Polskie Radio
Section05
Krzysztof Czabański

Zbiera się Rada Mediów Narodowych. Kto będzie prezesem PAP?

Rada Mediów Narodowych zajmie się dziś sytuacją w Polskiej Agencji Prasowej po rezygnacji z ubiegania się o funkcję prezesa Agencji Jolanty Hajdasz, a także w Radiu Wrocław, gdzie rada nadzorcza zawiesiła dotychczasowego prezesa stacji. Tematem posiedzenia Rady będą też wnioski zarządu TVP o mianowania dyrektorów w kilku ośrodkach regionalnych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media publiczne PAP Krzysztof Czabański

Zwierzęta w cyrku. "Ten słoń nie tańczy, on ma stereotypię"

- Widziałam, jak w cyrku wszyscy byli zachwyceni tańczącymi słoniami. Były to dwa słonie, z których jeden miał taką stereotypię, że w zasadzie nie przestawał się kiwać. Na tym etapie nie da się tego wyleczyć. Wszyscy się cieszyli, że ten słoń tańczy, natomiast ja nie mogłam na to patrzeć - mówi Agnieszka Czujjkowska, weterynarz z warszawskiego ZOO. Z Kolei zdaniem pełnomocniczki branży cyrkowej występujące na arenie zwierzęta się nie męczą. - Jest dobrze w polskich cyrkach - oponuje Renata Wójtiuk-Janusz. Kto ma rację w tym sporze? Zapraszamy do obejrzenia naszego reportażu.
Zobacz więcej na temat:  cyrk ustawa słoń prawo Krzysztof Czabański TYLKO U NAS

"Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt jest potrzebna"

– Nie ma żadnego powodu, był istniał przemysł, którego jedyną racją bytu jest zarabianie na cierpieniu zwierząt – mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Czabański, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Projekt nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, autorstwa większości parlamentarnej, w ostatnich dniach wpłynął do Sejmu.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 prawa zwierząt zwierzęta Krzysztof Czabański Prawo i Sprawiedliwość

Krzysztof Czabański: potencjał Polskiego Radia jest znakomity

- W ostatnich latach miałem wrażenie, że nie jest on wykorzystywany. Trochę zaczęło brakować takiego "żywego radia" a to, w czym w tej chwili uczestniczymy, to właśnie "żywe radio" - powiedział w przerwie inauguracyjnego koncertu "To, co najpiękniejsze…" organizowanego przez Polskie Radio przewodniczący Rady Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  koncerty Krzysztof Czabański Polskie Radio Paweł Sztompke POLSKA

Nagrody za debiuty w Teatrze Polskiego Radia przyznane

Nagrodę Arete za najlepszy debiut aktorki w Teatrze Polskiego Radia wręczył Agacie Skórskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. Statuetkę Don Kichota za najlepszy debiut reżyserski otrzymał dramatopisarz i reżyser Mateusz Pakuła. Nagrodę wręczył przewodniczący Rady Nadzorczej Polskiego Radia Andrzej Rogoyski.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Teatr Polskiego Radia Martyna Podolska Krzysztof Czabański KULTURA TEATR