Polskie Radio

Betlejemskie Światło Pokoju i świąteczne życzenia w Polskim Radiu

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 20:00
Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polskiego Radia. Z rąk harcerzy Światło odebrała prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska, która złożyła wszystkim pracownikom świąteczne życzenia. W opłatkowym spotkaniu uczestniczył przewodniczący Rady Mediów Publicznych Krzysztof Czabański, przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski, poseł PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Publicznych, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski, a także przedstawiciele ministerstw i pracownicy Polskiego Radia.  
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbiera Betlejemskie Światło Pokoju
Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska odbiera Betlejemskie Światło Pokoju Foto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Historia Betlejemskiego Światła Pokoju rozpoczyna się w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

To właśnie od niego co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez skautów w wielkiej sztafecie przez kraje i kontynenty obiega świat.

Sam moment odpalania Światła w Betlejem jest wyjątkowy i czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Takim darem skauci z całej Europy, a wśród nich harcerki i harcerze ZHP dzielą się ze wszystkimi. 

Świąteczne życzenia i wyrazy uznania dla pracowników Polskiego Radia

Odbierają z rąk harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska złożyła wszystkim świąteczne życzenia. Podziękowała również pracownikom i współpracownikom za całoroczny wysiłek zawodowy.

Posłuchaj
00:17 Prezes Agnieszka Kamińska na spotkaniu opłatkowym Prezes Agnieszka Kamińska na spotkaniu opłatkowym

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska na spotkaniu opłatkowym Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska na spotkaniu opłatkowym

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, podczas spotkania opłatkowego podkreślił, że media publiczne są wyjątkową wartością na polskim rynku medialnym. - Po pierwsze dlatego, że są publiczne, po drugie - dlatego, że wypełniają misję kulturową, której media komercyjne nie wypełniają, bo im się to nie opłaca - podkreślał przewodniczący.

Posłuchaj
00:27 Przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski Przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski

Z pracownikami Polskiego Radia podzielił się opłatkiem i złożył im życzenia biskup pomocniczy warszawski Rafał Markowski. Duchowny życzył miłości i pokoju.

Posłuchaj
00:30 Bp Rafał Markowski na spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu Bp Rafał Markowski na spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu

Bp Rafał Markowski na spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu Bp Rafał Markowski na spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański złożył życzenia pracownikom Polskiego Radia i pogratulował sukcesów.

Posłuchaj
00:25 Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański

Krzysztof Czabański przywołał też korzystne dla Polskiego Radia pasywne badania rynku radiowego. - Pierwsze badania, na razie testowe, pasywne, rynku radiowego, pokazały bardzo silną pozycję Polskiego Radia. Traktowane jako grupa radiowa, czyli wszystkie programy Polskiego Radia, są na poziomie porównywalnym z liderem ryku radiowego, czyli z RMF i zdecydowanie lepszym niż z grupa Radia Zet - podkreślał Krzysztof Czabański.

Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański na opłatkowym spotkaniu w Polskim Radiu Przewodniczący RMN Krzysztof Czabański na opłatkowym spotkaniu w Polskim Radiu

Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych gratulowała pracownikom Polskiego Radia wysokiego standardu prezentowanych audycji.

- Jestem pełna uznania dla wszystkich pracowników Polskiego Radia za ich wysiłek, za trzymanie standardów - mówiła.

Posłuchaj
00:21 Joanna Lichocka z RMN na spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu Joanna Lichocka z RMN na spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu

Marcin Zarzecki, prezes Polskiej Fundacji Narodowej, który wziął udział w spotkaniu opłatkowym w Polskim Radiu, życzył publicznemu nadawcy spokojnego, stabilnego funkcjonowania.

- Jeżeli media publiczne mają się rozwijać, wypełniać swoje zadania statutowe, to powinny to czynić w środowisku jak najbardziej stabilnym - podkreślał.

Hanna Karp z Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji podkreślała, że Polskie Radio jest dobrem publicznym.

- Polacy są przyzwyczajeni do Polskiego Radia. Radio jest przyjacielem, towarzyszy w rożnych sytuacjach. Czuję tę odpowiedzialność państwa. dziennikarzy. Waszej pracy towarzyszą różne napięcia, wymaga ona refleksu i kondycji i myślę, że wszyscy słuchacze są za to wam wdzięczni - mówiła Anna Karp.

***

Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce, emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada cztery ogólnopolskie Programy - Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców.

Portal PolskieRadio24.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.