Polskie Radio
Section05
Joanna Lichocka

Krzysztof Czabański: państwo musi finansować media publiczne

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych podkreślił, że media publiczne "spełniają ważne funkcje wobec ogółu społeczeństwa". W ten sposób Krzysztof Czabański skomentował sprawę rekompensaty z budżetu państwa dla Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo media media publiczne telewizja publiczna Polskie Radio TVP Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański Joanna Lichocka Sejm

Semka: w dzisiejszej polityce nie ma innej rzeczywistości niż medialna

- Każda partia i każdy poseł powinni mieć świadomość, że każda dwuznaczna rzecz może w rzeczywistości medialnej przesłaniać poważniejsze rzeczy. Pozorne drobiazgi przekładają się potem na porażkę w wyborach - powiedział w Polskim Radiu 24 Piotr Semka z "Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka kampania prezydencka wybory prezydenckie 2020 Andrzej Duda Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka Platforma Obywatelska Piotr Semka Antoni Trzmiel

Joanna Lichocka o geście wykonanym w Sejmie: odebrany jako powód do rozpoczęcia niezwykłego hejtu

- Sytuacja została zmanipulowana, zastosowano stopklatki po to, by stworzyć pozór, że zaprezentowałam wulgarny gest. To nieprawda. (…) Na przyszłość muszę bardziej uważać na to, że mamy kampanię opartą na skrajnej nienawiści, nihilizmie i cynizmie ze strony PO. Wszystko może być wykorzystane w sposób absolutnie totalny - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Sejm Joanna Lichocka POLSKA Ryszard Gromadzki

"Z poczucia smutku i zażenowania". Projekt uchwały PiS ws. incydentów na Pomorzu

Grupa chuliganów zakłóciła przebieg państwowych uroczystości lżąc i obrażając głowę państwa, Sejm wyraża najwyższe oburzenie wobec barbarzyńskich zachowań wymierzonych w autorytet polskiego państwa - głosi projekt uchwały Prawa i Sprawiedliwości "w związku z wydarzeniami w Wejherowie i Pucku".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka Małgorzata Kidawa-Błońska Sejm

Lichocka o Kidawie-Błońskiej: jej wypowiedź o prezydencie uderza w instytucję państwa

- Gdyby Małgorzata Kidawa-Błońska wygrała wybory, to byśmy mieli powtórkę z prezydentury Bronisława Komorowskiego. To jest taka wersja Bronisława Komorowskiego w spódnicy. Trwa swoisty wyścig między tym, ile nabroił Bronisław Komorowski, a do ilu wpadek jest jeszcze zdolna pani Małgorzata Kidawa-Błońska - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł Prawa i Sprawiedliwości.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Joanna Lichocka Dorota Kania POLSKA polityka wybory prezydenckie wybory prezydenckie 2020 wybory w Polsce Małgorzata Kidawa-Błońska Bronisław Komorowski

TYLKO U NAS Rekompensata dla mediów publicznych. Paweł Lewandowski: ustawa nie podlega notyfikacji

Opozycja domaga się odrzucenia rekompensaty dla TVP i Polskiego Radia powołując się na opinię biura legislacyjnego Senatu, z której wynika, że może ona wymagać notyfikacji Komisji Europejskiej. - Opinia UOKiK jest w tej sprawie jednoznaczna. Ustawa nie podlega bezpośrednio notyfikacji jako nowa pomoc publiczna albowiem mieści się ona w ramach istniejącego planu pomocy  - odpowiada wiceminister kultury Paweł Lewandowski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Senat Joanna Lichocka

Orzeczenie Sądu Najwyższego. Joanna Lichocka: doszło do niezwykłej uzurpacji

- Mamy do czynienia z zamachem na państwo demokratyczne. (...) Trudno mówić o jakimś orzeczeniu, gdyż Sąd Najwyższy nie miał prawa się zebrać. (…) Nadzwyczajna kasta za wszelką cenę broni się i stawia ponad prawem – powiedziała Joanna Lichocka z Prawa i Sprawiedliwości. - Swoimi działaniami SN stara się ratować sytuację, w jakiej znalazło się sądownictwo w Polsce - stwierdził Andrzej Rozenek z Lewicy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 sądownictwo POLSKA reforma sądownictwa Sąd Najwyższy sąd Małgorzata Gersdorf Joanna Lichocka Czesław Mroczek Andrzej Rozenek

Joanna Lichocka: trzeba zrobić wszystko, żeby Andrzej Duda wygrał w I turze

- Po wyborach prezydenckich będziemy realizować nasz program, którego autorem jest przede wszystkim prezes PiS Jarosław Kaczyński. To będzie dobry czas, tylko musimy sprawić, żeby nikt nie próbował tego zniszczyć - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka, poseł PiS. - Dlatego trzeba wybrać Andrzeja Dudę na prezydenta RP - dodała.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA reforma sądownictwa sąd sądownictwo Prawo i Sprawiedliwość Joanna Lichocka Andrzej Duda wybory prezydenckie

"Scenariusz, który ma promować Putina". Joanna Lichocka o uroczystościach w Izraelu

- Uroczystość w Yad Vashem jest szyta pod Putina. Obecność Andrzeja Dudy byłaby legitymizowaniem tego - mówiła w Polskim Radiu 24 Joanna Lichocka (PiS). Sprawę komentowali także Adam Bielan (Porozumienie), Paweł Sałek (doradca prezydenta), Michał Szczerba (PO), Jan Filip Libicki (PSL) oraz Magdalena Biejat (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Izrael Żydzi Yad Vashem Andrzej Duda prezydent Rosja Holokaust II wojna światowa Joanna Lichocka Adam Bielan Michał Szczerba Jan Filip Libicki Magdalena Biejat Katarzyna Gójska Polskie Radio 24