Polskie Radio

Córka "Bossa" w amerykańskiej kadrze na Igrzyska w Tokio

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 11:27
Gdy twoimi rodzicami są Bruce Springsteen i Patti Scialfa, swoją pracę musisz wykonywać śpiewająco. Tak jak Jessica Springsteen, 29-latka, która na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio będzie reprezentować Stany Zjednoczone w drużynowym konkursie jeździeckim.
Bruce i Jessica Springsteen w 2016 roku
Bruce i Jessica Springsteen w 2016 rokuFoto: Forum / Backgrid USA / AKM Images

– Marzyłam o tym, odkąd pamiętam! Jestem nieskończenie wdzięczna mojej drużynie, przyjaciołom i rodzinie za to, że pomogli mi w realizacji tego celu. Jedziemy do Tokio!! – cieszyła się Jessica na Instagramie tuż po ogłoszeniu składu amerykańskiej kadry olimpijskiej.

29-letnia córka "Bossa" już 9 lat temu była bliska olimpijskiej nominacji. Była rezerwowym jeźdźcem amerykańskiej ekipy na Igrzyska w Londynie, jednak ostatecznie tam nie pojechała. To tylko zmotywowało ją do jeszcze cięższej pracy, której efektem jest tegoroczny sukces. Spory udział mieli w nim sławni rodzice Jessiki, którzy od dziecka byli dla niej wzorem dzięki swoimi osiągnięciom w branży muzycznej, a dodatkowo mocno ją wspierali w jej hobby. – Zawsze potrafili mnie zmotywować i uzmysłowić mi, jak wspaniałe jest to, że znalazłam moją pasję już w młodym wieku. Jestem szczęściarą, że zamieniłam ją potem w swój zawód – mówiła w wywiadzie sportsmenka.

Urodzona w Los Angeles Jessica mogła być kolejnym dzieckiem pary celebrytów, wychowującym się w otoczeniu hollywoodzkiego blichtru, gdyby nie to, że jej rodzice zabrali ją i dwójkę jej rodzeństwa i wrócili w rodzinne strony Bruce'a i Patti, do prowincjonalnego stanu New Jersey. Częścią ich posiadłości było ranczo, na którym Jessica zdobywała pierwsze jeździeckie szlify. – Byliśmy bardzo prosto wychowywani i cieszyłam się, że mogę się skupić na jeździectwie i mieć coś małego dla siebie – wspominała.  

Drużynowy konkurs skoków przez przeszkody, w którym wystąpi Jessica Springsteen, zaplanowany jest na 6 i 7 sierpnia. Amerykanka będzie miała pod sobą 12-letniego wierzchowca o wdzięcznym imieniu Don Juan van de Donkhoeve. Na trybunach w Tokio nie zobaczymy jednak jej sławnych rodziców, ze względu bowiem na kolejną falę pandemii organizatorzy zdecydowali, że tegoroczne Igrzyska odbędą się bez udziału kibiców.

kc

Czytaj także

Plejada gwiazd na inauguracji Bidena

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2021 13:03
Od księżniczki popu Jennifer Lopez, przez legendarnego rockmana Bruce’a Springsteena, po gwiazdora country Gartha Brooksa. Z nazwisk artystów, którzy swoim występem uświetnią inaugurację prezydentury Joe Bidena, można ułożyć program niezłego muzycznego festiwalu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Springsteen, Simon i inni w Central Parku. Czy to będzie koncert roku?

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2021 12:50
Jeszcze tego lata w Central Parku ma się odbyć wielki koncert z udziałem m.in. Bruce'a Springsteena i Paula Simona. Choć jest zapowiadany jako epokowe wydarzenie, z pewnością nie padnie na nim rekord frekwencji, w najsłynniejszym parku Nowego Jorku odbywały się już bowiem występy dla kilkuset tysięcy widzów.
rozwiń zwiń