X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
Polskie Radio

Szafa Przyjaciół

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2018 18:00
Audio
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/dom. publiczna/caradecabra

Warszawska Wspólnota Sant’Egidio działa, troszcząc się o potrzebujących od 2008 r. Na cotygodniowych kolacjach na ulicy, w okolicach Pałacu Kultury i Nauki, jej członkowie rozdają kanapki i ciepłą herbatę, a do niedawna również ubrania i inne potrzebne rzeczy, które przygotowywali „na zamówienie”. Marzyli o stworzeniu miejsca, do którego ich bezdomni przyjaciele będą mogli przychodzić, by wybrać sobie ubrania, które najbardziej im się podobają, pasują i których potrzebują.

Takim miejscem jest od kilku miesięcy  "Szafa Przyjaciół", która, dzięki staraniom członków wspólnoty funkcjonuje na warszawskim Powiślu. W wyremontowanych przez wspólnotę pomieszczeniach przy warszawskiej parafii Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus na Powiślu, rozpoczęła działalność "Szafa Przyjaciół", z której każdy bezdomny będzie mógł skorzystać raz w miesiącu, wybierając sobie jeden komplet ubrań i spędzając czas w życzliwej atmosferze, cechującej spotkania Wspólnoty Sant'Egidio z potrzebującymi. Bezdomni i przychodzący po pomoc, doświadczając ludzkiej życzliwości mają szanse na zmianę życia. Czy z niej korzystają? Jak przeżywają czas świąt? Jak członkowie Wspólnoty Sant'Egidio pomagają przeżyć Święta Wielkanocne?

 

Autor: Sylwia Sułkowska

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak