusy i Paweł Sztompke Poezja, wielcy autorzy, miłość do książek i wiele wspaniałych przebojów z wątkiem literackim: Romeo i Julia, Wichrowe Wzgórza, a może Szekspir, Mickiewicz i Hemingway? Pośród wykonawców: Elvis Costello, Marek Grechuta, Łona i Webber, Kate Bush i Lou Reed. Zobacz więcej na temat:
Jarosław Kret gościem "Czasu pogody" Na pogodzie zna się jak nikt inny. Ale czy także na pogodzie ducha? Na to pytanie w najnowszym wydaniu "Czasu Pogody" będzie odpowiadał Jarosław Kret - egiptolog, prezenter, dziennikarz, podróżnik i fotoreporter. Oczywiście zapytamy także o prognozę na zbliżające się wakacje. Zobacz więcej na temat:
Transmisja mszy świętej w Programie 1 Polskiego Radia Program 1 Polskiego Radia prowadzi transmisje mszy świętych z Bazyliki Świętego Krzyża w Warszawie. Dzięki temu słuchacze, którzy z różnych powodów pozostali w domach, mogą wziąć udział w nabożeństwach. Zobacz więcej na temat: Msza święta wiara religia Kościół Kościół katolicki
Warszawskie kiermasze i targi książki sprzed 60 lat, relacje zapisane w archiwum Polskiego Radia Warszawskie kiermasze i targi książki sprzed 60 lat, relacje zapisane w archiwum Polskiego Radia. W specjalnym podcaście przytacza je Anna Stempniak. Zobacz więcej na temat:
Jak przed wojną mogłyby wyglądać Targi Książki? Na stadionie Wojska Polskiego, na Placu na Rozdrożu czy może Piłsudskiego? Kto byłby gwiazdą, czy bywalcy Ziemiańskiej zorganizowaliby after party i czy odbyłby się poetycki slam. Kto nie dostałby na targi, bo by się obraził a kto, bo mógłby siedzieć w kryminale? Zobacz więcej na temat:
Czy książka może leczyć? Analizuje Katarzyna Nawrocka Czy książka może leczyć? Badania oraz praktyka pokazują, że książka jest silnym wzmocnieniem terapeutycznym szczególnie na oddziałach onkologii dziecięcej, gdzie aktorzy i celebryci czytają małym pacjentom specjalnie przygotowane dla nich książki. Jak książka leczy? Sprawdzimy to z Katarzyną Nawrocką, z Zaczytani org. Zobacz więcej na temat:
Finał Eurowizji. Czy interesujemy się wydarzeniem? W mediach społecznościowych treści związane z Eurowizją zdobywają dużą popularność. Już dzisiaj reprezentantka Polski - Justyna Steczkowska powalczy o wygraną w finale 69. Konkursu Eurowizji. Zobacz więcej na temat:
"Jedyne takie miejsce": Instytut Biblioteka Polska w Paryżu Instytut Biblioteka Polska w Paryżu to najstarsza książnica polska poza granicami kraju. Założona w 1838 m.in. przez księcia Adama Jerzego Czartoryskiego, Juliana Ursyna Niemcewicza, Karola Sienkiewicza jako fundacja Wielkiej Emigracji. Miała za zadanie zbierać, ocalałe od grabieży i zniszczeń, książki, archiwa i pamiątki narodowe. Od 1853 roku mieści się w budynku przy 6 quai d’Orléans, w centrum Paryża na Wyspie św. Ludwika, blisko katedry Notre Dame. Zobacz więcej na temat:
"Te partie są zdegenerowne". Marcelina Zawisza o PO i PiS - Zasługujemy na to, żeby reprezentowali nas ludzie, którzy walczą o sprawy, a nie zajmują się tym, czy ktoś się pokłócił 20 lat temu i dlaczego nie jest w stanie spędzać czasu w jednym pomieszczeniu i działać na rzecz naszego kraju - mówiła w radiowej Jedynce Marcelina Zawisza, przewodnicząca Koła Poselskiego Razem, członkini sztabu Adriana Zandberga. Zobacz więcej na temat: POLSKA Marcelina Zawisza Adrian Zandberg wybory prezydenckie 2025 polityka
Timbuktu - afrykańskie eldorado? O bogactwie tego miasta Afryki Zachodniej (w dzisiejszym Mali) krążyły w Europie legendy, zweryfikowane dopiero w XIX w., kiedy to dotarli do Timbuktu pierwsi biali podróżnicy. Wymysłem okazały się „chodniki pokryte szczerym złotem”, ale był to już czas zdecydowanego regresu miasta, które swoją świetność przeżywało 3 stulecia wcześniej. Zobacz więcej na temat: