Polskie Radio

Igrzyska Olimpijskie Tokio 2020: skarb kibica - serwis specjalny

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 14:30
Sprawdź specjalny serwis olimpijski - tokyo2020.polskieradio24.pl. Tam najnowsze doniesienia ze sportowych aren, tabele wyników, multimedia i sporo ciekawostek o polskich zawodnikach! 
Dziennikarze Polskiego Radia relacjonujący Igrzyska Olimpijskie w Tokio.
Dziennikarze Polskiego Radia relacjonujący Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Foto: Cezary Piwowarski / Polskie Radio

serwis Tokio grafika 1200x660 - 02.png
TOKIO 2020 - SERWIS SPECJALNY

23 lipca rozpoczynają się letnie igrzyska olimpijskie. Gospodarzem jest Tokio. Przygotowania do tej ogromnej imprezy trwały od lat, pochłaniały wielkie pieniądze, pracowały przy nich dziesiątki tysięcy ludzi. Największym wyzwaniem była jednak pandemia - COVID-19.

Początkowo igrzyska olimpijskie w Tokio miały wystartować 24 lipca 2020 roku, ale cztery miesiące przed ich rozpoczęciem Międzynarodowy Komitet Olimpijski i gospodarze - ogłosili jej przełożenie, co stało się po raz pierwszy w historii najważniejszych zawodów czterolecia. Wszystkiemu winna była pandemia koronawirusa. Nowy termin przypadł na 2021 rok. 

W igrzyskach w Tokio, które potrwają do 8 sierpnia, rozdanych zostanie 339 kompletów medali. To rekord w historii imprez tej rangi. W olimpijskim programie zadebiutują wspinaczka sportowa, karate, skateboarding, czyli jazda na deskorolce i surfing. Po 13 latach na arenę igrzysk wraca baseball/softball.

grafika starty Polaków 1200x660 F.jpg

Skarb kibica Tokio 2020

Polskie Radio jest Oficjalnym Nadawcą Radiowym Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Na antenach planowanych jest 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. Na naszych stronach znajdą Państwo wszystko, co niezbędne, by w pełni poczuć atmosferę igrzysk. W serwisie znaleźć można najświeższe informacje, relacje dziennikarzy Polskiego Radia, którzy są na miejscu w Tokio, terminarz igrzysk, tabelę medalową, charakterystykę dyscyplin zilustrowaną ciekawymi infografikami czy wreszcie archiwalne nagrania Polskiego Radia z poprzednich igrzysk, nawet tych z 1964 roku.

Co, gdzie i kiedy na igrzyskach w Tokio?

terminarzu można zapoznać się z godzinowym planem igrzysk z podziałem na określony dzień, czy dyscyplinę sportową. Przygotowaliśmy też oddzielny terminarz z uwzględnieniem startów Polaków, który na bieżąco będzie aktualizowany.

W serwisie nie mogło też zabraknąć tabeli medalowej, która na bieżąco aktualizowana wskaże, kto przewodzi klasyfikacji. Liczymy, że w tabeli szybko pojawi się biało-czerwona flaga i nazwisko polskiego sportowca. 

tokio kamińska dziennikarze Polskie Radio CEZ_2338.JPG
Polskie Radio na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio

Wspomnień czar - archiwalne dźwięki z igrzysk

W specjalnej zakładce znalazły się archiwalne nagrania z poprzednich igrzysk. Polskie Radio ma bogate archiwum, dlatego zapraszamy do odtworzenia wspomnień Waldemara Baszanowskiego, złotego medalisty z Tokio (1964) w podnoszeniu ciężarów, czy przypomnienia sobie, w jaki sposób mistrzem olimpijskim w 1980 roku w Moskwie został tyczkarz Władysław Kozakiewicz, czy też radość jaka ogarnęła Tomasza Majewskiego, gdy zdobył złoty krążek w pchnięciu kulą w 2008 roku w Pekinie.

Oczywiście nie zabraknie najświeższych i najciekawszych informacji z igrzysk. Nie będą to jedynie wiadomości o wynikach poszczególnych zmagań. W naszym serwisie znajdą się ciekawostki, tematy około-sportowe, poważne debaty o tym wydarzeniu daleko wykraczającym poza sam świat sportu. Najważniejsze informacje będziemy Państwu prezentować też w formie relacji na żywo z każdego dnia igrzysk olimpijskich.

nowe dyscypliny wspinaczka sportowa karate, skateboarding surfing  grafika 1200 f

Z radiowej anteny do portalu - czyli Prosto z Tokio

Nasze artykuły będziemy wzbogacać relacjami dziennikarzy Polskiego Radia, którzy z miejsca igrzysk będą przekazywać sprawozdania na antenach Polskiego Radia. Będą Państwo mogli posłuchać specjalnych kronik olimpijskich z radiowej Jedynki, radiowej Trójki, czy Polskiego Radia 24. Na bieżąco będziemy dodawać wywiady i relacje przeprowadzone przez wysłanników Polskiego Radia na igrzyskach w Tokio.

Polskie Radio wysłało do Tokio 10 dziennikarzy sportowych i 2 inżynierów. Igrzyska relacjonować będą Andrzej Janisz, Cezary Gurjew, Filip Jastrzębski, Tomasz Kowalczyk, Rafał Bała, Robert Skrzyński, Jakub Niziński, Dariusz Urbanowicz, Artur Dyczewski, Witold Banach. Za kwestie techniczne odpowiadać będą Michał Jakubik i Krzysztof Sagan.

Planowanych jest 120 godzin transmisji, relacji i serwisów z Japonii. 

ZAPRASZAMY!

<<<  tokyo2020.polskieradio24.pl >>>


Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

Polskie Radio jest Patronem Medialnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego 

/red

Zobacz więcej na temat: Tokio SPORT W POLSKIM RADIU

Czytaj także

Tokio 2020: sportowcy powalczą o 339 kompletów medali - terminarz

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 07:00
Na igrzyskach w Tokio sportowcy powalczą o 339 kompletów medali. Jak wygląda terminarz godzinowy wszystkich finałów? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: 283 medale w dorobku Polaków. Biało-czerwoni powiększą kolekcję?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2021 09:00
Łączny dorobek polskich sportowców w 21 startach w letnich olimpiadach to 283 medale, w tym 68 złotych, 84 srebrne oraz 131 brązowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Olimpijskie kalendarium z Tokio" - reportaż Cezarego Gurjewa

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2021 06:00
23 lipca rozpoczynają się długo wyczekiwane Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Co dzieje się tuż przed rozpoczęciem Olimpiady? Jak wyglądają kulisy tego wielkiego sportowego święta? Co czują zawodnicy i towarzyszący im kibice? 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tokio 2020: wyniki reprezentantów Polski na igrzyskach

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2021 19:00
Igrzyska olimpijskie w Tokio rozpoczęły się 23 lipca, a zakończyły 8 sierpnia. Oto wyniki wszystkich Biało-Czerwonych. 
rozwiń zwiń