Polskie Radio
Section05
Joanna Lichocka

Lichocka: Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP

Poseł PiS Joanna Lichocka poinformowała, że podczas wtorkowego posiedzenia Rada Mediów Narodowych powołała Michała Adamczyka na prezesa TVP. "Jego głównym zadaniem jest przywrócenie ładu korporacyjnego i zatrzymanie działań na szkodę spółki. Mamy nadzieję, że minister kultury zaprzestanie łamania prawa" - napisała Joanna Lichocka, członkini Rady, na portalu X.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych media media publiczne TVP

Demonstracja przed TVP. Joanna Lichocka: postkomuna wróciła i chce zniszczyć wolne media

Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych, poseł PiS, mówiła na manifestacji w obronie mediów publicznych przed TVP, że członkowie Rady zrobią wszystko, by media nie zostały przejęte przez obecną koalicję rządzącą. Podkreślała, że niezależne media publiczne strzegą polskiej racji stanu i są gwarancją pluralizmu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość Trybunał Konstytucyjny media publiczne Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych

Opozycja zgodziła się na zamrożenie cen energii tylko na pół roku. Lichocka: do czasu wyborów do PE

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka powiedziała, że zamrożenie cen energii tylko na 6 miesięcy jest związane z wyborami do europarlamentu zaplanowanymi na 9 czerwca. Jak mówiła w Programie 1 Polskiego Radia, po tym terminie "Polacy nie powinni liczyć na troskę Donalda Tuska o ich portfele".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka energetyka energia elektryczna prąd polityka

KO chce postawienia mediów publicznych w stan likwidacji. Joanna Lichocka: to byłoby przestępstwo

- Te spekulacje dotyczące potencjalnego postawienia w stan likwidacji mediów publicznych czy zawieszanie zarządów są po pierwsze nielegalne, a po drugie nie ma żadnego powodu w prawie, żeby np. stawiać w stan likwidacji Polskie Radio, to byłoby przestępstwo - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka media media publiczne Katarzyna Gójska

"Lex wiatrak". Lichocka: to skandal tego samego kalibru, co afera Rywina

- Mamy do czynienia z wielką aferą, próba kupienia ustawy w imię czyichś interesów, trzeba to bardzo wnikliwie i dokładnie zbadać bez względu na wrzaski i próby blokowania przez polityków opozycji. Należy się na to przygotować, ale zrobić wszystko, aby tę sprawę wyjaśnić - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka odnawialne źródła energii afera wiatrakowa Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka Magdalena Złotnicka

Afera wiatrakowa. Lichocka: czy PO i Polska 2050 chcą likwidacji mediów publicznych, aby robić takie deale?

Posłowie PiS zawiadamiają prokuraturę i CBA w sprawie projektu tak zwanej ustawy wiatrakowej. Został złożony w Sejmie przez kluby Koalicji Obywatelskiej i Polski 2050. Prawo i Sprawiedliwość chce, aby służby sprawdziły, kto stoi za tym projektem - uważają, że nie został napisany przez posłów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka media media publiczne OZE odnawialne źródła energii energetyka

Komisja ds. rosyjskich wpływów. Joanna Lichocka: jej istnienie jest bardzo niebezpieczne dla PO

- To było działanie polegające na zabezpieczeniu osobistego bezpieczeństwa Donalda Tuska i jego towarzyszy - oceniła w czwartek w Telewizji Republika poseł PiS Joanna Lichocka, pytana o odwołanie przez Sejm członków komisji ds. zbadania rosyjskich wpływów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość komisja śledcza relacje polsko-rosyjskie Donald Tusk polityka Rosja

Orędzie marszałka Sejmu. Lichocka: Hołownia w uprzejmy sposób złożył PiS bezczelną ofertę

- Szymon Hołownia w miły i uprzejmy sposób oferuje Prawu i Sprawiedliwości bezczelną ofertę. Nie można narzucać żadnemu klubowi parlamentarnemu tego, kto go reprezentuje w prezydium Sejmu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł PiS Joanna Lichocka. Gościem audycji był także Wiesław Szczepański z Nowej Lewicy. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka POLSKA Szymon Hołownia Joanna Lichocka

Niebezpieczne propozycje zmian traktatów UE. Joanna Lichocka wskazuje konkretne przykłady

- Zmiany w unijnych traktatach konstytucyjnych zawierają wiele zapisów odbierających Polsce możliwość wpływania na własne losy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka. Jej zdaniem, rezolucja Parlamentu Europejskiego w sprawie zmian w traktatach unijnych "zakłada rzeczy niebezpieczne".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Joanna Lichocka Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska

"Żadne postawienie mediów publicznych w stan likwidacji nie będzie legalne". Lichocka odpowiada opozycji

- Jeżeli ktoś chciałby zmieniać sytuację w mediach publicznych, to może to robić za pomocą ustawy - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych Joanna Lichocka, odnosząc się do zapowiedzi polityków opozycji. - Trzeba przyjąć ustawę przez parlament, musi być ona podpisana przez prezydenta i dopiero potem można zmieniać zarządy w mediach publicznych. Żadna uchwała Sejmu, żadne postawienie w stan likwidacji nie będzie legalne - podkreśliła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne Joanna Lichocka Rada Mediów Narodowych opozycja Katarzyna Gójska