Polskie Radio

Mariusz Wawrzyńczyk gościem "Muzycznej Jedynki"

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2021 11:18
Do sieci właśnie trafił najnowszy utwór Mariusza Wawrzyńczyka zatytułowany "Czas", do którego kompozycję napisał lider zespołu Budka Suflera Romuald Lipko. Piosenkarz opowie w Programie 1 Polskiego Radia, dlaczego nieżyjący już Romuald Lipko zdecydował się podarować mu swoją kompozycję.
Mariusz Wawrzyńczyk
Mariusz WawrzyńczykFoto: Wojciech Kusiński/PR

Zbigniew Krzywański FREE 1200.jpg
Powrót do kultowej Republiki. Krzywański: sentyment do moich korzeni

Mariusz Wawrzyńczyk jest zwycięzcą "Debiutów" podczas 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Występował również w wielu programach telewizyjnych, m.in. "Bitwie na głosy" i "Szansie na sukces", w której podczas jednego z odcinków poznał Romualda Lipko.

Źródło: Mariusz Wawrzyńczyk/Mariusz Wawrzyńczyk, "Czas"

Debiutancki krążek "Zawsze pod wiatr" wydał w 2018 roku, natomiast w poprzednim roku zaangażował się w nagranie charytatywnej piosenki dla Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, w której zaśpiewali także m.in. Paweł Królikowski, Małgorzata Kożuchowska i Olga Bończyk.

***

Na audycję "Muzyczna Jedynka" we wtorek (26.01) w godz. 13.00-15.00 zaprasza Maria Szabłowska.

DS

Czytaj także

Justyna Steczkowska o nowym singlu. "Trzeba stanąć twarzą w twarz"

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2020 16:13
- Tak ważne jest, żeby po prostu w pełni siebie zrozumieć, pokochać i zaakceptować. Każdego dnia staram się kroczyć tą drogą - mówi w Programie 1 Polskiego Radia o singlu "Miej odwagę" Justyna Steczkowska. Piosenkarka wyjaśnia, dlaczego jej najnowszy utwór jest opowieścią o człowieku we Wszechświecie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Alicja Majewska: ten rok rozpoczęłam śpiewająco

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2021 15:39
- Starą zasadą producentów i twórców jest, że dobra piosenka to znana piosenka - mówi o swoim repertuarze podczas sylwestrowego koncertu Alicja Majewska. Piosenkarka opowiada również w Programie 1 Polskiego Radia o stanie zdrowia swojego największego przyjaciela Włodzimierza Korcza, który przechodził koronawirusa.
rozwiń zwiń