Polskie Radio

Polskie Radio w ścisłej czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów 2022 roku

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2023 23:30
Polskie Radio znalazło się w ścisłej czołówce najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce w 2022 roku. Pod względem liczby cytowań Polskie Radio zajęło drugie miejsce wśród nadawców radiowych zaraz po RMF FM. Programy publicznego nadawcy zacytowano łącznie 17 231 razy - wynika z raportu Instytutu Monitorowania Mediów (IMM).
Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe w 2022 roku.
Najbardziej opiniotwórcze stacje radiowe w 2022 roku.Foto: mat. pras.

W 2022 roku najczęściej cytowanym programem publicznego nadawcy było Polskie Radio 24 z wynikiem 7 862 wzmianki w innych mediach, a następnie Program 1, na który powoływano się 6 411 razy, oraz Program 3, który wzbudził zainteresowanie innych mediów 2 958 razy. Co ciekawe, Trójka jako jedyna ze stacji radiowych ujętych w rankingu odnotowała w zeszłym roku wzrost cytowań.

Raport IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce" analizował cytowalność nie tylko stacji radiowych, ale także ukazujących się na polskim rynku tytułów prasowych: zarówno dzienników, tygodników, dwutygodników, miesięczników, jak i dwumiesięczników, a także stacji telewizyjnych, portali internetowych oraz mediów regionalnych i tematycznych. W zestawieniu obejmującym wszystkie ww. media Polskie Radio zajęło wysoką, piątą pozycję.

W badaniu cytowalności IMM przeanalizował ponad 385,8 tysięcy cytowań poszczególnych mediów przez inne media. Badanie dotyczy całego 2022 roku.

***
Polskie Radio jest największym publicznym nadawcą radiowym w Polsce. Emituje autorskie audycje muzyczne, programy publicystyczne, popularnonaukowe, edukacyjne, społeczne, rozrywkowe, familijne, religijne oraz słuchowiska i reportaże. Posiada pięć ogólnopolskich programów – Jedynkę, Dwójkę, Trójkę, Polskie Radio 24 oraz Polskie Radio dla Zagranicy, a przez Internet, aplikacje i w systemie DAB+ nadaje: Czwórkę, Polskie Radio Dzieciom, Polskie Radio Chopin i Polskie Radio Kierowców. Portal polskieradio.pl publikuje codziennie najważniejsze wiadomości z kraju i ze świata oraz udostępnia unikatowe serwisy specjalne, materiały archiwalne i multimedia.

mat. prasowe


Zobacz więcej na temat: W POLSKIM RADIU
Czytaj także

Polskie Radio na drugim miejscu wśród najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2022 16:34
Według rankingu IMM z maja br. Polskie Radio - kolejny miesiąc z rzędu - jest drugim najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w kraju. Największą cytowalność, spośród programów Polskiego Radia, miało Polskie Radio 24, na które inne media powoływały się 685 razy. Anteny publicznego nadawcy były cytowane w maju 2022 roku w sumie 1178 razy, co daje Polskiemu Radiu szóste miejsce w rankingu ogólnym - uwzględniającym wszystkie media w Polsce.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio na podium najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2022 20:10
Według raportu IMM "Najbardziej opiniotwórcze media w Polsce z czerwca 2022 roku" coraz częściej cytowane są Jedynka, Trójka i Polskie Radio 24, a Program 1 i Program 3 publicznego nadawcy awansowały - odpowiednio na trzecie i siódme miejsce. W ten sposób Polskie Radio - kolejny miesiąc z rzędu - plasuje się na podium wśród najczęściej cytowanych nadawców radiowych w kraju z wynikiem 1065 powołań. Daje to publicznemu nadawcy trzecie miejsce wśród najbardziej opiniotwórczych rozgłośni w kraju.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Najbardziej opiniotwórcze rozgłośnie w kraju. Polskie Radio liderem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2022 20:00
Polskie Radio jest najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w kraju - wynika z najnowszego badania Instytutu Monitorowania Mediów. Wynik 1731 cytowań daje nam także drugie miejsce w rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce. Rośnie liczba powołań na Polskie Radio 24 i Trójkę, które zanotowały kolejne wzrosty w rankingu cytowalności.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio wciąż liderem. Ranking najbardziej opiniotwórczych nadawców radiowych

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2022 12:39
Polskie Radio jest ponownie najczęściej cytowanym nadawcą radiowym w kraju - wynika z sierpniowego rankingu Instytutu Monitorowania Mediów. W rankingu ogólnym – uwzględniającym wszystkie media w Polsce – suma 1518 cytowań daje publicznemu nadawcy piąte miejsce. Jedynka, Polskie Radio 24 i Trójka, dzięki dużej liczbie powołań, utrzymały swoje wysokie pozycje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polskie Radio w czołówce rankingu najbardziej opiniotwórczych mediów w Polsce

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2022 17:38
Polskie Radio znalazło się w czołówce najczęściej cytowanych nadawców radiowych w kraju. Natomiast w rankingu ogólnym – wśród wszystkich mediów w Polsce – suma 1531 cytowań daje publicznemu nadawcy radiowemu szóste miejsce.
rozwiń zwiń