Polskie Radio
Section05
Maciej Świrski

"Podejmiemy odpowiednie działania". Prezes Reduty Dobrego Imienia o słowach Frasyniuka

- Słowa Władysława Frasyniuka wpisują się w kampanię nienawiści wobec Wojska Polskiego i przeciwko Polsce - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, oceniając skandaliczną wypowiedź działacza opozycji w PRL Władysława Frasyniuka o polskich żołnierzach.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Świrski POLSKA Władysław Frasyniuk uchodźcy straż graniczna Wojsko Polskie

"Będziemy składać skargę kasacyjną". Świrski o wyroku ws. książki "Dalej jest noc"

- Pozwani zgodzili się z p. Filomeną Leszczyńską, że popełnili błąd i wsadzili trzech Malinowskich w jednego. Mimo to, sprawa jest oddalona - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia, oceniając wyrok sądu II instancji ws. książki "Dalej jest noc". - Jestem zdania, że ten wyrok nie ostanie się przed Sądem Najwyższym i skarga zostanie uznana - podkreślił. 
Zobacz więcej na temat:  Maciej Świrski Antoni Trzmiel POLSKA Żydzi historia Polski sądownictwo

"Nielogiczny, alarmujący". Maciej Świrski o wyroku ws. książki "Dalej jest noc"

- Z jednej strony sędzia obszernie mówi o uprawnieniu Filomeny Leszczyńskiej do występowania w obronie dóbr i pamięci swojego stryja, pomówionego przez Barbarę Engelking i Jana Grabowskiego w książce "Dalej jest noc", a z drugiej strony w tym uzasadnieniu jest mowa o tym, że badania naukowe, historyczne nie mogą być weryfikowane. To kompletnie niezrozumiałe uzasadnienie - powiedział prezes Reduty Dobrego Imienia (RDI) Maciej Świrski.
Zobacz więcej na temat:  Holokaust II wojna światowa POLSKA Maciej Świrski sądownictwo społeczeństwo

Sprawa kontrowersyjnej książki "Dalej jest noc". Znamy uzasadnienie wyroku

"Samo prawo do wolności naukowej [...] podlega ochronie prawnej, niemniej jednak ochrona ta nie obejmuje takich wypowiedzi, które nie poddają się regule rzetelności" - głosi uzasadnienie wyroku w sprawie przeciw autorom książki "Dalej jest noc" przytaczane przez Redutę Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Reduta Dobrego Imienia Maciej Świrski Żydzi Holokaust II wojna światowa Jan Grabowski pamięć społeczeństwo POLSKA

"Pokazał, że prawda zwycięża". Prezes Reduty Dobrego Imienia o wyroku ws. książki "Dalej jest noc"

- Od samego początku wspieramy panią Filomenę Leszczyńską. Stanęła przed molochem. Wszystkie światowe potęgi historyczno-propagandowe sądziły, że mają przed sobą osobę, którą mogą rozjechać propagandowym walcem. Okazało się, że nie. Prawda zwycięża - powiedział Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA społeczeństwo Antoni Trzmiel Maciej Świrski Holokaust Żydzi

"Celem jest wzbudzanie nieufności do rządu". Maciej Świrski o akcji dezinformacyjnej ws. pandemii

- Pamiętajmy, że jednym z celów akcji dezinformacyjnej związanej z pandemią koronawirusa jest wzbudzanie nieufności do działań rządu, jeżeli chodzi o walkę z pandemią, bo to ma na celu zdestabilizować kraj - powiedział w niedzielę prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA COVID-19 Koronawirus w Polsce szczepienia szczepionka społeczeństwo dezinformacja Maciej Świrski pandemia

Auschwitz w granicach Polski na mapie "The Economist". Świrski: obóz śmierci zbudowali Niemcy

- Mapa, która ukazała się na portalu "The Economist", obrazuje gęstość osiedlenia diaspory żydowskiej w Europie. Przed wojną nie było Auschwitz w Polsce, nie było obozu śmierci. Wystosowaliśmy list z żądaniem zmiany granic na tej mapie - mówił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  polityka historyczna Niemcy II wojna światowa Auschwitz zbrodnie wojenne historia Polski społeczeństwo Maciej Świrski Reduta Dobrego Imienia Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

Oddalony wniosek gminy ws. tablic "Strefa wolna od LGBT". Reduta Dobrego Imienia: szokujące fragmenty uzasadnienia sądu

O "szokujących fragmentach orzeczenia" w sprawie Barta Staszewskiego pisze informacji prasowej Reduta Dobrego Imienia. RDI wskazuje, że Sąd Okręgowy w Rzeszowie pisze w uzasadnieniu o rocznicy "tzw. »Chrztu Polski«" i ocenia, że wyrażenie "wojna ideologiczna" stygmatyzuje osoby LGBT. 
Zobacz więcej na temat:  Reduta Dobrego Imienia LGBT POLSKA sąd sądownictwo Maciej Świrski

Bez wyroku ws. serialu szkalującego AK. Maciej Świrski: Niemcy wypierają swoją haniebną historię z pamięci

- Polacy cenią swoją historię, są z niej dumni i pamiętają o niej. Niemcy wypierają swoją haniebną historię z pamięci  - powiedział o ponownym procesie dotyczącym serialu ZDF "Nasze matki, nasi ojcowie" prezes Reduty Dobrego Imienia Maciej Świrski.
Zobacz więcej na temat:  Maciej Świrski historia Polski II wojna światowa Armia Krajowa Polskie Radio 24 sąd POLSKA

Nawoływanie do oderwania Gdańska od Polski. Świrski: to jest po prostu zdrada

Przewodniczący Związku Mniejszości Niemieckiej w Gdańsku Roland Hau zapytał internautów, czy w obliczu sytuacji w Polsce cały czas chcą zwierzchności Warszawy "nad naszym wspólnym Gdańskiem?" - Próba zmian granic i obalenia porządku konstytucyjnego jest przestępstwem - podkreślił w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk Maciej Świrski Reduta Dobrego Imienia Antoni Trzmiel

"Fakt" odwleka wykonanie wyroku ws. Janusza Fatygi. Będzie wniosek o postępowanie komornicze

- Janusz Fatyga działacz opozycji antykomunistycznej - któremu tydzień temu prawomocnym wyrokiem zasądzono zadośćuczynienie od wydawcy Fakt24.pl - nie otrzymał go. Złożył wniosek o wszczęcie egzekucji komorniczej - poinformowała Reduta Dobrego Imienia, wspierająca prawnie Fatygę.
Zobacz więcej na temat:  sądownictwo sąd fakt media dziennikarstwo Maciej Świrski Kraków Reduta Dobrego Imienia POLSKA

"Kompetencje dziennikarskie niezwykle się obniżyły". Maciej Świrski o nowelizacji Prawa prasowego

- W ciągu ostatnich 30 lat media poszły do przodu bardzo znacznie pod względem technicznym, ale kompetencje dziennikarskie niezwykle się obniżyły. Mamy teraz zjawisko nagonek, które mają na celu zdyskredytowanie niektórych osób, przypisując im nieprawdziwe czyny i zachowania. To stałe zjawisko polskiego życia medialnego - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  dziennikarstwo media telewizja POLSKA repolonizacja Maciej Świrski Antoni Trzmiel Polskie Radio 24

"Mamy do czynienia z rewolucją marksistowską". Maciej Świrski o sytuacji społecznej w USA

- To, co się teraz dzieje w USA nazywam po prostu rewolucją marksistowską. Ta doktryna po prostu nie została w żaden sposób zakazana czy potępiona, tak jak hitleryzm. Przez to marksiści mogli się swobodnie rozwijać, czego skutkiem mamy zradykalizowaną młodzież studencką, która organizuje manifestacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA demonstracje Zamieszki w USA protest marksizm Maciej Świrski

"Podważa potrzebę walki o polską godność". Nitek-Płażyńska o wyroku ws. Hansa G.

- Czuję się Polką. Mam z tego tytułu pewną godność i jestem członkiem większej społeczności polskiej, która ma długą historię. Ten wyrok podważa potrzebę walki o polską godność. Nie mam zamiaru się do niego stosować - powiedziała w Polskim Radiu 24 Natalia Nitek-Płażyńska, odnosząc się do rozstrzygnięcia Sądu Apelacyjnego w Gdańsku. Gościem audycji był także Maciej Świrski, prezes Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk historia Polski Reduta Dobrego Imienia Maciej Świrski Niemcy