Polskie Radio

Ogromna popularność Konkursu Chopinowskiego w PR. Agnieszka Kamińska: zasługa pracy zespołu

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2021 06:58
Ponad 630 godzin transmisji, audycji, komentarzy i rozmów na antenach Polskiego Radia poświęconych XVIII Międzynarodowemu Konkursowi Pianistycznemu im. Fryderyka Chopina. Publiczny nadawca, jako współorganizator i patron medialny wydarzenia, był jednym z głównych emitentów informacji dotyczących Konkursu Chopinowskiego.
Prezes Polskiego Radia i zdobywca nagrody Polskiego Radia w Konkursie Chopinowskim Jakub Kuszlik
Prezes Polskiego Radia i zdobywca nagrody Polskiego Radia w Konkursie Chopinowskim Jakub KuszlikFoto: Screenshot/ Youtube/Chopin Institute

Prezes Polskiego Radia przypomina, że Program 2 Polskiego Radia transmitował wszystkie przesłuchania i koncerty. - To było kilkaset godzin anteny oddanej dla tej wspaniałej, pięknej muzyki i też rywalizacji, która przyciągnęła uwagę milionów Polaków, i nie tylko Polaków, bo to konkurs słynny na cały świat - podkreśla Agnieszka Kamińska.

Jakub Kuszlik pap 1200.jpg
XVIII Konkurs Chopinowski – Jakub Kuszlik laureatem nagrody Polskiego Radia za wykonania mazurków
Posłuchaj
00:27 Prezes PR KCH IAR 1.mp3 Prezes Polskiego Radia o popularności Konkursu Chopinowskiego na antenach i w serwisach PR (IAR)

Czytaj również:

"Doskonała praca zespołu Polskiego Radia"

Konkurs Chopinowski był śledzony nie tylko na antenach, ale i w kanałach internetowych Polskiego Radia. Zarówno portal Polskiego Radia dotyczący konkursu, strony Dwójki i Polskiego Radia Chopin, jak i strony na Facebooku, osiągnęły spektakularne wzrosty notowań. Agnieszka Kamińska podkreśla, że to zasługa doskonałej pracy pracowników i współpracowników Polskiego Radia: dziennikarzy i realizatorów. W czwartek o godz. 15.00 podziękuje im ona za to podczas spotkania w Studiu Polskiego Radia im. Władysława Szpilmana. Weźmie w nim udział przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

Posłuchaj
00:33 Prezes PR KCH IAR 2.mp3 Agnieszka Kamińska: dziękuję pracownikom i współpracownikom (IAR)

Portal Polskiego Radia przygotował i uruchomił specjalny serwis, na którym systematycznie pojawiały się wywiady, relacje i najnowsze aktualności z wydarzenia. Odnotował on 460 tysięcy odsłon. W czasie trwania Konkursu strony Programu 2 oraz Polskiego Radia Chopin na Facebooku zostały wyświetlone przez ponad 2,5 mln odbiorców, którzy śledzili najnowsze doniesienia i aktualności oraz oglądali wywiady z pianistami.

Andrzej Duda Gala Chopin 1200 PAP.jpg
Prezydent: laureaci konkursu rozsławiają muzykę Chopina na całym świecie

Kanały YouTube Dwójki oraz Polskiego Radia Chopin, gdzie pojawiały się występy konkursowe oraz wywiady, odnotowały niemal 1,5 mln wyświetleń internautów. - I to są projekty internetowe, które - jak widać - słuchaczom, naszym odbiorcom bardzo odpowiadają. Media społecznościowe, oprócz dźwięku także dają obraz, można zobaczyć zdjęcie, obejrzeć film, które pokazują kulisy pracy radiowej - podkreśla Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:27 Prezes PR KCH IAR 3.mp3 Prezes PR o popularności kanałów internetowych Polskiego Radia podczas Konkursu (IAR)

Polskie Radio wspiera kulturę

Podczas pierwszego Koncertu Laureatów prezes Polskiego Radia wręczyła nagrodę specjalną - za najlepsze wykonanie mazurków na 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina. Nagrodę otrzymał Jakub Kuszlik.

Posłuchaj
00:26 Prezes PR KCH IAR 4.mp3 Agnieszka Kamińska: cieszę się, że mogłam wręczyć tę nagrodę (IAR)

Wyróżnienie to przyznawane jest przez publicznego nadawcę od pierwszego konkursu - w 1927 roku. W przeszłości nagrodę ufundowaną przez Polskie Radio za najlepsze wykonanie mazurków otrzymali m.in. Garrick Ohlsson, Krystian Zimerman, Rafał Blechacz i Kate Liu.

PR_Konkurs Chopinowski_1200x660_1.jpg
2,5 miliona słuchaczy śledziło XVIII Konkurs Chopinowski w Polskim Radiu

Polskie Radio, wypełniając misję nadawcy publicznego, relacjonuje i komentuje najważniejsze wydarzenia życia kulturalnego. Konkurs Chopinowski jest najważniejszym przedsięwzięciem muzycznym w Polsce i jednym z najważniejszych na świecie. Obok olbrzymiej roli, jaką pełni w popularyzacji muzyki Chopina oraz polskiej kultury, odkrywa również największe talenty pianistyczne, zapewniając muzykom najskuteczniejszy start w międzynarodowej karierze.

jmo

Czytaj także

Polskie Radio najbardziej opiniotwórczą stacją radiową. Agnieszka Kamińska: odbiorcy doceniają wiarygodność

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2021 19:15
Zgodnie z rankingiem przygotowanym przez Instytut Monitowania Mediów Polskie Radio zajęło 1. miejsce w zestawieniu najbardziej opiniotwórczych mediów wśród nadawców radiowych. Łącznie w lipcu powoływano się na anteny publicznego nadawcy aż 2570 razy. W rankingu ogólnym, obejmującym także telewizję, prasę i portale internetowe, anteny Polskiego Radia odnotowały rekordowe wzrosty.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Konkurs Chopinowski. Wykonawca najlepszych mazurków otrzymał nagrodę Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2021 20:20
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska wręczyła nagrodę specjalną - za najlepsze wykonanie mazurków - na 18. Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina Jakubowi Kuszlikowi. Gala wręczenia nagród poprzedziła pierwszy koncert laureatów w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej.
rozwiń zwiń