Polskie Radio

"Wesołych Świąt". Premiera płyty Kabaretu OT.TO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2022 06:40
Ryszard Makowski wrócił do Kabaretu OT.TO w 2022 roku. Nikt chyba nie przypuszczał, że po ponad dwudziestu latach ci trzej: Wiesław Tupaczewski, Andrzej Tomanek i Ryszard Makowski znów staną wspólnie na scenie i razem będą pracować w studio nagraniowym. W piątek 25 listopada premiera płyty "Wesołych Świąt" Kabaretu OT.TO, którą przedstawia Agencja Muzyczna Polskiego Radia. Zapowiedzią nowego krążka był utwór "Znowu idą Święta", który miał premierę 18 listopada. 
Kabaret OT.TO Znowu idą święta
Kabaret OT.TO "Znowu idą święta"Foto: Mat.prasowe

Najpierw wystąpili na deskach opolskiego amfiteatru podczas tegorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wykonując przeboje sprzed lat: "To już lato" i "Wakacje".

Potem wzięli się do pracy twórczej, której efektem jest płyta "Wesołych Świąt" z dwunastoma piosenkami (jak dwanaście potraw wigilijnych) w znakomitej większości napisanymi w tym roku (jakkolwiek do klimatu albumu pasowało też kilka utworów wykonywanych przez Kabaret OT.TO jeszcze w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego stulecia).

Atmosfera studiów nagraniowych Polskiego Radia: S-3 i legendarnego S-4 im. Jerzego Wasowskiego oraz udział w przedsięwzięciu wybitnych artystów (których do współpracy zaprosił Kabaret OT.TO) spowodowały, że powstała płyta naprawdę wyjątkowa.

Piotr Kostrzewa poprowadził Chopin University Big Band (którego jest szefem) oraz sekcję smyczkową Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie, w sposób perfekcyjny wykonujące hollywoodzkie aranżacje Wojciecha Kostrzewy (zbieżność nazwisk nieprzypadkowa).

Młodszy Kostrzewa, to jeden z najzdolniejszych kompozytorów i aranżerów młodego pokolenia, czego najlepszym dowodem jest pierwsza nagroda Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego z okazji stulecia Stowarzyszenia Autorów ZAiKS. Wygrywając ten konkurs w 2018 roku dwudziestosześcioletni wówczas Wojciech Kostrzewa zostawił w pokonanym polu kilku swoich profesorów.

Nad nagraniami i produkcją muzyczną płyty "Wesołych Świąt" czuwało czujne ucho Rafała Paczkowskiego, jednego z najbardziej utytułowanych polskich reżyserów dźwięku. Ostateczne brzmienie nadał albumowi w czasie procesu masteringu Przemysław Nowak.

Zapowiedzią krążka, jest utwór "Znowu idą święta", który Agencja Muzyczna Polskiego Radia prezentuje od 18 listopada, zgodnie z pierwszymi słowami piosenki:

Choć dopiero jest listopad

To nie będzie żadnym faux pas

By prezenty kupić już

wpisującymi się w najnowsze tendencje handlowe, by zaraz po Wszystkich Świętych na sklepowych witrynach zaczynała rządzić Gwiazdka. 

ZOBACZ WIDEO: 

Źródło: YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Premiera albumu "Wesołych Świąt" 25 listopada. 

Dewiza Kabaretu OT.TO: "Dawać wszystkim ludziom radość swoim śpiewem, to przyjemne jest jak nie wiem" wyraźnie rezonuje w każdej z dwunastu świątecznych piosenek umieszczonych na płycie. Wierzymy, że "Znowu idą święta", jak i pozostałe utwory z albumu "Wesołych Świąt" usatysfakcjonują rzesze miłośników Kabaretu OT.TO!

 

Tracklista:

  1. Wesołych Świąt 3:47                                      

  2. Znowu idą Święta 2:54                                              

  3. A ja wierzę w Świętego Mikołaja 3:31                       

  4. Jadę do Ciebie na Święta 3:46

  5. Święty Mikołaj, Święty Mikołaj 3:15    

  6. Pada, pada 4:09

  7. Ubierzmy choinkę 3:48

  8. Dwanaście potraw 3:29

  9. W dzień Bożego Narodzenia 3:29

10. Kolejna choinka 4:23

11. Pocałunki pod jemiołą 3:27

12. Przyjdź do nas, przyjdź, Święty Mikołaju 3:14


ZOBACZ SKRÓT NAGRAŃ Z PŁYTY, KTÓRA UKAŻE SIĘ 25 LISTOPADA: 

Źródło: YouTube Agencja Muzyczna Polskiego Radia

Mat. prasowe / id / rk