Polskie Radio
Section05
Maciej Świrski

Przewodniczący KRRiT zapowiada obronę mediów publicznych. "Ich likwidacja byłaby zbrodnią na kulturze narodowej"

Maciej Świrski, przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, mówił w TVP Info, że gdyby zrealizowano zapowiedzi dotyczące likwidacji mediów publicznych, byłoby to działanie niezgodne z prawem. - Będę się temu sprzeciwiał i używał do tego wszystkich narzędzi - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Świrski KRRiT media publiczne Polskie Radio TVP

Przewodniczący KRRiT odpowiada na pismo z zarzutami wobec TVP. "Skarga nie ma podstaw"

- Ze względu na ustawiczne dezinformowanie opinii publicznej Przewodniczący KRRiT Maciej Świrski publikuje pisma przesłane do Krzysztofa Lufta, Członka Rady Programowej TVP - czytamy w informacji przesłanej przez rzecznika prasowego Krajowej Rady Radiofoni i Telewizji Teresę Brykczyńską.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media media publiczne telewizja publiczna TVP Maciej Świrski Krzysztof Luft polityka

PR24 Maciej Świrski: pomysły dotyczące likwidacji mediów publicznych dowodzą daleko idącego lekceważenia prawa przez opozycję

- Opozycja stawia zarzut, że media publiczne kłamią. Oczywiście ja się z tym nie zgadzam. Media publiczne przekazują prawdę - tę, która do tej pory była starannie pomijana przez media komercyjne - powiedział w Polskim Radiu 24 przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski. Jego zdaniem takie pomysły jak likwidacja mediów publicznych dowodzą daleko idącego lekceważenia prawa przez opozycję.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media radio Polskie Radio 24 Maciej Świrski polityka opozycja Polskie Radio

PR24 Jolanta Hajdasz: opozycja przygotowuje się do skoku na media publiczne

- Media publiczne - Telewizja Polska i Polskie Radio - są głównym celem ataków opozycji. Widzieliśmy to również w kampanii wyborczej. Nie mam wątpliwości, że ten skok będzie: próbą marginalizowania, niszczenia tych mediów wszelkimi sposobami. Dotyczy to też podmiotów prywatnych, które nie odpowiadają opozycji - powiedziała w Polskim Radiu 24 Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media radio Polskie Radio 24 Jolanta Hajdasz Maciej Świrski polityka opozycja Polskie Radio

Przewodniczący KRRiT o powodach ukarania Radia Zet: podano fałszywą informację, niszczącą reputację Polski

- Nie dochowano rzetelności, wymyślano tę informację ukrywając się za tajemnicą dziennikarską (…). To, co puszczono w świat, wywołało duży zamęt medialny, co rzutuje także na reputację Polski, tę samą fałszywą informację podały także media światowe - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Mirosław Skowron Ukraina wojna na Ukrainie Maciej Świrski

OKO.press uderza w Czarnka w związku z jego spotkaniem z delegacją PE. Co naprawdę powiedział minister?

W piątek na portalu OKO.press pojawił się artykuł, w którym opisano spotkanie delegacji Parlamentu Europejskiego z szefem KRRiT Maciejem Świrskim i ministrem edukacji i nauki Przemysławem Czarnkiem, który rzekomo zachowywał się w sposób "brutalny i agresywny". - Twoi przodkowie zabili mnóstwo ludzi - minister miał zwrócić się do przewodniczącej delegacji. Portal niezależna.pl dotarł jednak do materiałów, które rzucają nowe światło na tę sprawę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek Maciej Świrski Parlament Europejski media II wojna światowa

Betlejemskie Światło Pokoju i świąteczne życzenia w Polskim Radiu

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polskiego Radia. Z rąk harcerzy Światło odebrała prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska, która złożyła wszystkim pracownikom świąteczne życzenia. W opłatkowym spotkaniu uczestniczył przewodniczący Rady Mediów Publicznych Krzysztof Czabański, przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski, poseł PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Publicznych, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski, a także przedstawiciele ministerstw i pracownicy Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Boże Narodzenie święta Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Joanna Lichocka Maciej Świrski

Betlejemskie Światło Pokoju i świąteczne życzenia w Polskim Radiu

Betlejemskie Światło Pokoju trafiło do Polskiego Radia. Z rąk harcerzy Światło odebrała prezes publicznego nadawcy Agnieszka Kamińska, która złożyła wszystkim pracownikom świąteczne życzenia. W opłatkowym spotkaniu uczestniczyli m.in. przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański, przewodniczący KRRiTV Maciej Świrski, poseł PiS Joanna Lichocka z Rady Mediów Narodowych, biskup pomocniczy archidiecezji warszawskiej Rafał Markowski, a także pracownicy Polskiego Radia.  
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Boże Narodzenie święta Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański Joanna Lichocka Maciej Świrski

"Odgrywają ważną rolę w kontekście bezpieczeństwa narodowego". Przewodniczący KRRiT o mediach publicznych

- Media publiczne mają także rolę, w kontekście bezpieczeństwa narodowego, ostrzegania przed rozmaitymi niebezpieczeństwami. Mało się o tym mówi, ale to jest niezwykle istotna sprawa - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, przewodniczący KRRiT.
Zobacz więcej na temat:  KRRiT media POLSKA polityka TVN telewizja publiczna telewizja Polskie Radio Polskie Radio 24 media publiczne Maciej Świrski

"Melchiory 2022". Niebawem poznamy nagrodzonych reportażystów

Dziś o godz. 18.00 w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie podczas Gali Polskich Reportażystów "Melchiory 2022" poznamy najlepszych reportażystów radiowych i telewizyjnych. Podczas uroczystości wręczone zostaną nagrody: XVII Ogólnopolskiego Konkursu Reportażystów "Melchiory 2022", Ogólnopolskiego Konkursu o Grand Prix KRRiT, Inspiracji Roku oraz Nagrody Specjalnej Studia Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Melchiory 2022 reportaż Piotr Gliński Krzysztof Czabański Maciej Świrski KRRiT Rada Mediów Narodowych

"Otwiera się przed nami nowa era". Maciej Świrski o możliwościach współpracy państw Europy Środkowo-Wschodniej

- Mamy szansę na polsko-ukraińsko-amerykański sojusz technologiczny, załapanie się na szczególny moment dziejowy, znalezienie się w nowym rozdziale cywilizacji, który otwiera się przed nami - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, założyciel i prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT Rosja Ukraina serwis wschodni wojna 2022 Tadeusz Płużański Maciej Świrski

Rosyjskie fake newsy w sieci. Szef RDI: polska dyplomacja stanęła na wysokości zadania

- Niszczenie reputacji Polski przez mówienie, że w Polsce jest jakiś faszyzm, jest uzasadnieniem dla świata, by Polska została opuszczona w momencie agresji - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, szef Reduty Dobrego Imienia. - To się nie udało Putinowi z jednego powodu: polska dyplomacja stanęła na wysokości zadania w tym krytycznym momencie. To niezwykle istotne, co się wydarzyło w ostatnich tygodniach przed i po agresji na Ukrainę - ocenił. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Maciej Świrski Tadeusz Płużański wojna na Ukrainie wojna 2022 dezinformacja fake news Rosja