Polskie Radio

Rozdano nagrody Brit Awards. Potrójny triumf Adele [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2022 10:07
Kolekcja trofeów Adele powiększyła się właśnie o trzy statuetki Brit Awards. Najważniejsze nagrody brytyjskiej branży muzycznej zdobyli też w tym roku m.in. Ed Sheeran, Dua Lipa i Billie Eilish.
Adele z dumą prezentuje statuetkę Brit Award
Adele z dumą prezentuje statuetkę Brit AwardFoto: Rex Features/East News

"Artysta roku", "płyta roku" i "utwór roku" – to kategorie, w których triumfowała Adele podczas ceremonii Brit Awards 2022 w londyńskiej hali O2 Arena. Odbierając nagrodę za płytę "30", wokalistka podziękowała swojemu synowi Angelo oraz byłemu mężowi Simonowi Koneckiemu. – Ten album był naszą wspólną podróżą. Jestem bardzo dumna z siebie, że trzymałam się swojej wizji i wydałam album opowiadający o tak osobistych sprawach, bo już niewielu ludzi robi takie rzeczy – powiedziała wokalistka, powstrzymując napływające do oczu łzy.

Adele – która łącznie ma już w swej kolekcji 12 statuetek Brit – uświetniła wieczór wykonaniem piosenki "I Drink Wine". Odniosła się też do zmian w regulaminie przyznawania nagród, które od tego roku pozbawione są podziału na kategorie męskie i kobiece. – Rozumiem, że zasady się zmieniają, ale ja uwielbiam być artystką! – krzyknęła ze sceny.

źródło: YouTube / BRITs

Brit Awards na kolanach

Nieco w cieniu Adele pozostały inne gwiazdy nagrodzone podczas tegorocznej ceremonii: Ed Sheeran, który został uznany za "najlepszego autora roku", Dua Lipa triumfująca w kategorii "najlepszy artysta pop/R'n'B, czy raperka Little Simz, uhonorowana jako "najlepszy nowy artysta". Świeżo nominowana do Oscara Amerykanka Billie Eilish została natomiast ogłoszona "międzynarodowym artystą roku".

Choć swe muzyczne talenty zaprezentowali na gali m.in. Ed Sheeran, Liam Gallagher i Sam Fender, najwięcej pisze się o występie Anne-Marie. Wszystko przez jej niefortunne potknięcie podczas schodzenia po schodach na scenę. Dzielna wokalistka, choć upadła na kolana, nie przestała śpiewać piosenki "Kiss My (Uh Oh)", a do całej sytuacji odniosła się później z dystansem, pisząc na Twitterze: "I tak nie potrzebowałam lewej kostki".

Gala Brit Awards 2022 w pigułce, źródło: YouTube / BRITs

kc

Czytaj także

Czas kobiet. Podsumowanie najważniejszych nagród muzycznych 2021 roku

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2021 13:21
Choć muzyka to nie zawody sportowe, w których przyznaje się laury, nagrody muzyczne zazwyczaj cieszą obdarowanych nimi artystów. Te najbardziej prestiżowe zdobywali w minionym roku m.in. Beyonce, Billie Eilish, Taylor Swift, BTS, Krzysztof Zalewski i Daria Zawiałow.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Adele - rekordzistka z rysą na wizerunku

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2022 09:00
Równo dziesięć lat temu Adele przeszła do historii listy przebojów "Billboardu". Niestety, jej nowy singiel "Easy on Me" właśnie został zepchnięty ze szczytu zestawienia przez piosenkę pochodzącą z filmu Disneya. Czy to efekt uboczny odwołania koncertów w Las Vegas?
rozwiń zwiń