Polskie Radio

Dziennikarze Jedynki i Trójki zapraszają na audycje ze Szczyrku [SPRAWDŹ]

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2023 13:30
Dziennikarze Programu 1 Polskiego Radia i radiowej Trójki zapraszają do Szczyrku. 10 i 11 lutego słuchacze mogą spotkać ekipę Polskiego Radia w studiu plenerowym zlokalizowanym u podnóża najwyższego szczytu Beskidu Śląskiego - Skrzycznego.
Akcja Z głową w górach to wizyty dziennikarzy Polskiego Radia w popularnych górskich kurortach
Akcja "Z głową w górach" to wizyty dziennikarzy Polskiego Radia w popularnych górskich kurortachFoto: Polskie Radio
  • W ten weekend w ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarze radiowej Jedynki i Trójki odwiedzają kolejną górską miejscowość. Akcja propaguje aktywny wypoczynek, bezpieczeństwo na stokach oraz prezentuje walory turystyczne, krajoznawcze i kulturowe odwiedzanych miejsc. 

. .

W piątek, 10 lutego, na "Muzyczną Jedynkę" (godz. 13.00) zaprosił Marcin Kusy. W sobotę, 11 lutego, specjalne plenerowe wydanie audycji "Jedyne takie miejsce" (godz. 9.00), które poprowadziła Sława Bieńczycka. Pasjonaci białego szaleństwa mogli liczyć również na obszerne relacje Macieja Waleckiego.

- Będzie to okazja do odkrycia przed słuchaczami kolejnego narciarskiego regionu, spotkania się w plenerowym studiu, a może nawet wspólnego zjazdu jedną z tras. Zabieram deskę snowboardową i pędzę na spotkanie z Państwem - piątek - "Muzyczna Jedynka", sobota - "Jedyne takie miejsce" - oczywiście w Programie 1 Polskiego Radia. Nie zabraknie gości i doskonałej muzyki - zachęcał przed weekendem Marcin Kusy, dyrektor radiowej Jedynki.


. .

Również w piątek, 10 lutego, o godz. 10.00 dziennikarz radiowej Trójki Piotr Firan zaprosił na plenerowe wydanie "Zapraszamy na weekend". W godz. 19.00-22.00 Tomasz Miara poprowadził "zimowe" wydanie "Listy przebojów Trójki".

11 lutego słuchacze będą mogli ponownie spotkać się z Piotrem Firanem o godz. 15.00 w audycji "Login: Aktywni". Ekipa radiowej Trójki będzie na bieżąco relacjonowała wydarzenia spod najwyższego szczytu Beskidu w swoich serwisach i mediach społecznościowych.  

Dziennikarze Polskiego Radia podczas pobytu w Szczyrku opowiedzą o atrakcyjnych miejscach w tym malowniczo położonym kurorcie.

- Szczyrk to kompleks skoczni Skalite. Podczas najbliższego weekendu odbywać się tam będzie FIS Cup, a zatem przyjrzymy się skokom narciarskim. Ten górski kurort to także świetne trasy narciarskie oraz skitourowe, którymi spróbujemy się przejść. Zwiedzimy też sanktuarium św. Jakuba, perłę architektury drewnianej XVIII wieku. Opowiemy o okolicznych jaskiniach. Nie zabraknie także wątku kulinarnego - mówi Paweł Turski, dziennikarz Programu 3 Polskiego Radia

***

W ramach cyklu "Z głową w górach" dziennikarzy radiowej Jedynki i Trójki będzie można spotkać w: Czarnej Górze (17-18 lutego) oraz Ustrzykach Dolnych (24-25 lutego). 


mat. pras. /rk/id