Polskie Radio

Anna Rusowicz "Naiwna". Premiera singla Agencji Muzycznej Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 07:18
Za nami premiera najnowszego singla Anny Rusowicz "Naiwna". To nadwiślański blue-eyed soul. Fanki i fani Anny Rusowicz właśnie takiej piosenki pragnęli, a spełnianie takich oczekiwań to przecież sól artystycznej pracy. 
Anna Rusowicz Naiwna
Anna Rusowicz "Naiwna"Foto: mat.promocyjne

Przede wszystkim: już nie Ania. W prawdziwym życiu Anna Rusowicz dokonała ważnych i trudnych zmian, a jej nowa piosenka jest przejmującą pocztówką z tej osobistej podróży, dowodem dojrzałości i apelem.

Nadwiślański blue-eyed soul. Fanki i fani Anny Rusowicz właśnie takiej piosenki pragnęli, a spełnianie fanowskich oczekiwań, o ile nie rezygnuje się z własnych przekonań, fascynacji i ambicji, to przecież sól artystycznej pracy.

„Naiwna” jest podniosłą retro-balladą w soulowo-bluesowym klimacie, z piękną melodią i wzruszającym, osobistym tekstem, starannie zaaranżowaną na nieduży zespół (to dyskretne współbrzmienie fortepianu i organów Hammonda!), z porywającym refrenem. Efektowna forma i epicki metraż (ponad sześć minut!) kryją przy tym ważną treść.

POSŁUCHAJ UTWORU "NAIWNA": 

Źródło: YouTube Anna Rusowicz Official

Anna Rusowicz:  - To historia zdradzonej kobiety, która wspina się na wyżyny swojej dojrzałości, żeby opowiedzieć, że wszystkie w życiu podlegamy temu samemu cyklowi i jak ważna jest kobieca solidarność. Piosenka ukazuje się w Dzień Kobiet i jest moim skromnym apelem do innych kobiet - pamiętajmy, że wszystkie jedziemy na tym samym wózku, a żadna z nas nie jest lepsza i ważniejsza od innej.

Utwór - jak często zdarza się w przypadku rzeczy artystycznie ważnych - powstał na ostatnią chwilę, pod wpływem nagłego impulsu. 

 

- Brakowało mi piosenki, żeby powstająca płyta była naprawdę długogrająca. Studio opłacone, muzycy czekają… - mówi Anna Rusowicz. - Chwilę przed wyjściem z domu usiadłam do pianina i w dziesięć minut napisałam piosenkę. Kiedy zagrałam ją w studiu, muzycy zdębieli. Nagraliśmy ją na setkę. Trzecia w nocy, wszyscy we łzach... To był jeden z tych pięknych momentów, które nie tak często zdarzają się w naszym zawodzie. Nie zapomnę tego do końca życia. Ta piosenka coś zmieniła w mojej duszy. 

 

"Naiwna" to piąty singiel z nadchodzącego albumu. Wcześniejsze ("Tobie", "Ciebie kochać chcę" z udziałem Kuby Badacha, "Co się stało z naszą miłością?" i "Plan na miłość") są dostępne we wszystkich serwisach streamingowych.

mat. prasowe / id / rk 

Czytaj także

Anna Rusowicz w Trójce: życie jest najlepszym motywatorem do pisania piosenek

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2024 16:40
"Naiwna" – tak się nazywa piąty już singiel z nadchodzącej płyty Anny Rusowicz "Dziewczyna słońca". Premiera singla odbędzie się w piątek, 8 marca, ale już dzień wcześniej artystka rozmawiała o nim w Trójce z Tomaszem Miarą.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Czy Anna Rusowicz jest "Naiwna"? Piosenkarka wydała nowy singiel

Ostatnia aktualizacja: 08.03.2024 15:08
Anna Rusowicz zaprezentowała swój najnowszy singiel "Naiwna". Data premiery nie jest przypadkowa, w Dniu Kobiet artystka adresuje go do pań, ale również do... panów. - W pewnych doświadczeniach życiowych chcemy być naiwni i pokazujemy naszą ludzką, wrażliwą naturę - mówi w Programie 1 Polskiego Radia. Czego zapowiedzią jest ten utwór?
rozwiń zwiń