Polskie Radio
Section05
Joanna Lichocka

"Wszystkie tego typu wnioski totalnej opozycji są rodzajem teatru". Lichocka o wniosku ws. odwołania Terleckiego

- To jest oczywista oczywistość, że Ryszard Terlecki powinien pozostać na funkcji wicemarszałka Sejmu, powinien być w Prezydium Sejmu. Wszystkie wnioski "totalnej opozycji" o odwołanie go z funkcji są rodzajem teatru - oceniła w czwartek poseł PiS Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Terlecki PiS polityka Białoruś Swiatłana Cichanouska Joanna Lichocka opozycja

"Pokazują historię Radia". Lichocka o unikatowych nagraniach

- To zupełnie wyjątkowa sytuacja, kiedy nagrania dźwiękowe z Warszawy, w sytuacji ekstremalnej, sytuacji napaści Niemiec na Polskę, stały się dokumentem wpisanym na listę materiałów istotnych dla historii świata, to bardzo ważne - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Joanna Lichocka, poseł PiS i członek Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka HISTORIA historia Polski społeczeństwo Polskie Radio media UNESCO POLSKA II wojna światowa

Polskie Radio i TVP z nominacjami do PRIX ITALIA 2021

Serwis specjalny Polskiego Radia "Bitwa Warszawska 1920" został nominowany do PRIX ITALIA 2021. To jedna z najstarszych i najbardziej prestiżowych, międzynarodowych nagród dla twórców radiowych, telewizyjnych i internetowych, zwanych "radiowymi Oscarami". Do PRIX ITALIA 2021 została nominowana również Telewizja Polska za produkcję "Antyle Chopina" oraz kanał TVP Kultura 2.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio TVP media publiczne dziennikarstwo Joanna Lichocka W POLSKIM RADIU POLSKA

"Rymkiewicz - genealogia". Polskość jako siła duchowa

- Polskość, jak tłumaczył Jarosław Marek Rymkiewicz, nie jest ani biologiczna, ani genetyczna. Nie bierze się nawet z krwi. Polskość to ogromna siła duchowa, to nie my ją wybieramy, to ona nas wybiera - przypomniał Krzysztof Masłoń, który wraz z Tomaszem Zapertem zrecenzował książkę Joanny Lichockiej "Rymkiewicz - genealogia". 
Zobacz więcej na temat:  KSIĄŻKA literatura czytelnictwo Jarosław Marek Rymkiewicz KULTURA Joanna Lichocka

Lichocka: jeśli chcemy, by powiększała się klasa średnia, musimy rozwiązać problem tzw. śmieciówek

- Jeśli chcemy, żeby powiększała się klasa średnia, a polskie rodziny miały poczucie bezpieczeństwa, musimy rozwiązać problem tzw. umów śmieciowych - zaznaczyła poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. Przyznała, że kwestią dyskusyjną pozostaje sposób, w jaki to zrobić.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polski Ład Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość umowy śmieciowe społeczeństwo pracodawcy zjednoczona prawica

Zmiany kadrowe w Polska Press. Lichocka: dziwię się histerii opozycji. Oni abstrahują od zasad wolnorynkowych

- Dziwię się krytycznym opiniom i tej histerii, bo w takim razie oczekuję od polityków PO i ich propagandystów, żeby w taki sam sposób komentowali zmiany Agory w "Gazecie Wyborczej" i Discovery w TVN. Z tego, co napisała Dorota Kania, wynika, że tutaj nikt nie jest wyrzucany, tylko redaktorzy naczelni odeszli za porozumieniem stron - powiedziała Joanna Lichocka (PiS) w rozmowie z portalem wPolityce.pl, odnosząc się do sytuacji w Polska Press.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka Prawo i Sprawiedliwość PiS PKN Orlen Platforma Obywatelska opozycja media polityka POLSKA

"Autokompromitacja Adama Bodnara". Joanna Lichocka o wniosku RPO ws. kupna Polski Press

- To jest, tak na zimno patrząc, autokompromitacja Adama Bodnara i jego gorliwość w działaniach na rzecz zachowania jakichś interesów, które nie mają nic wspólnego ani z dobrem wspólnym, ani z wolnością mediów, ani z polską racją stanu - powiedziała w Polskim Radiu 24 poseł Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka na temat wniosku RPO ws. kupna Polski Press przez PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  Adam Bodnar PKN Orlen POLSKA Polskie Radio 24 Joanna Lichocka Antoni Trzmiel

"Gdy nam o tym powiedziano, nie uwierzyłam". Joanna Lichocka wspomina katastrofę smoleńską

- Umówiliśmy się, że gdy samolot wyląduje pan Janusz Kurtyka przyjedzie przed wszystkimi żeby wejść na antenę. Pamiętam, że za chwilę miało być wejście na antenę, a pana Kurtyki nie ma i zapytałam o to realizatora. Ktoś przechodzący chodnikiem rzucił: pani redaktor, samolot spadł. Nie uwierzyłam - powiedziała będąca wówczas w Katyniu jako dziennikarz Joanna Lichocka, poseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  katastrofa w Smoleńsku Smoleńsk wspomnienie media Janusz Kurtyka Joanna Lichocka POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"Pamiętam grozę i symboliczne puste krzesła". Joanna Lichocka wspomina katastrofę smoleńską

- To było jedno z najbardziej wstrząsających wydarzeń zawodowych, jakie przeżyłam. Byłam dziennikarką, miałam uczestniczyć w uroczystościach, prowadzić transmisję, pamiętam grozę - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia poseł PiS Joanna Lichocka, wspominając katastrofę smoleńską.
Zobacz więcej na temat:  Joanna Lichocka POLSKA społeczeństwo katastrofa w Smoleńsku katastrofa smoleńska polityka

Joanna Lichocka o Jarosławie Rymkiewiczu: w jego decyzjach i twórczości widoczny jest patriotyzm

- Bohater książki jest przedstawicielem pokolenia, które urodziło się jeszcze przed wojną i dostało pierwsze lata życia w wolnej Polsce. Jego rodzice byli przedstawicielami inteligencji. Te tradycje, które mówią również o instynkcie patriotycznym, są widoczne w decyzjach i twórczości Jarosława Rymkiewicza - powiedziała o bohaterze swojej książki Joanna Lichocka.
Zobacz więcej na temat:  poezja Joanna Lichocka książki patriotyzm Dwudziestolecie międzywojenne KULTURA literatura Jarosław Marek Rymkiewicz Polskie Radio 24

"Problem tworzy środowisko totalnej opozycji". Joanna Lichocka o sprawie Soku z Buraka

- To jest bardzo ważna sprawa dla polskiej debaty publicznej. To, że nie jesteśmy w stanie normalnie rozmawiać między sobą, że jest tyle nienawiści, że jest tak ostry podział między Polakami, to jest naprawdę poważny problem naszej wspólnoty - mówiła w Polskim Radiu 24 o hejcie w debacie publicznej i sprawie Soku z Buraka Joanna Lichocka (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Senat Roman Giertych Joanna Lichocka Dorota Kania SokzBuraka polityka

"Nie wyobraża sobie być kimś innym niż Polakiem". J. Lichocka o J.M. Rymkiewiczu

Joanna Lichocka przypomniała, że Jarosław Marek Rymkiewicz w jednej ze swoich publikacji powiedział, że "tylko bycie w polskości i bycie Polakiem jest szczęściem". Autorka książki "Rymkiewicz. Genealogia" przybliżyła słuchaczom audycji "Między nami kobietami" elementy życia poety, które zaważyły na jego twórczości.
Zobacz więcej na temat:  KULTURA Polskie Radio 24 Anna Popek Joanna Lichocka kobieta Jarosław Marek Rymkiewicz KSIĄŻKA