Polskie Radio
Section05
Joanna Lichocka

Lichocka: niektóre media mogą być wykorzystywane do walki w ramach wojny hybrydowej

- Gdy popatrzeć na zachowania niektórych mediów komercyjnych, prywatnych, tych związanych z opozycją, z PO, to widać wyraźnie, że to narzędzie może być wykorzystywane do walki w ramach wojny hybrydowej, która ma uderzać w atakowane państwo - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS polityka Joanna Lichocka Sygnały Dnia Białoruś Rosja Europa media społeczeństwo Andrzej Duda ustawa medialna

Prezydenckie weto do ustawy medialnej. Lichocka: nasi wyborcy ocenią je jako hamujące

- Znacząca różnica zdań była przy także przy reformie sądownictwa, gdy pan prezydent zawetował tę ustawę, co spowodowało duże zahamowanie i spowolnienie tego procesu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka, mówiąc o prezydenckim wecie do ustawy medialnej. - Bilans prezydentury będzie przez naszych wyborców ujmowany w kontekście tych dwóch wet, które w ich odczuciu na pewno są wetami hamującymi - dodała. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka media ustawa medialna polityka Antoni Trzmiel

Premiera filmu "Babilon. Raport o stanie wojennym". Lichocka: to wciąż nieprzerobiony temat

- Uświadamia potrzebę opowiedzenia historii stanu wojennego i wartości, o jakie toczyła się walka opozycjonistów - powiedziała Joanna Lichocka, członek Rady Mediów Narodowych i poseł PiS, po premierze filmu "Babilon. Raport o stanie wojennym". Scenariusz powstał na podstawie książki Marka Nowakowskiego "Raport o stanie wojennym. Zapiski z codzienności".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo KULTURA FILM Joanna Lichocka stan wojenny historia PRL

"Małość działaczy PO". Joanna Lichocka o braku ulicy im. Lecha Kaczyńskiego w Warszawie

- Mimo że Lech Kaczyński był prezydentem Warszawy, potem prezydentem państwa, w stolicy nie ma ulicy jego imienia. To świadczy nie tylko o małości działaczy PO, ale też o ich bardzo ograniczonym myśleniu o państwie, o ciągłości, o tradycji. To barbarzyńcy, którzy nigdy nie powinni piastować funkcji publicznych - podkreśliła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka POLSKA Lech Kaczyński Warszawa POLSKA Platforma Obywatelska

1. urodziny Polskiego Radia Kierowców. Lichocka: wielkie gratulacje za to, co w ten rok osiągnęliście

- Polskie Radio pod rządami pani prezes Agnieszki Kamińskiej pokazuje, że ta misja mediów publicznych zapisana w ustawach jest realizowana w sposób wzorcowy - powiedziała w sobotę podczas obchodów pierwszej rocznicy nadawania Polskiego Radia Kierowców, posłanka PiS, reprezentująca Rade Mediów Narodowych Joanna Lichocka. - To wielka rzecz, że w tak krótkim czasie udało się zrobić tak profesjonalną antenę słuchaną przez kierowców w Polsce - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Polskie Radio Kierowców Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych jubileusz rocznica

"Wykonali scenariusz Łukaszenki i Putina". Joanna Lichocka o zachowaniu posłów opozycji

- Partia wschodu policzyła się wczoraj w Sejmie. Pokazała się głośno i spektakularnie, realizując dokładnie to, co widnieje w tym scenariuszu napisanym cyrylicą. Epatowanie zdjęciami z dziećmi, które nielegalnie przekroczyły granicę ze swoimi rodzicami i są używane jako pewnego rodzaju amunicja w wojnie z Polską, było takim klasycznym wykonaniem scenariusza Łukaszenki i Putina - podkreśliła w rozmowie z portalem wPolityce.pl posłanka PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka Donald Tusk opozycja Platforma Obywatelska migracja

Trzaskowski sprzedał firmę taksówkową MPT. Lichocka: to jest zrobione w sposób absolutnie nietransparentny

Posłanka PiS Joanna Lichocka zarzuca brak przejrzystości przy sprzedaży Miejskiego Przedsiębiorstwa Taksówkowego przez władze Warszawy. Istniejącą od 70 lat korporację taksówkarską przejęła firma iTaxi. W rozmowie z Polskim Radiem podkreśliła, że "Warszawiacy powinni wiedzieć, za jaką cenę kupuje się najstarszą firmę w Warszawie".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rafał Trzaskowski Warszawa Joanna Lichocka firma sprzedaż społeczeństwo