Polskie Radio

Polskie Noble. Profesor Jan Kozłowski

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2016 11:30
8 grudnia na Zamku Królewskim w Warszawie wręczono Nagrody Fundacji na rzecz Nauki Polskiej (tzw. polskie Noble).
prof.Jan Kozłowski
prof.Jan KozłowskiFoto: PAP/Paweł Supernak

Uroczystość wręczania tych najpoważniejszych wyróżnień w Polsce zaszczycił swym udziałem Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej doktor Andrzej Duda.

Gościem programu "Ludzie Nauki" będzie jeden z laureatów tej Nagrody, prof. dr hab. Jan Kozłowski z Instytutu Nauk o Środowisku Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Prof. Kozłowski otrzymał Nagrodę FNP 2016 w obszarze nauk o życiu i o Ziemi za sformułowanie i eksperymentalną weryfikację teorii wyjaśniającej różnorodność strategii życiowych organizmów jako efektu optymalnej alokacji zasobów. Na gość wyjaśni, na czym polega nagrodzona teoria, co ona tłumaczy i co pozwala przewidywać.

***

Na cykl "Ludzie nauki" w paśmie "Eureki" w poniedziałek (12.12) o godz.19.10 zaprasza Krzysztof Michalski.

ab/mg

Czytaj także

Zespół, który bada tajemnice mikro- i nanoświatów

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2016 15:25
- Moją ambicją było stworzenie środowiska badawczego - mówi prof. Teodor Gotszalk, laureat programów TEAM i MISTRZ Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sposób, by uczynić polskich naukowców najlepszymi

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2016 22:50
- Nasze hasło brzmi "Wspieramy ludzi najlepszych, by byli jeszcze lepsi" i to się udaje. Pomagamy elitarnej grupie naukowców, która jest bardzo efektywna - mówi profesor Maciej Żylicz, prezes zarządu Fundacji na rzecz Nauki Polskiej.
rozwiń zwiń